Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dźwięk w silniku
Autor Wiadomość
KuNiak 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 19 Sty 2017, 11:22   Dźwięk w silniku

Witam. Mam taki problem z moją Fiesta mk7 1.4 benzyna. A mianowicie podczas przyspieszania w okolicach 1700-2000 obr słychać taki dziwny dźwięk silnika, jak by głośniej zawory chodziły, ciężko ten dźwięk opisać . Po przekroczeniu 2 tys obr juz tego dźwięku nie słychać. Dzieje się tak tylko podczas jazdy, na postoju wszystko jest wporzadku. Może ktoś spotkał się z czym takim, albo jakieś pomysły co może powodować ten dźwięk?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
 
marianek1972 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: jabłonna
Wysłany: 14 Lut 2017, 15:15   

Mam podobne objawy dźwięk niesie się z lewej strony silnika
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 14 Lut 2017, 21:10   

W zależności od tego jak ten dźwięk brzmi to może być w 100% normalne - silniki nie lubią takich obrotów po prostu, a wolnossące benzynowe w szczególności - nie mamy turbiny więc moment obrotowy jest w tym momencie malutki, silnik po protu pracuje bardzo niewydajnie i dostaje drgań - generalnie powinno się unikać przyspieszania w takim zakresie obrotów, albo przyspieszać bardzo delikatnie - ale wiadomo że teoria teorią a życie życiem.

U mnie na 1.25 82Km jest podobnie - staram się nie schodzić poniżej 2000 obrotów, ale nie chce się nie raz redukować biegu przed zakrętem np. to potem jak spadnie np. na 1500 to staram się bardzo delikatnie przyspieszać i to minimalizuje efekt - jak raz dałem gaz w podłogę to myślałem że silnik się rozpadnie (co zresztą może nastąpić w skrajnych przypadkach).

Na postoju efekt nie występuje bo silnik nie ma obciążenia.

Właśnie dlatego ogólne zalecenie do każdego benzynowca to starać się jechać zawsze na 2000 obrotów albo więcej - niezależnie od tego co za bzdur uczą ostatnio w WORD'ach podczas zdawania na prawko - szkoda silnika po prostu.

Dodam że taki efekt występuje chyba w każdym aucie, tylko niektóre lepiej to tłumią a inne gorzej.

Pozdrawiam.
 
 
marianek1972 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: jabłonna
Wysłany: 15 Lut 2017, 09:20   

Osobiście jeżdżę dieslem fiesta jest nowym zakupem dla źony poprzedni toyota corolla tam nie było podobnych objawów na niskich obrotach,pytałem kolegi z pracy ma 1.4 tylko w automacie u niego jest wszystko ok odpowiedź nasuwa się sama auto posiada 6lat może ucho już przyzwyczajone druga sprawa automat może mieli biegam w innym zakresie obrotów i jest ok.jazda próbna kolegi autem może rozwiąże problem
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 15 Lut 2017, 17:28   

@marianek1972:

Dlatego wszystko zależy od tego jak ten dźwięk realnie brzmi - to może być objaw czegoś ale nie musi - różne auta różnie to znoszą, np. moje stare Saxo przy 1700 drga tak jakby silnik miał się rozpaść, Fiesta aż tak źle nie ma ale mimo wszystko czuć i słychać że silnik wydaje przez te kilkaset obrotów inny odgłos i bardziej się trzęsie.

Obawiam się że porównywanie manuala z automatem ma średni sens - no chyba że te Fordowskie automaty są tak poustawiane że dopuszczają do takich niskich obrotów - ale raczej stawiam że komp będzie redukował.

Daj znać jak wypadną testy :)

Pozdrawiam.
 
 
marianek1972 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: jabłonna
Wysłany: 15 Lut 2017, 17:51   

Z testem moźe różnie być kolega jak i ja pracuje w firmie transportowej,on w trasie ja w domu albo odwrotnie,po teście dam znać.
 
 
KuNiak 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 27 Sie 2017, 22:18   

Byłem ostatnio u mojego mechanika i powiedziałem mu o tym dźwięku. Mechanik pojeździł po sprawdzał wszystko i stwierdził że są to łożyska w skrzyni biegów. Wymiana droga ;-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK7] Dźwięk turbo na zimnym silniku
pumb0 Mechanika ogólna 0 5 Wrz 2023, 09:12
pumb0
Brak nowych postów Dziwny dźwięk przy ruszaniu na ciepłym silniku
Ania3 Mechanika ogólna 2 6 Lis 2014, 21:38
yoyo72
Brak nowych postów dziwne dźwięk
łukaszzielony Elektryka ogólna 1 5 Mar 2016, 07:42
n owicjusz
Brak nowych postów Dziwny dźwięk
Beso84 Mechanika ogólna 1 29 Sie 2016, 19:57
Puff
Brak nowych postów Dziwny dźwięk z silnika.
stefanek Mechanika silnika 4 29 Maj 2014, 22:12
stefanek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.