Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Podgrzew. przednia szyba + tylna włączają się automatycznie
Autor Wiadomość
adam-lalamido 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Adam
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Sty 2015, 11:41   Podgrzew. przednia szyba + tylna włączają się automatycznie

To mój pierwszy post, a zatem witam wszystkich forumowiczów. Nie widziałem takiego tematu więc pozwoliłem sobie utworzyć nowy.
Czy u was też tak jest, że zarówno przednia jak i tylna szyba grzeją się automatycznie nawet jeśli nie włączę dedykowanego przycisku na desce? Fieste kupiłem kilka dni temu więc nie ogarnąłem do końca wszystkich smaczków :) Jak dla mnie to coś z elektryką, bo raczej nie powinno tak być. <???>
 
 
Krzyk 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4 Duratec
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 6 Sty 2015, 12:11   

Spotkałem się kiedyś z opiniami, że to normalne i niby od jakiejś niskiej temperatury włącza się samo. Ja u siebie nie zaobserwowałem niczego takiego i wg mnie nic nie powinno się samo włączać :)
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 6 Sty 2015, 12:15   

Poczytaj: http://forum.fordclubpols...ad.php?t=196092
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
adam-lalamido 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Adam
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Sty 2015, 12:19   

Tym bardziej, że to ssie akumulator dość konkretnie bez kontroli i skoro samo się włącza to też nie wiadomo kiedy się samo wyłącza. Poza tym do czegoś w końcu są te przyciski na desce :)

Cytat:
od jakiejś niskiej temperatury włącza się samo

Kiedy zwróciłem na to uwagę, to było między 0-4 * i świeciła się też lampka na pomarańczowo.

Będę się kontaktował z ASO w tym temacie, to dam znać na forum.
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 6 Sty 2015, 12:21   

A w instrukcji nie ma nic o takiej funkcji? Może jest możliwość wyłączenia tego tak samo jak np. ryglowania drzwi po odpaleniu silnika?
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
adam-lalamido 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Adam
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Sty 2015, 14:03   

Dzięki Freeman, rzeczywiście na forum fordpolska jest ten problem poruszony i jak się okazuje jest to typowe rozwiązanie w fiestach choć nie we wszystkich. Sprawdzę u siebie dokładnie czy włącza się kiedy pokrętło nawiewu nie do końca jest przekręcone w max prawą stronę czyli na szybę przednia, bo może są jakieś zależności.

A co do instrukcji to nie ma ani słowa na ten temat, nawet pobrałem ze strony Forda i też nic nie ma. Jest tylko napisane, że jeśli chcemy odmrozić lub odparować przednią szybę to należy użyć przycisku.
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 6 Sty 2015, 14:27   

W mojej też się "same" włączają przód, tył i lusterka, oraz nie świecą kontrolki. W sumie nie sprawdzałem czy przestaje to grzać, gdyby po takim samoczynnym włączeniu się, włączyć i wyłączyć z przycisku. Wiem, że trudno włączyć włączone, ale wtedy zapalają się kontrolki.

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem była by możliwość dezaktywacji tej funkcji.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 7 Sty 2015, 13:51   

Ciekawe rzeczy piszecie tutaj oraz na forum forda.
Mi tam się nic samo nie włącza.
Zaznaczam tylko, że mam klimatyzację automatyczną, która jest zawsze włączona. Reguluje tylko temp.
Natomiast do odszronienia/odlodzenia używamy przycisku MAX, który włącza max nawiew oraz podgrzewanie obu szyb i lusterek.
Trochę to dziwne jeśli rzeczywiście jest coś takiego, że nie jest to opisane w instrukcji.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
adam-lalamido 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Adam
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 16 Mar 2015, 20:36   

No to teraz już mogę napisać jak to u mnie jest z tą szybą. Otóż podgrzewana przednia szyba, tylna i lusterka grzeją cały czas i dają niewielki prąd jeśli spełniony jest choć jeden z poniższych warunków:
1. temperatura jest poniżej 4 C* na plusie (tutaj to moim zdaniem bezsensu) ;-| , wtedy świeci się kontrolka (śnieżynka) na pomarańczowo.

2. temperatura jest poniżej 0 C* (tutaj to może mieć uzasadnienie), wtedy świeci się kontrolka na czerwono.

Jeśli natomiast włączę przycisk grzania przedniej szyby, wówczas prąd jest dużo wyższy i efekt widać dużo szybciej jeśli jest szron bądź lód. Mimo że włączę przycisk przedniej szyby to grzeją się:
1. przednia szyba,
2. tylna szyba,
3. lusterka boczne

Chyba po ok. 10 minutach grzanie tych szyb większym prądem wyłącza się samo i pozostaje ustawiczne grzanie prądem niższym.

Sytuacja nie ma totalnie nic wspólnego z włączaniem się automatycznie klimatyzacji. Jeśli pokrętło nawiewu nie jest przekręcone do końca na prawo, czyli na szybę przednią, ale zostawi się choć jeden ząbek w lewo, to klimatyzacja nie włącza się sama. :ok:

W jednym z serwisów na pytanie czy można wyłączyć automatyczne grzanie przedniej, lusterek i tylnej szyby odpowiedzieli mi, żebym spróbował po odpaleniu silnika włączyć przycisk grzania szyby i go zaraz wyłączyć, ale to nie ma żadnego znaczenia. Jeśli nie włącze grzania przyciskiem to też grzeje ale słabym prądem. Jeśli włącze i wyłącze to dalej grzeje słabym prądem. :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Mar 2015, 20:53   

Kurde to jest ciekawe. Teraz pytanie czy u siebie tego nie zaobserwowałem czy jednak u mnie np. to tak nie działa? Temperatura każdego dnia coraz wyższa ale może uda mi się jeszcze sprawdzić czy też tak mam.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
adam-lalamido 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Adam
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 17 Mar 2015, 22:26   

Najłatwiej to jednak zauważyć kiedy jest delikatny szron, a zwłaszcza na tylnej szybie, bo ta jednak grubsze druty i widać jak wokół nich szyba staje się czysta, sucha, a szron znika przy drutach. Na przedniej można to zauważyć również kiedy temperatura jest na plusie choć już trudniej, ale na zasadzie porównania to widać. Kiedy rankiem wycieraczkami machnę szybę z porannej wilgoci, a że mam wycieraczki już do wymiany :hihihi: , to zostają duże mokre smugi, i gdy jest poniżej 4 C* to momentalnie wysychają, a jeśli jest powyżej 4 C* to jest długo mokro na szybie.
 
 
jasiek69 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Wiek: 30
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 37
Skąd: Reguły
Wysłany: 22 Sty 2018, 09:40   

Witam,
Chciałbym się zapytać gdzie mogą być przewody do podgrzewanej przedniej szyby? w podszybiu ? czy w wnętrzu auta w słupkach koło szyb? Posiadam forda fieste mk7 lift z 2013r. Chciałem sobie szybę wymienić a chce sprawdzić czy posiadam wiązkę.
_________________
Brum brum!
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Sty 2018, 23:20   

adam-lalamido: Dobrz gadasz.
Wlasnie ten sam efekt zauwazylem dzisiaj w swojej sluzbowej Mk7 1,25 bieda edyszyn.
Nic nie wlaczalem a tylna szyba przy drucikach zaczela sama topniec.
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 23 Sty 2018, 22:27   

Sprawdzę jutro rano u siebie :9:

Update: rzeczywiście działa bez włączenia (tylna szyba, lusterka, przednia szyba). Co prawda lekkim prądem ale działa. Nawiew na szybę. Moim zdanie związane jest to z tą żółtą kontrolką na desce informującą o temperaturze poniżej 4 stopni. Widocznie ta kontrolka załącza tą funkcję.
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Sty 2018, 20:45   

W tej fiescie co pisalem powyzej nie mam owej kontrolki
A moze mam lecz jest popsuta ? Nie wiem ;)
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
Ostatnio zmieniony przez Bulba 24 Sty 2018, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24 Sty 2018, 22:19   

Przy temperaturze powyżej 4 stopni czyli kontrolki brak nie zauważyłem działania podgrzewania. Potestuje dalej.
 
 
martiqs 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Marcin
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górn.
Wysłany: 16 Lut 2018, 12:03   

Podepnę się pod temat podgrzewanej szyby.

Mianowicie, w tę zimę wyraźnie zauważalne jest gorsze/słabsze działanie podgrzewania przedniej szyby niż w latach (czy raczej zimach) ubiegłych. Inaczej: czas rozmrożenia cienkiej warstwy jest porównywalny ze znacznie grubszą w latach ubiegłych. Pięcioletnia Fiesta MK7 (przed FL). Co może być przyczyną? Czy miał ktoś podobne zachowanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Brak nowych postów Szyba kierowcy nie zamyka się automatycznie.
Browniak Elektryka ogólna 2 21 Gru 2016, 06:36
wlodek318
Brak nowych postów Porysowana przednia szyba, jak się pozbyć rys?
megabajt Mechanika 3 16 Paź 2008, 13:56
zebro78


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.