Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy Ford. Pomoc, opinie/sugestie mile widziane
Autor Wiadomość
TomOskroba 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tomek
Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Łomianki
Wysłany: 13 Kwi 2017, 09:51   Pierwszy Ford. Pomoc, opinie/sugestie mile widziane

Witam serdecznie.
jako nowy użytkownik na forum chciałbym się na początek przedstawić.
Mam na Imię Tomek i obecnie jestem użytkownikiem Audi A4 B6 1.8T AVJ 150km
udzielam się na forach a4-klub jak i auditeam.
Do tej pory auto było moim oczkiem w głowie które pieściłem i dbałem o nie jak należy.
jednak jako ze nie jestem już sam musiałem dojść do kompromisu z narzeczoną odnośnie autka. na 2 nas nie stać a kombi 'krową' :rotfl: nie bardzo chce jeździć.
po długich dyskusjach wybór padł na FORD FIESTA MK7 jako małe zgrabne auto które od zawsze mi się podobało.
jako że o audi wiem wszystko i sam robiłem w nim większość rzeczy, na fordach w ogóle się nie znam i nie wiem na co patrzeć przy zakupie. jak z eksploatacją auta i awaryjnością.
Proszę Was o pomoc w wyborze auta. Piszę ten temat na HYDE PARK ponieważ nie mam konkretnego modelu. chciałbym się dowiedzieć na jaką wersję najlepiej postawić.
od razu mówię, że nie chcę dziury między mocą jaką miałem w audi :D więc minimalną wersją jaką szukam jest 100 konna wersja. widziałem taką w silniku 1.4 czy 1.6 5 drzwiowa
dodam że jedynie interesuje mnie benzyna, ewentualnie lpg o ile te motory dobrze ją znoszą. fajnie by było mieć dodatkowe wyposażenie, nie lubię golasów ;)
mój budżet to ok. 19-20k + 3 k na pakiet startowy
co możecie doradzić ? coś od siebie ?
Dziekuje z góry i pozdrawiam
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 13 Kwi 2017, 21:44   Re: Pierwszy Ford. Pomoc, opinie/sugestie mile widziane

TomOskroba napisał/a:
Witam serdecznie.
jako nowy użytkownik na forum chciałbym się na początek przedstawić.
Mam na Imię Tomek i obecnie jestem użytkownikiem Audi A4 B6 1.8T AVJ 150km
udzielam się na forach a4-klub jak i auditeam.


Zamienić Audi A4 na Forda Fiestę? Odważnie. W porównaniu do A4, Fiesta jest dużo węższa.

Cytat:

jako że o audi wiem wszystko i sam robiłem w nim większość rzeczy, na fordach w ogóle się nie znam i nie wiem na co patrzeć przy zakupie. jak z eksploatacją auta i awaryjnością.


Miałem Lanosa i też sie udziałem na forach, zlotach, spotkaniach, robiłem przy aucie różne rzeczy. Forda mam od roku, pewne rzeczy dla mnie były nowe, ale to auto jest do opanowania i spokojnie we własnym zakresie można wiele rzeczy zrobić, nie będąc mechanikiem.

Cytat:

minimalną wersją jaką szukam jest 100 konna wersja. widziałem taką w silniku 1.4 czy 1.6 5 drzwiowa
dodam że jedynie interesuje mnie benzyna, ewentualnie lpg o ile te motory dobrze ją znoszą.


Mk7 1.6 ma chyba 120 i 180 KM. Sam mam 1.6 100KM ale w mk6. I powiem Ci, że jeździ bardzo dobrze i sprawia przyjemność. Ostatnio ćwiczę jazdę eko i zastanawiam się jak bardzo można zejść ze spalaniem jeżdżąc po Warszawie i udało mi się zjechać do 6.9 l/100km. Przy zwykłej (czyt. dynamicznej) pali jakieś 8,6 l więc też źle nie jest. A w Mk7 silniki 1.6 są nowszej generacji, więc powinny palić mniej.

Co do LPG to opinie są podzielone. Niektórzy zagazowali te silniki i napiszą zaraz, że jeżdżą i jest wszystko ok, ale jednak opinie prasy motoryzacyjnej, różnych testów, czy samych mechaników serwisów Forda tych silników dowodzą, że LPG te silniki skrajnie nie lubią i po jakimś czasie silniki sprawiają problemy.
Natomiast beznzynowe silniki bez LPG uchodzą za bezawaryjne.

Cytat:

fajnie by było mieć dodatkowe wyposażenie, nie lubię golasów ;)
mój budżet to ok. 19-20k + 3 k na pakiet startowy
co możecie doradzić ? coś od siebie ?
Dziekuje z góry i pozdrawiam


Wydaje mi się, że ok 20 tys to może być mało. Patrzę przez pryzmat swojego auta
mk6, wersjia ghia, z praktycznie topowym wyposażeniem. Rok temu kupiłem za 14,5 tys.
Co tam jest? Obejrzyj tabelkę wyposażenia mk6:
http://fiesta-mk6.pl/wyposazenie-fiesta-mk6.html

A Ty chcesz mk7 1.6 z bogatym wyposażeniem. Może jakaś okazja?


Pozdr,
Sławek
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 13 Kwi 2017, 22:38   

Też mi się wydaje że trochę mały budżet jak na mk7 w benzynie , warto było by szukać wersji sport minimum z silnikiem 1.6 120KM. ST na pewno dało by dużo więcej frajdy i mocy, ale budżet dużo większy potrzeba.

W takim budżecie to bardziej bym myślał nad mk6 ST, może trochę brzydsze i starsze, ale trochę Ci zostanie, a kupisz fajne w miarę szybkie i dobrze wyposażone i jeszcze trochę zostanie. Mk7 dobrze trzyma ceny.
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
TomOskroba 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tomek
Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Łomianki
Wysłany: 14 Kwi 2017, 20:57   

dzięki za opinie. faktycznie z tego co patrzę na stronach to wypadało by mieć 25k na taki sprzęt ;)
audi a4 nie zamieniałbym na forda jednak nie jestem samolubem i chcę dzielić auto z narzeczoną ;)
która nie przepada za tą jak ją nazwała "długą krową" :D
cóż widać że będę musiał dozbierać. okazje staram się mijać szerokim łukiem bo zwykle wychodzi z tego jakaś mina. mam tu wersję 90KM którą w sobotę jadę obejrzeć. mamy akurat po drodze. jest po strzale w przód. obecna właścicielka ma ją od września i już chce się jej pozbyć. nie jestem naiwny i podejrzewam, że auto ma problemy, ale chociaż kobitka pojeździ i powie mi czy pasuje jej ten segment :)
LINK do aukcji:

https://www.olx.pl/oferta...html#857ea6533b
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Kwi 2017, 22:21   

TomOskroba napisał/a:
dzięki za opinie. faktycznie z tego co patrzę na stronach to wypadało by mieć 25k na taki sprzęt ;)


Za 27, 5 tys zł masz z Warszawy (bo foty spod mostu Siekierkowskiego są) takie auto przyzwoicie wyposażone i 1.6 jak chciałeś:
http://allegro.pl/ford-fi...59.html#thumb/2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Piękne widoki widziane szklanym okiem aparatu
Laskosz Hyde-Park 264 13 Lut 2017, 10:59
Andruss40
Brak nowych postów Przyklejony: Pierwsza Pomoc
w Wypadkach na drodze
jaco11 Ubezpieczenia i rejestracja aut 8 20 Cze 2016, 09:52
selena238
Brak nowych postów Przyklejony: FORD kody lakierów
Dla wszystkich fordów
Ryba88 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 3 11 Wrz 2020, 20:45
JoeMix
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.