Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Programowanie szyby po stronie kierowcy
Autor Wiadomość
whirl 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Paweł
Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 22
Skąd: N.Sącz/Londyn
Wysłany: 25 Lip 2017, 21:41   Programowanie szyby po stronie kierowcy

Witam szanownych forumowiczów. Proszę o pomoc w zaprogramowaniu szyby po stronie kierowcy. Niestety szyba kierowcy działa w sposób następując. Naciskam i trzymam przycisk opuszczania, szyba opuszcza się i zatrzymuje po około 10-15 cm pomimo że nadal trzymam palec na przycisku. Żeby jeszcze obniżyć musze puścić przycisk opuszczania i nacisnąć ponownie co daje kolejne 10-15 cm, czyli jeżeli chce całkowicie opuścic szybe musz procedure powtorzyć 4-5 razy :głowąwmur: i podobnie przy zamykaniu. Nie bardzo wiem jak ponownie zaprogramować otwieranie/zamykanie szyby w tryb one-touch.

Próbowałem metody znalezionej na forum tj

1). Przekręć stacyjkę w drugą pozycję... albo najlepiej odpal samochód,
2). Naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierania szyb tak aby szyba się opuściła na sam dół, (w moim przypadku musze kilka razy nacisnąć/puścić przycisk jak opisane powyżej)
3). Jak tylko się opuści zwolnij przycisk i naciśnij go (tak jakbyś jeszcze opuszczał szybę) na 5 sekund,
4). Jak zwolnisz przycisk zacznij zamykać szybę. Jak się zamknie puść przycisk, (tutaj przy podnoszeniu podobnie - pociągnać przycisk/puścić aby zamknąć)
5). I na 5 sekund przytrzymaj przycisk(tak jakbyś zamykał szybę).

Próbowałem też metody, ze stacyjka na drugiej pozycji (bez odpalania silnika), następnie opuszczanie szyby o jakieś 5-10 cm a nastepnie zamkniecie, puszczenie przycisku i ponowne pociągniecie przycisku do góry na 2 sekundy, puszczenie przycisku a następnie ponowne pociągniecie przycisku na 2 sekundy i puszczenie.

Znalazłem też metodę, stacyjka na pozycje drugą i przy zamknietej szybie pociągnąc trzymać przycisk do góry przez około 10 sekund.

Niestety żadna z metod nie daje rezultatu. Zaznaczam że przed odpięciem akumulatora wszystko było OK.

Z góy dziękuje za pomoc :)
 
 
boski 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 38
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Wrz 2017, 21:25   

Kolego nie wiem czy aktualne ale robi się to w ten sposób, zamykasz szybę do końca i wciskasz jeszcze raz zamykanie tak aby szyba wykonała ruch do góry, będzie słychać, to wszystko
 
 
inro 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Monika
Dołączyła: 11 Lip 2017
Posty: 19
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Wrz 2017, 08:01   

Ja osobiście stosuję sposób boskiego - ostatnio własnie szyba mi się "rozprogramowała" po odpięciu akumulatora. Ponowne wciśnięcie przycisku szyby przy maksymalnie opuszczonej / zamkniętej szybie i wszystko śmiga, jak trzeba bez kombinowania ze stacyjkami, pluciem 3 razy przez lewe ramię i odprawiania czarnych mszy :D
_________________
Lepiej mieć Parkinsona i trochę rozlać, niż Alzheimera i zapomnieć wypić!
 
 
whirl 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Paweł
Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 22
Skąd: N.Sącz/Londyn
Wysłany: 22 Sty 2018, 18:31   

Trochę mi zajęło ale udało mi się dorwać trochę czasu i zdiagnozowałem problem. A był trywialny :9: Do przełącznika dochodzą dwie wtyczki jedna 8 pinów, druga 4piny. Okazało się że po wyciągnięciu z przełącznika z drzwi jedna ta 4 pinowa wtyczka wypięła się. Niezaprogramowana szyba po podpięciu wtyczki na swoje miejsce zachowuje się tak że, po jednym "głębszym" naciśnięciu (i puszczeniu) szyba jedzie sama do samego dołu, a jak chce się zamknąć to trzeba trzymać cały czas przycisk do góry. Po zaprogramowaniu, wszystko chula jak dawniej. Z tego co wyczytałem w jakieś serwisówce fiesty z USA, że przełącznik zlicza impulsy z silnika i na tej podstawie odczytuje/zapamiętuje krańcowe pozycje. Brak komunikacji z silnikiem objawia się powyżej opisanym problemami i niemożliwością zaprogramowania. Dziękuję za uwagę <8>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Brak nowych postów [MK3] Woda pod wycieraczką po stronie kierowcy
Gość Porady eksploatacyjne 101 23 Kwi 2013, 10:54
baton8905
Brak nowych postów Woda pod nogami pasażera z tylu po stronie kierowcy
Pawel79101 Mechanika ogólna 1 17 Gru 2018, 17:51
wlodek318
Brak nowych postów "Brzęczący" głośnik po stronie kierowcy.
fredzur Elektryka ogólna 3 26 Maj 2016, 10:41
Puff
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] Urwana korbka podnoszenia szyby kierowcy
maxx304 Mechanika 2 20 Cze 2012, 11:57
pablon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.