Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Elektryczne lusterka
Autor Wiadomość
Świstak. 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22 Cze 2017, 06:24   Elektryczne lusterka

Siema. Mam pewien problem. Otóż jestem w trakcie dokladania el szyb i lusterek do fiesty z 2003r. Szybki chodzą , jest ok. Ale lusterko żadne. Wiazke kupowałem drugą, wpiąłem ją, podlaczylem kostki no i nie chodzą a ponoc wystarczyło tylko zrobić to żeby działało. Tam gdzie powinien siedzieć bezpiecznik od sterowania tymi lusterkami to nic tam nie ma, tych "pinów" w które wchodzi bezpiecznik brak. Czyli co, trzeba dokładać tam te gniazdo pod bezpiecznik, pociągnąć kable no i wsadzić ten bezpiecznik żeby to grało tak? Czy jest jakiś łatwiejszy sposób żeby to obejść?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez trzeci 25 Cze 2017, 07:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 23 Cze 2017, 22:56   

Hej. Fieste (roczkik 2006) dopiero poznaje, dołożyłem już elektryczne szyby i kolejną rzeczą którą chcę zrobić są właśnie elektryczne lusterka. Wszystko co potrzebne już chyba pokupowałem, podobnie jak Ty nie mam w skrzynce bezpieczników obsadzonych pinów odpowiedzialnych za poruszanie lusterkami i ich podgrzewanie, jednak przerabiałem ten temat w focusie mk1 i udało mi się na szrocie dorwać rozbitą fiestę więc trochę w niej pogrzebałem, popatrzyłem jak to jest zrobione i ogólnie nie jest to nic skomplikowanego. Skoro masz już w drzwiach wiązki do lusterek to pozostaje pytanie czy nasz połączony lewy słupek z prawym. U mnie tej wiązki nie ma więc muszę ją dołożyć.
No ale do rzeczy. "Fachowo" powinno to być zrobione elegancko poprzez dołożenie odpowiednich bezpieczników za schowkiem po stronie pasażera, jednak nie wiem czy te piny są gdzieś do dostania. Mi udało się je wytargać z tego rozbitka na szrocie, jednak myślę że równie dobrze będzie jeśli weźmiesz zasilanie z dowolnego innego miejsca (tylko oczywiście poprzez bezpiecznik). Podobnie z ogrzewaniem które bierzesz z ogrzewania tylnej szyby (także przez oddzielny bezpiecznik). Jak już masz oba te zasilania to od dołożonego bezpiecznika ogrzewania lusterek jedziesz do lewego i prawego słupka, a ogólnym zasilaniem lusterek jedziesz do lewych drzwi i dodatkowo chyba 3 kablami łączysz lewe drzwi z prawymi (będą to przewody którymi będziesz regulował prawe lusterko).
Tylko tak jak mówię, to co napisałem to rzeczy które sprawdziłem/znalazłem oraz informacje które uzyskałem więc nie daje sobie uciąć ręki że wszystko się zgadza ;) Jednak na podobnej zasadzie dokładałem elektryczne lusterka w focusie i wszystko działa
 
 
Świstak. 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24 Cze 2017, 13:55   

Siemka. Lewe drzwi z prawymi mam połączone, tu i tu wiązke mam puszczoną. Szyba elektryczna pasażera działa poprzez przycisk po stronie kierowcy. Jeśli chodzi o te piny do bezpiecznika, wystarczy dorwać same piny, wsadzić w te puste pola i wsadzić bezpiecznik? Chyba trzeba jakieś kable ciągnąć czy coś czy nie? Bo jak same piny i włożyć bezpiecznik to spoko. Szyb elektrycznych nie miałem a wystarczyło wymienić wiązke i tyle i działa elegancko, bezpiecznik siedział i myślałem że co do lusterek to też wszystko w skrzynce będzie przygotowane a tu niestety ... :D
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Cze 2017, 16:33   

Z szybami u mnie też nie było problemu bo wystarczyło wymienić wiązki w drzwiach i wszystko działa, jednak to że działają szyby nie znaczy że masz puszczone przewody od lusterek. Właściwie to nawet wydaje mi się to dziwne że masz połączenie obu słupków przewodami od lusterek a nie masz reszty instalacji (obsadzonych pinow w skrzynce bezpiecznikow). Ok, wiem ze to ford i na przykładzie focusa przekonałem się ze w fabryce chyba pakowali do auta co im w ręce wpadło i dlatego auta nawet z tych samych roczników i z takim samym wyposażeniem, niektóre mają pełną wiązka elektryczna, niektóre częściowa a niektóre tylko taka w niezbędnym wariancie ;)
Co do samych bezpiecznikow to osadzasz piny, dajesz bezpiecznik i jedną nozke bezpiecznika (pin) łączysz z zasilaniem lusterek czyli jedziesz kablem do lewego słupka. Pod drugi pin tego bezpiecznika musisz dac zasilanie - nie wiem z którego miejsca jest ono seryjnie wziete ale w skrzynce bezpiecznikow na pewno znajdziesz jakiś pin z +12V pod którego możesz się wpiać ;) pytanie tylko jak wolisz, czy lusterka mają mieć stale zasilanie czy wolisz żeby dostawaly napięcie dopiero po przekdeceniu kluczyka w stacyjce. Jak na to pytanie sobie odpowiesz to znajdujesz odpowiedni pin i tam się wpinasz. Analogicznie robisz z ogrzewaniem lusterek - z jednej nozki bezpiecznika idziesz do lewego i prawego lusterka a z drugiej nóżki do bezpiecznika od ogrzewania tylnej szyby.
 
 
Świstak. 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24 Cze 2017, 22:39   

A no to już wiem jak ma to wyglądać :D Dzięki bardzo za naprowadzenie ;)
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 26 Cze 2017, 09:33   

Nie ma sprawy :ok: daj później znać czy wszystko działa :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Elektryczne lusterka
boas43 Elektryka ogólna 6 15 Lut 2014, 23:10
Parzych
Brak nowych postów [MK4] Lusterka elektryczne
modell1 Sprzedam 2 26 Kwi 2020, 09:01
modell1
Brak nowych postów [MK3] Elektryczne lusterka
Dropsik Elektryka 5 13 Lis 2010, 22:49
marimar
Brak nowych postów [MK3] Elektryczne lusterka
Mafios Elektryka 8 26 Lis 2010, 13:10
Gość
Brak nowych postów Lusterka elektryczne instalacja
modell1 Elektryka ogólna 8 1 Lut 2016, 11:06
arekw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.