Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Problem z klimatyzacją
Autor Wiadomość
lewica2 

Wersja: Basic
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jakub
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 13
Wysłany: 30 Maj 2017, 17:35   Problem z klimatyzacją

Cześć,
posiadam Fiestę 2011r. przejechane mam ok 73tys. W zeszłym roku byłem na pełnym serwisie klimy, co roku wymieniam filtr kabinowy. W tym roku pojawił się nowy problem - wymieniłem filtr kabinowy ale na krótko przed wymianą zauważyłem, że mam za mało płynu chłodniczego. Dolałem go. Teraz po jeździe ok 30-40 min zapala mi się lampka info. o przegrzaniu płynu chłodnicy.
Dodatkowo coś dziwnego dzieje się z klimą niezależnie czy uruchamiam auto po nocy czy nie- klima nie działa non stop - potrafi wyłączyć się na 10-15min, czasami nawet dłużej, potem na chwilę załączy i tak na zmianę.
Co może powodować w/w problemy? Konieczna będzie wizyta w serwisie, wymiana sprężarki? Pytam bo może ktoś miał podobne objawy i ciekawi mnie jak sprawa się skończyła.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 30 Maj 2017, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnonimowyAlkoho 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: 31 Maj 2017, 17:19   

Wygląda na to że masz dwie awarie- jedna to nieszczelność w układzie chłodzenia, skoro gubi gdzieś płyn, druga to układ klimatyzacji. Co do klimy- był to dobry serwis czy jakiś przymarketowy? Może nabili zbyt dużo czynnika, albo zbyt mało... Po Twoim poście ciężko wywnioskować czy chłodzi tak jak trzeba, przecież sprężarka nigdy ciągle nie tłoczy, co jakiś czas załącza się i wyłącza co słychać, jednak przerwy 10 minutowe są zdecydowanie zbyt duże.

Edit:
jeżeli po dolaniu płynu nie ubyło, to może też być problem z pompą wody, zawieszającym się termostatem albo zabitą chłodnicą, przez co auto się przegrzewa, co może mieć wpływ na rozłączanie klimy
 
 
darian 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 34
Skąd: Piła
Wysłany: 3 Cze 2017, 13:04   

Samochód sprowadzony? kilometry pewne? Oleju w silniku nie przybyło? podjedż do serwisanta klimy i niech wymieni czynnik ( to obejmuje również sprawdzenie szczelności instalacji klimy) 120 zł
 
 
lewica2 

Wersja: Basic
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jakub
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 13
Wysłany: 6 Cze 2017, 09:17   

Problemem okazało się... to że szczotki w wentylatorze chłodnicy się zużyły. Dziwna sprawa bo samochód kupowany w PL, z salonu w 2011r. Zdziwiło mnie to, że ZAWSZE przy włączonj klimie powinien załączać się wentylator. U mnie tego nie było. Sprawdziłem bezpieczniki, poziomy płynów - ten od chłodnicy co jakiś czas ubywał. Okazało się że nie załącza się wentylator chłodnicy - recznie go poruszyłem to zaczął wydawac dziwny hałas. Zdemontowałem go - co dziwne udało się bez rozłączania różnych elementów - wypiąłem sam wentylator i od razu posypał się z silniczka grafit. Zakupiłem nowy na allegro zamontowany. Wczoraj zrobiłem 100km bez problemu. Dolałem ocziwiście płynu do chłodnicy. Teraz jest oki.
Jedyne pytanie pozostaje bez odpowiedzi - czy szczotki wentylatora nie padły za szybko?
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lip 2017, 13:13   

u mnie też szybko padł fabryczny wentylator.
 
 
lewica2 

Wersja: Basic
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jakub
Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 13
Wysłany: 3 Lip 2017, 13:24   Inne usterki

A miałeś jeszcze jakieś inne przedwczesne usterki u siebie?
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Lip 2017, 13:21   

Sprężarka klimatyzacji, skraplacz, przekładnia kierownicy i chyba tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z klimatyzacją
Daniel80 Mechanika ogólna 2 24 Cze 2021, 08:12
Daniel80
Brak nowych postów Problem z klimatyzacją.
Za radą kolegów z forum byłam dzisiaj nabić klimę, ale problem nie ustał - włącza się i wyłącza
Mika94 Mechanika ogólna 6 29 Lip 2014, 15:55
Puff
Brak nowych postów Problem z klimatyzacją
zcw Mechanika ogólna 1 21 Lip 2015, 20:48
Dreambox
Brak nowych postów [MK6] Problem z klimatyzacją
Gość Elektryka 3 23 Sie 2010, 21:30
szynszyl
Brak nowych postów [MK4] Problem z klimatyzacją
uKL Elektryka 31 5 Sie 2010, 07:48
zimzia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.