Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

FIESTA ST LINE diesel 120 km 3D
Autor Wiadomość
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 13 Mar 2018, 20:47   FIESTA ST LINE diesel 120 km 3D

Witam
Założyłem temat o tej wersji silnikowej jakby ktoś szukał w przyszłości informacji
Jakoś w czwartek piątek w tym tygodniu będę odbierał wiec będę się dzielił na bieżąco wrażeniami

Zamówiona Fiesta to
Rok 2018
Wersja St line
Frozen white
Panorama
BO play
Czujniki
Klima
Podłokietnik
Szyba fotele grzane
Key free
Led tył i projekcyjne światła

Chyba tyle
W razie pytan proszę pisać [/quote]
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 19:50   

Ile dałeś? :)
Twój silnik jest mega ciekawy. Gdy zamawiałem naszego ecoboosta w sierpniu, to znalazłem jedynie jeden test po angielsku na Youtube diesla. Będzie zapewne bardzo miło wciskać w fotel i palić 4l zamiast 8. Bałem się hałasu, miałeś okazję to sprawdzić przed kupnem?
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 14 Mar 2018, 22:27   

76200
11800 rabatu z cennika, w drugim salonie powiedzieli ze taka cena nie ma szans bo 100 zł by im zostało wiec chyba spoko

Testować nie testowałem bo nie mieli nawet nie wiem czy teraz są takie
Focus pali z tym silnikiem 4.0 w trasie do 90 km/h i to w kombi
Wiec mysle ze 4.0 jest całkiem realne
A
Jeżdżę 35 tys rocznie czasem 40 wiec tylko diesel
Za trzy lata sprzedam zanim zacznie się psuć ... haha
Jak tylko odbiorę to dam znać
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Mar 2018, 06:01   

Dzięki. Diesle jednak są bardzo drogie (nasza 100KM full wypas bez keyless i szklanego dachu była za ~68 k), ale za to świetnie przyśpieszają i malutko palą przy ostrej jeździe na trasie.
Z drugiej strony wziąłeś wiele drogich opcji - dach, keyless, BO Play, ale nie masz (wiadomo, że to Tobie nie potrzebne) aktywnego tempomatu, parkowania z kamerą cofania (więc wychodzi na to samo i pozostaje czysta różnica za silnik ~8000 zł)

BTW Krynica Górska? Uwielbiam drogę przez las z Krynicy w stronę Gorlic - wiele razy tam przelatywałem. Specjalnie zatrzymuję się i czekam, aż ktoś dojedzie do moich pleców, żeby potem mieć jak najwięcej zabawy przed sobą. Czysty rolercoaster. Od razu pomyślałem "idealna droga na st-line" :-)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 15 Mar 2018, 06:44   

Tak Krynica-Zdrój czyli jak mówią Górska
A droga zgadza się między Krynica a Grybowem nadaje się idealnie żeby na wiosnę przetestować sportowe zawieszenie fiesty
Jak się uda to może jak będzie już ciepło nagram jakiś filmik jak się to trzyma drogi
A co do opcji to dla żony wziąłem czujniki jakby jechała :) tempomat mam w qashqaiu i prawie nie korzystam wiec tak jak piszesz dla mnie zbędne wziąłem tylko to potrzebme plus dach bo w nissanie się nie otwiera a chciałbym a nagłośnienie jak się jeździ tyle km to lubię czasem posłuchać dobrej muzyki
Poza tym jak będę sprzedawał za kilka lat to pewnie łatwiej będzie sprzedać taka trochę dopasiona

Ubezpieczenie już zaklepane czekam na tablice i jazda
Może jutro 🤔
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 15 Mar 2018, 07:36   

Z tego co kojarzę to chyba różnica w silniku między 1.0 ecoboost w manualu a dieslem jakieś 11 tys wiec chyba trochę lepszy rabat miałem przeglądałem trochę forum i neta i tam mieli po 10500 rabatu do 11 tys przy viniale za 95 tys wyjściowej wiec jeszcze więcej niż u mnie
Ja bazowa 88 tys i rabat dealera forda i dodatkowy wiec 11800
A dodatkowo zamawiałem w październiku z produkcji 2018, a tak czy tak zamawiając w październiku miałbym najwcześniej na stycznen gdyby się bardzo spieszyło z samochodem z produkcji 2017 wiec wolałem poczekać

Pozd
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 15 Mar 2018, 21:38   Re: FIESTA ST LINE diesel 120 km 3D

K2FERO napisał/a:

W razie pytan proszę pisać


@K2FERO
Jeśli można prosic o każdą informację ( w miarę użytkowania) na temat dachu, jak się będzie zachowywał. Fordowskie panoramy mają raczej dobrą opinię, ale w fieście jesteś jednym z pierwszych który takie laurki będzie wystawiał. Na początek jak już odbierzesz, może wrażenia akustyczne ( bo też masz B&OPlay) czy jest róznica z zasłoniętymi roletkami i bez, czy odczuwasz efekt tzw pustego mieszkania, jak z głośnością dochodzącą z zawnątrz. Jesli są jakieś informacje techniczne na temat szyby, parametry, czy ma znaczek IR ( system odbijajacy promienie słoneczne) a przy okazji zbliżających się mrozów może zdażysz jeszcze ocenić czy nie ma uczucia chłodu od dachu. Pytania może niektóre dziwne wg mnie, ale zainspirowane odpowiedziami użytkowników forda. Sam niestety mam tylko doświadczenia z peugeota 2008 i to też tylko epizodyczne ale bardzo pozytywne stąd to zainteresowanie w fieście ( planowanym przyszłym zakupie). Pozdr
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Mar 2018, 23:00   

jacky-x - jako że od prawie pół roku śmigam (prawdopodobnie pierwszą w Polsce, ale to nie jest potwierdzone info ;) ) Fiestą z panoramą i B&O Play, pozwolę sobie nieśmiało odpowiedzieć na Twoje pytania.
Co prawda nie testowałam dźwięku w wersji z zasłoniętymi roletami i bez, bo jak je odsłoniłam w październiku, tak zostały, ale resztę tematów mam ogarniętą.

Do samego dźwięku nie mam zastrzeżeń - słucham dużo muzyki, słucham (niestety) głośno i przy tym nagłośnieniu mam z tego dużą przyjemność. Jeżeli chodzi o dźwięki z zewnątrz - nowa Fiesta z panoramą (zamkniętą) jest zdecydowanie lepiej wyciszona niż mk7, która nie miała panoramy (mk7 jeździłam 4 lata).
Nie słychać też hałasów wynikających z zawirowań powietrza wokół elementów konstrukcyjnych dachu, również podczas jazdy autostradą.
Otwieranie i zamykanie działa płynnie i bez zarzutu.

Według informacji z cennika dach ma filtr przeciwsłoneczny IR.
Jeździłam nią we wszystkie mroźne dni i nie było żadnego efektu chłodu od dachu - auto wewnątrz nagrzewało się bardzo szybko.

Jak bym miała jeszcze raz konfigurować sobie to auto, to wzięłabym i panoramę i B&O Play.
Mam nadzieję, że pomogłam ;)
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Mar 2018, 07:33   

Ja jednak bym zalecał przejechać się wersją ze szklanym dachem i bez. Z dachem otwieranym (nawet zamkniętym) jest wyraźnie głośniej niż z metalowym - przynajmniej na ekspresowej obwodnicy Warszawy (tam porównywałem). Inne wady to brak schowka na okulary w dachu, miejsce na głowy z tyłu, masa na czubku samochodu i cena :-)

Ostatni hejt youtubera Marek Drives na Fiestę przy braku piania z zachwytu nad wyciszeniem jest poniekąd spowodowany tym, że jeździł wersją z otwieranym dachem. Pertyn jeździł z dachem tradycyjnym i się zachwycał.

Oczywiście ten dach jest genialny, jak ktoś nie wozi z tyłu osób ze wzrostem powyżej 170 cm, a wyciszenie nie musi być dla niego najlepsze z najlepszych, to świetna opcja. Ja fiestą głównie jeżdżę długie szybkie trasy, a żona nienawidzi kabrioletów - stąd taki wybór. Gdyby to miał być nasz jedyny samochód/mój codzienny, oj ten dach by mnie pewnie skusił mimo tych kilku wad.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 16 Mar 2018, 09:13   

@Wojtek Wawa

Ja jeździłem titanium bez dachu a teraz będzie st linę z dachem tak wiec jak będzie znacząca różnica to napewno zauważę jednak teraz jeżdżę qashqaiem w którym jest głośno ale jakoś mnie to nie przeszkadza
Wyjdzie w praniu, jedni wybierają do długich szybkich tras ecoboosta tak jak Ty bo nie strszaszne im spalanie 7-9 l na 100 inni tak jak ja diesla bo jeżdżąc dużo to co zaoszczędze na paliwie to mam na 40% raty leasingowej

Mam nadzieje ze dzisiaj odbiorę furę i będę mógł się podzielić wrażeniami
Pzdr
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
jacky-x 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 20
Skąd: SP
Wysłany: 16 Mar 2018, 10:08   

Lilith napisał/a:

Mam nadzieję, że pomogłam ;)

@Lilith
Pomogłaś, pomogłaś :) Wielkie dzięki za odpowiedz, mimo że czytałem chyba wszystkie twoje posty to jakos mi umknął ten dach w twojej wersji ( a może akurat na innych elementach się wtedy skupiłem), ale twoje opinie tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że dach nie tylko fajnie wygląda, nie przeszkadza ale i daje radochę z użytkowania (szkoda jedynie, że do mojego planowanego zakupu jeszcze trochę czasu zostało ;-( ). Pozdr
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 16 Mar 2018, 11:55   

Ja w testowanej Fieście Titanium miałem dach panoramiczny i powiem szczerze, że przez ten dach czułem jakby Fiesta w środku była jeszcze mniejsza. Może, dlatego, że mam 191 cm wzrostu. Z przodu jakoś dałem radę, ale z tyłu nie dało się wygodnie usiąść przy moim wzroście tzn. głową dotykałem dachu i nie było to komfortowe, ale jak ktoś ma poniżej 190 cm wzrostu i zamierza okazjonalnie wozić pasażerów z tyłu to nie powinno być to przeszkodą w zakupie ;)
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Mar 2018, 12:40   

Koniecznie wrzuć jakieś foty po odbiorze, miło popatrzeć będzie :-) Zgaduję, że wrażenia z jazdy porównywalne będą z nową ST 200 KM - diesel znacznie przewyższa benzynę wciskaniem w fotel.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Mar 2018, 09:48   

Wojtek Wawa napisał/a:
Ostatni hejt youtubera Marek Drives na Fiestę przy braku piania z zachwytu nad wyciszeniem jest poniekąd spowodowany tym, że jeździł wersją z otwieranym dachem. Pertyn jeździł z dachem tradycyjnym i się zachwycał.


Opinią tego człowieka bym się nie przejmował, bo delikatnie mówiąc jego wiedza jest na słabym poziomie, albo w czyimś interesie nie było wypowiadanie się pozytywnie o tym samochodzie. W teście tej Fiesty jest tyle bubli, że głowa boli.

Na jeździe próbnej byłem Fiestą ze szklanym dachem i wyciszenie przy 140km/h było genialne, jak na ten segment, i w porównaniu do poprzedniej FIesty. Jeżeli wersja bez dachu jest jeszcze lepsza pod tym względem to WOW.
 
 
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 18 Mar 2018, 20:21   

https://www.otomoto.pl/of...html#d08b0cf96c

Tu macie linka do mojej
Wyprodukowali przez pomyłkę taka jak moja tylko 2017 , 28 grudnia przyszła a miała być 2018 i zamówili dopiero wtedy dla mnie
Zdjęcia robione na postawie mojej ale nie zdążyłem odebrać w pt i dopiero na środę się umówiłem wiec się wszystko przeciągnie

Pozdr
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
K2FERO 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 0
Skąd: Krynica
Wysłany: 30 Mar 2018, 21:55   

Witam
Pierwsze 700 km za mną
Wstawię jakieś fotki jak się pogoda poprawi
Tak na szybko
Spalanie bajka większość trasa ale średnio 3.8 l ropy na tych 700 km
Zawieszenie w st line super trzyma się zakrętów jak przyklejony na zimowkach z continentala obecnie
Wyciszenie z tym szklanym dachem tez super nie słyszę jakiś różnic miedzy tym a titanium którym jeździłem
Sync 3 kolejny plus , Apple carplay działa bardzo szybko
Skrzynia biegów rewelacja
Normalnie kto wsiada to się nie może nadziwić jaki przeskok jest jeśli chodzi o stary i obecny model
Nagłośnienie bo play jak dla mnie duży plus

Jak macie jakieś pytania to pytajcie

Ja mam 197 cm i mieszczę się bez problemu
Nie wiem jak niektórzy mogą na YT mówić ze jest mniej miejsca
A wysiadanie dla mnie w wersji 3 drzwiowej o wiele przyjemniejsze niż z 5cio

Pozdr
_________________
—===FIESTA ST LINE 1.5 TDCI 120 KM 3D===—
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Plan obsługi samochodu Ford Fiesta - także Diesel
Laskosz Mechanika ogólna 0 4 Lut 2006, 01:17
Laskosz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.