Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Fatalna jakość lakieru
Autor Wiadomość
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Gru 2017, 08:40   

Za 500 zł oferowali mi ceramikę w salonie. Normalnie 1000 zł. A lakier jest słaby - zdjęcia nie mam jak zrobić, bo pogoda jest, jaka jest. Nie mam garażu więc nawet po umyciu i osuszeniu, musiałbym pojechać do jakiegoś garażu podziemnego pod centrum hamdlowym i szukać dobrego oświetlenia...
Jest taki dośc irytujący youtuber, saturday car fever, który ma pięknego mustanga w kolorze race red - i on też zrobił filmik, jak ten lakier jest słaby. Ale piekny.
Warto zrobić mu ceramikę.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Gru 2017, 13:10   

Rozumiem.
Czyli to konkretnie dotyczy tylko Race Red, a nie wszystkich "zwykłych" lakierów ?

Jedna rzecz, która mnie dziwi to te ślady też na lampach. Tu już typ/kolor lakieru nie mają nic do rzeczy - Ty masz uszkodzenia, więc inni też powinni je mieć. Może jednak auto miało przygodę z czymś, co uszkodziło przód a Ty o tym nie wiesz ?
Może to np. osad z wody po myciu czy jak ?
Próbowałeś choć mały zmatowiony kawałek lakieru "ruszyć" jakąś pastą ?

Kolor jest zarąbisty, ale jeśli informacja się potwierdzi, to zmienię go na jakiś metalik... :pop:
O powłokach dodatkowych dużo czytałem, ale czy to ma sens ? Dokładać dodatkowe min. 2tys. (raczej nie poleca się samodzielnej aplikacji) ?

EDIT: szukałem na YT ale znalazłem tylko relację LIVE gdzie oceniano min. jakość naprawy lakierniczej w ASO. Nie odnosili się bezpośrednio do słabości lakieru Race Red. Mógłbyś to odnaleźć ?
I jeszcze jedno - Mustang jest ze Stanów i jego lakier też (taka sama nazwa). Dopiero poprawki robili w Polsce. Sądzisz, że producent lakieru używanego w Stanach i u nas jest ten sam ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Gru 2017, 15:42   

Nie mam pojęcia, a tej wypowiedzi o słabości Race Red nie znajdę - usłyszałem ją przypadkiem. Kiedyś słuchałem sobie jego gadania przy zmywaniu na tablecie się włączył i akurat mówił o Race Red. On ma filmiki po godzinę o niczym, nie polecam, ale ręczę, że to była prawda.

Jechałem raz Fiestą ponad 200 kmh w deszczu, możliwe, że deszcz zmieszany z piachem na autostradzie tak załatwił przód. Problem w tym, że innymi samochodami w desczu jeździłem szybciej i lakiery były dobre nawet po wielu latach. Możliwe, że pobliska budowa spowodowała naniesienie brudu na drogę. Ale szkła (plastikowe:-) reflektorów są delikatne.

Ja bym Race Red brał, tylko tak jak napisałem od razu na początku - okleił/zrobił ceramikę. W ASO w Warszawie chcieli za 500 zł. Starcza na rok. Folia na conajmniej 5 lat i kosztuje na przód zapewne około 1000 zł.
To i tak mniej niż dopłata do metalika.
Też lubię żywe kolory.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Gru 2017, 17:57   

Wojtek Wawa napisał/a:
Nie mam pojęcia, a tej wypowiedzi o słabości Race Red nie znajdę - usłyszałem ją przypadkiem. Kiedyś słuchałem sobie jego gadania przy zmywaniu na tablecie się włączył i akurat mówił o Race Red. On ma filmiki po godzinę o niczym, nie polecam, ale ręczę, że to była prawda.

Jechałem raz Fiestą ponad 200 kmh w deszczu, możliwe, że deszcz zmieszany z piachem na autostradzie tak załatwił przód. Problem w tym, że innymi samochodami w desczu jeździłem szybciej i lakiery były dobre nawet po wielu latach. Możliwe, że pobliska budowa spowodowała naniesienie brudu na drogę. Ale szkła (plastikowe:-) reflektorów są delikatne.

Ja bym Race Red brał, tylko tak jak napisałem od razu na początku - okleił/zrobił ceramikę. W ASO w Warszawie chcieli za 500 zł. Starcza na rok. Folia na conajmniej 5 lat i kosztuje na przód zapewne około 1000 zł.
To i tak mniej niż dopłata do metalika.
Też lubię żywe kolory.

To auto dla żony <8> ja bym wziął czarne albo Deep Impact Blue, bo czerwone dla mnie to Ferrari i wozy strażackie mogą być... :fajka:
No, folia nie kosztuje mniej, bo dopłata do "zwykłego metalika" (jak Deep Impact Blue) to dokładnie 1000zł (pamiętaj, że już dołożenie Race Red to 600zł) :twisted:
Biorąc pod uwagę, że w sieci widzę zestawy do ceramiki po 1 tys. zł to te 500zł wydaje się... mało. A jeszcze robocizna w to wchodzi... Ciekawe, co to była za propozycja...
Jak w ogóle zaproponowali Ci tą dodatkową ochronę ? Oficjalnie jako ASO czy "prywatnie Zenek po godzinach" ? Ciekawe, czy wszystkim z Race Red to proponują... ;))
Osobiście rozmawiałem ze sprzedawcą z ASO i on zaprzecza, że "coś złego" dzieje się z Race Red... a nie pierwsze auto bierzemy u niego i raczej by nam "delikatnie zasugerował" inny lakier...

Czy te blizny na lakierze masz też na elementach typu klapa tylna czy góra drzwi, które nie są narażone bezpośrednio na zanieczyszczenia o dużym pędzie ?

Zastanawiałem się też, jak wygląda taka powłoka "ceramiczna" czy "kwarcowa" w pobliżu końca "wystarczania". Nie "przeciera się" fragmentami ? Nie wygląda jak klar schodzący z metalika ?
I co się robi wówczas ? Spolerowuje resztki i kładzie nową ? Przecież chyba nie znika ona równomiernie na całej powierzchni lakieru ?

Ech.... a muszę w 1,5 dnia decyzję co do lakieru podjąć... :głowąwmur:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
vargemp 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 19 Cze 2017
Posty: 71
Skąd: rybnik
Wysłany: 13 Gru 2017, 20:38   

Możesz również rozważyć opcję zabezpieczenia bezbarwną folią szczególnie narażonych elementów jak np. reflektorów, zderzaka przedniego, maski i lusterek. Porządna ceramika to koszt od tysiąca w górę, gdyż w to wchodzi masa etapów, od dokładnego mycia przez korektę lakieru, finalnie do położenia ceramiki.
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 13 Gru 2017, 22:13   

Panowie nie popadajmy w paranoję. Ktoś coś podsłuchał drugi coś dodał i wyszło, że lakier Race Red jest be.

Jak komuś odpadnie koło w Fieście MK8 podczas jazdy to reszta anuluje swoje zamówienia, bo będą się bali, że im też odpadnie?

Nie dajmy się zwariować. Żona zamówiła dla siebie Fiestę w kolorze Frozen White, czyli też zwykły lakier, ale nie będę wydawał pieniędzy na zabezpieczenie na dzień dobry, bo ktoś w internecie narzeka na swój kolor. Może miał pecha i w przypadku jego egzemplarza wystąpiła wada fabryczna, ale to nie oznacza, że wszyscy, co kupią Fiestę czy inny model ze stajni Forda w kolorze Race Red lub innym niemetalizowanym kolorze muszą od razu po zakupie lecieć go zabezpieczać.

Podsumowując mój wywód. Nie panikujcie i nie zmieniajcie swoich zamówień a za pieniądze, które mielibyście wydać na zabezpieczenie kupcie jakiś fajny prezent dziewczynie, żonie, dzieciom (kolejność przypadkowa).

P.S. Nie jestem sprzedawcą Ford'ów ;)
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Gru 2017, 10:43   

Mam w swojej mk7 zwykły lakier Blazer Blue. Po trzech latach jazdy ogólnie nadał by się do jakiejś polerki (szczególnie w słońcu widać dużo rysek), nie wiem jakby to wyglądało na metalicznym kolorze. Maska o dziwo nie ma jakiś uszkodzeń od kamyków, a po autostradach śmigałem bardzo dużo. Moim zdaniem tragedii nie ma. Zresztą to i tak pikuś, bo najbardziej boli kretynizm ludzi, którzy potrafią obić samochód na parkingu. Ogólny stan lakieru w tym momencie przestaje mieć znaczenie, dlatego moim zdaniem przesadne dbanie o lakier nie ma sensu. W naszych warunkach nie ma możliwości utrzymać go w dobrej kondycji, chyba że ktoś trzyma w garażu i jeździ tylko do kościoła. Ewentualnie ma za dużo pieniędzy:)
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Gru 2017, 13:47   

Ciekawe jest to, że tzw. sztyfty zaprawkowe do lakierów "zwykłych" typu Blazer Blue czy Race Red także składają się z "bazy" i "klaru".
Czyli różnica w strukturze lakieru powinna być tylko w składzie "bazy" a ochrona przed czynnikami zewnętrznymi - identyczna... ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Gru 2017, 10:49   

Race Red jest bardzo delikatny. To naprawdę fakt. Ostatnio dojechałem przy parkowaniu do żywopłotu - a raczej sterczących dwóch gałązek. I te ciernie lekko dotknęły błotnika - niestety były niewidoczne. Za to dwie czarne kreski po 10-15 cm widoczne już są.

Z drugiej strony uwielbiam ten kolor... a od kilku tygodni nie mam okazji jednocześnie umyć samochód, osuszyć go i dobrze oświetlić, by pokazać jego wady (poza czarnymi kreskami). I zdałem sobie sprawę, że skoro nie mogę zrobić zdjęć, by to pokazać, to nie jest to problemem, bo na codzień tego nie widać :-)

Cermikę proponowało mi ASO na Popularnej - w ramach półgratisu. Normalnie kosztuje 1000 zł. Mają o tyle dobrze, że robią to na fabrycznie nowych samochodach, zapewne bez korekty lakieru.

Jak wiem, że fabryka wcale nie robi idealnie itd, ale dla mnie i większośc osób wystarczy.

Lakier, poza przodem i błotnikiem, nie ma rys. Z resztą samochód płynnym woskiem co tydzień woskuję + zawsze, gdy narobi na niego ptak - bo to oczywiste, że po kilku dniach z ptasimi odchodami, ten lakier zniknie. Taki jest "mocny".

BTW mnie na ferrari nie stać, Polska jest dostatecznie smutnym krajem (klimat, błoto posmogowe na drogach, smutni ludzie), że jeździłbym tylko jaskrawymi kolorami :-) Zazdroszczę żonie tego koloru i żałuję, że soul red mazdy jest taki stonowany i nie mają jasnych czerwieni, niebieskiego, żółtego...
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 18 Gru 2017, 16:12   

Ja mam ambiwalentny stosunek do "czerwonych" lakierów fiesty. Race Red jest fajny, ale nie jest metalizowany. Za to Ruby Red jest metalizowany, ale jakiś taki przytłumiony- jak zobaczę swoją, to może się bardziej polubimy :ok: . Brakuje mi tego z mazdy.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Gru 2017, 09:38   

Wojtek Wawa napisał/a:
Race Red jest bardzo delikatny. To naprawdę fakt. Ostatnio dojechałem przy parkowaniu do żywopłotu - a raczej sterczących dwóch gałązek. I te ciernie lekko dotknęły błotnika - niestety były niewidoczne. Za to dwie czarne kreski po 10-15 cm widoczne już są.

No, ale te kreski to chyba raczej część tych gałązek pozostała na lakierze a nie coś co powstało z lakieru ? :myśli:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Gru 2017, 11:13   

Te czarne kreski to zapewne podkład. To są rysy - wklęsłe, a nie wypukłe i wyszły po dokładnym umyciu.

Ja naprawdę mogę z tym żyć, za kilka lat jak będzie naprawdę źle, za 1000 zł (czyli mniej niż najtańsza-roczna ceramika) znajomy pomaluje mi cały przód i będę miał 10 lat spokój, bo zrobi to lepiej niż fabryka.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Gru 2017, 11:49   

Widzę jednak, że dobrze, że zmieniłem w ostatniej chwili na Deep Impact Blue.... oby był mocniejszy...
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
smyr 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 112
Skąd: Rumia
Wysłany: 20 Lip 2018, 10:05   

I jak tam ten Deep Impact Blue? W nowym katalogu już go nie ma (został zastąpiony kolorem Chrome Blue). Ciekawe dlaczego, bo mnie się podobał.
_________________
...naprawde nie dzieje sie nic...

 
 
AdrianmoPl 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Lis 2018, 18:11   

Witam , to jest mój drugi nowy samochód ( Fiesta Actice 2 ) i z doświadczenia wiem że te nowe lakiery są do kitu. Miałem VW Polo ( 2015 rocznik ) w białej wersji i po dwóch latach musiałem polerować lakier bo było mnóstwo mikro rysek które były widoczne pod światłem . Moją fiestę na pewno nie będę mył jak szalony jak to miało w Polo raz, dwa razy w miesiącu styknie na myjni bez dotykowej aby właśnie lakieru nie rysować. Ja generalnie sie już wyleczyłem z tych rysek mam nadzieje że Moja Fiesta mnie mile zaskoczy :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jakość kabli
losiekk Car Audio i CB 5 10 Mar 2007, 02:17
Moby
Brak nowych postów Reflektory - producent a jakość
Kacper Elektryka 7 4 Lut 2006, 19:44
Gość
Brak nowych postów Jakość oleju z hipermarketu...
Czy warto w ten sposób oszczędzać?
massur Mechanika 31 18 Maj 2010, 10:55
kamil8787
Brak nowych postów Jakość gazu na stacjach.
kenczorf LPG 16 8 Gru 2007, 15:55
Gość
Brak nowych postów [MK6] Świece zapłonowe, jakość
zuli007 Elektryka 9 8 Kwi 2010, 22:17
pablon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.