Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa
Autor Wiadomość
gsmphone 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 36
Skąd: KRK
Wysłany: 12 Sie 2014, 16:28   Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

Ostatnio przestała mi działać możliwość zmiany nawiewu. Został nawiew środkowy a nie dało się zmienić ani na nogi ani na szybę. Jeden kolega z forum polecił mi sprawdzić czy przypadkiem cięgno nie wyleciało z wajchy przy silniczku sterującym(ten w środkowej konsoli przy pedale gazu). Sprawdziłem i się okazało się że ta plastikowa wajcha do której wchodzi cięgno przy silniczki pękła. A pękła dlatego że silnik tą wajchą źle sterował. Wymieniłem silnik na inny ale dalej to samo.
Generalnie jest tak, że gdybyś naciskał np jeden przycisk(dajmy na to, że przycisk do nawiewu na nogi) to wajcha powinna się ruszyć raz w prawo i jak naciśniesz ten sam przycisk to wtedy w lewo w to samo miejsce w którym było zanim się pierwszy raz nacisnęło. W moim przypadku jest tak że jeżeli tak będziesz wciskać ten przycisk z 30 razy to wajcha zrobi dookoła 300 stopni( a powinna zawsze wracać w to samo miejsce). Dlatego ta wajcha pękła bo jest tam ogranicznik który ją blokował(na zdjęciu ten biały plastik). Teraz moje pytanie jest takie, co może powodować to złe sterowanie silnikiem(i jednym i drugim).
Numer silniczka: VP1S7H-19E616-BB
Pod spodem zamieszczam foto na której czerwoną linią zaznaczyłem maksymalny obrót wajchy.... jak widać jest po drugiej stronie(Biały plastik musiał być zdemontowany żeby mogło tam w ogóle dotrzeć)
 
 
armo 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 20
Skąd: Sanok
Wysłany: 2 Sie 2015, 13:31   Re: Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

Witam, nie dziala mi regulacja rodzaju nawiewu. Pokretło sie kreci, ale nic sie nie zmienia w ustawieniu, nawiew został w pozycji na twarz kierowcy i pasażera. Jezeli ktos ma jakąś diagnoze lub pomysł co to moze być i jak sie do tego dobrać to proszę o radę. Chcialbym uniknać wizytu u mechanika i naprawic to sam, ale za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrać :)
_________________
Armo
 
 
uchyr 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Imię: Ryszard
Wiek: 80
Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Żory
Wysłany: 2 Sie 2015, 14:58   Re: Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

Witam
Miałem to samo trzeba rozebrać nawiew i wymienić takie plastikowe cięgiełko które steruje nawiewem
_________________
Ford Fiesta
 
 
armo 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 20
Skąd: Sanok
Wysłany: 4 Sie 2015, 16:51   Re: Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

uchyr napisał/a:
Witam
Miałem to samo trzeba rozebrać nawiew i wymienić takie plastikowe cięgiełko które steruje nawiewem

Właśnie sie do tego zabieram niestety nie mam pojęcia jak ściągnąć tą całą konsolę, żeby żaden plastik się nie uszkodził, może krótka porada co najpierw ściągnąć itd itd
_________________
Armo
 
 
armo 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 20
Skąd: Sanok
Wysłany: 4 Sie 2015, 19:22   Re: Sterowanie nawiewem - silniczek cięgien źle działa

armo napisał/a:
uchyr napisał/a:
Witam
Miałem to samo trzeba rozebrać nawiew i wymienić takie plastikowe cięgiełko które steruje nawiewem

Właśnie sie do tego zabieram niestety nie mam pojęcia jak ściągnąć tą całą konsolę, żeby żaden plastik się nie uszkodził, może krótka porada co najpierw ściągnąć itd itd

Udało się wszystko zdemontować trochę to zajęło czasu, ale usterka została wykryta :) , urwał się drut stalowy od mechanizmu i trzeba zakupić owy
_________________
Armo
 
 
metall 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: sjz
Wysłany: 16 Kwi 2017, 23:41   

Witam
Odkopię dosyć stary temat ale dotyczy również mnie a raczej mojej Fiestki.
U mnie co prawda nie robi obrotów do okoła ale też połamana jest ta wajcha plastikowa na silniczku (na wieloklinie) która jest połączona z tym metalowym łącznikiem który rusza klapą.
Nie umiem tego znaleźć na allegro i nie wiem gdzie to kupić ??? Potrzebowałbym chociaż samą tą wajchę. Może ktoś przerabiał ten temat i może mi pomóc. Tak strasznie nie lubię jak coś jest nie sprawne w aucie. Za nowe w serwisie razem ze silniczkiem podobno około 4 stówki......troszkę za dużo jak dla mnie.
 
 
metall 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: sjz
Wysłany: 18 Kwi 2017, 18:34   

UUppsss Nikt nic nie wie ?????? :sad:
 
 
Adelek1 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 1
Skąd: Oborniki
Wysłany: 18 Lis 2018, 08:24   

Witam,

Mam dokładnie taki sam problem jak gsmphone.

Ramię silniczka pracuje w innym zakresie niż to w którym powinno - mimo ręcznego przestawiania do odpowiedniej pozycji - z czasem ponownie powróciło do nieprawidłowej, co spowodowało uszkodzenie.

Czy ktoś zna rozwiązanie problemu?
 
 
seba8787 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: rz
Wysłany: 25 Lis 2018, 14:44   

Miałem podobny problem ze sterowaniem silniczka nawiewu, wykrzywiło mi ramię sterujące cięgnem i do tego pękła ta biała obejma. Sterowanie bez dobrej obejmy jest niemożliwe, ponieważ jak zauważyłem gdy damy nawiew na szybe to dźwignia jedzie skrajnie w lewo, nawiew na twarz skrajnie w prawo i gdy nie na potka oporu to za każdym razem będzie wyjeżdżać kilka stopni po za zakres. Jedynie sterowanie na nogi zawsze jest w tym samym zakresie. Moim rozwiązaniem było pospawanie białej obejmy i dodatkowo ścisnąłem ją kilkoma trytytkami, ponieważ ramie dosyć mocno opiera się o jego boki i wtedy działa w nim sprzęgiełko. Ramię z racji tego, że było wykrzywione nie nadawało się do niczego, więc zaprojektowałem sobie nowe i wypaliłem na laserze. Wszystko działa bardzo dobrze już ponad pół roku. Niżej zamieszczam zdjęcia ramienia, gdyby ktoś potrzebował takie ramię to mogę odszukać pliki i wypalić, pospawać na gotowo, w razie czego pisać na priv.


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Silniczek krokowy po wymianie dalej źle
szpefter Mechanika 4 10 Mar 2012, 19:07
szpefter
Brak nowych postów silniczek LPG - sterowanie
EDIT: + duszenie + szarpanie
_Piotr_ LPG 28 28 Maj 2007, 09:15
_Piotr_
Brak nowych postów Nie działa Bluetooth i sterowanie głosem
Daniel-88 Elektryka ogólna 10 6 Maj 2016, 09:33
Daniel-88
Brak nowych postów Sterowanie radiem z kierownicy działa połowicznie
Rysiek Elektryka ogólna 8 29 Lut 2020, 14:51
dariopl
Brak nowych postów Nie działa sterowanie obiegiem powietrza.
Gość Elektryka 4 6 Paź 2007, 09:14
Marcin


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.