Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pasek mondeo mk6 st 150 usuniecie klimatyzacji klimy

[MK6] ST - Usunięcie klimatyzacji
Autor Wiadomość
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 4 Mar 2017, 16:17   [MK6] ST - Usunięcie klimatyzacji

Cześć wszystkim,

Czy ktokolwiek z posiadaczy ST150 usuwał klimatyzację?
Chciałbym to zrobić ale:
-Czy jest możliwość kupna paska z Mondeo 1.8/2.0 16v .. "Bez Klimy" ??
-Czy zostawienie pustego korpusu i rolki klimy z czasem nie narobi problemu? (Praca na sucho).

Jeżeli ktoś coś grzebał w temacie to proszę o poradę.
_________________
 
 
Kruku 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 281
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Mar 2017, 17:06   

Usuwaja klime do sportu np. Zostawienie samego kompresora moze spowodowac jego zatarcie i zablkowanie. W Mondeo napewno jest inaczej ulozony osprzet silnika jak nie ma klimy. Pewnie da sie poprowadzic inny ktotszy pasek tak zeby wsztko dzialalo.
 
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 4 Mar 2017, 17:37   

Kompresor musi odejść. Chodzi o odelżenie przodu i odciążenie silnika zbędnym osprzętem.
Można usunąć kompresor zostawiając sam korpus zaślepiając od wewnętrznej strony nakrętką.
Jednak nie jestem pewien czy z czasem taki układ chodzący na sucho nie przysporzy problemów.
Z drugiej strony jest kit z Sico-Development którey działa na tej zasadzie ale:
Z logiki, krótki pasek omijający sprężarkę byłby idealnym rozwiązaniem ale nie udało mi się wyszukać czy w Mondeo występowały wersje bez klimy.
Jeżeli nie było Mondeo bez klimy, to zostawienie samego korusu klimy z rolką jest jedyną opcją..
_________________
 
 
Kruku 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 281
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Mar 2017, 18:15   

Jak bym sievpozbywal klimy to byl calkiem usunol wsztko i nie zostawial zadnego korpusu. Popatrztl bym jak rozsadnie poprowadzic pasek krotszy. Zmieszyc metrem jaki jest potrzebni i taki kupic. I sprawa zalatwiona.
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 4 Mar 2017, 18:15   

wydaje mi się, że dasz rade dobrać pasek "na wymiar". Trzeba by zmierzyć (np sznurkiem) jaką długość będzie miałe pasek z ominięciem sprężarki i poprzeglądać katalogi
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Mar 2017, 23:52   

Kruku napisał/a:
Jak bym sievpozbywal klimy to byl calkiem usunol wsztko i nie zostawial zadnego korpusu. Popatrztl bym jak rozsadnie poprowadzic pasek krotszy. Zmieszyc metrem jaki jest potrzebni i taki kupic
Chłopie, piłeś - nie pisz, weź toto popraw na język polski, co znaczy np. "zmieszyć" <???>
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Mar 2017, 23:55   

PS.
Czy ST naprawdę nie wychodziły bez klimy :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Kruku 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 281
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Mar 2017, 09:26   

Parzych napisał/a:
Kruku napisał/a:
Jak bym sievpozbywal klimy to byl calkiem usunol wsztko i nie zostawial zadnego korpusu. Popatrztl bym jak rozsadnie poprowadzic pasek krotszy. Zmieszyc metrem jaki jest potrzebni i taki kupic
Chłopie, piłeś - nie pisz, weź toto popraw na język polski, co znaczy np. "zmieszyć" <???>


A Ty chcesz komus cos doradzic czy nauczyc Mnie poprawnie po polsku pisac ?
 
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 6 Mar 2017, 17:32   

Parzych napisał/a:
PS.
Czy ST naprawdę nie wychodziły bez klimy :?:


Wszystkie ST miały klimatyzację. Niestety wygląda że Mondeo także bo nie znalazłem paska osprzętu do wersji bez niej, a z racji że to ten sam silnik to by było z górki.
Będę musiał pokombinować i wymierzyć sznurkiem.
Jak się coś ruszy w temacie to dam znać dla potomnych jaki odpowiedni pasek kupić.
_________________
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 6 Mar 2017, 21:44   

Jarecki napisał/a:
Będę musiał pokombinować i wymierzyć sznurkiem.


A tam sznurkiem. Bierzesz taśmę mierniczą, czy nawet centymetr krawiecki, i masz dokładny wymiar. Potem tylko składasz ilość rowków do kupy z mm, i masz symbol paska jaki musisz kupić.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
JanuszTomek :) 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Tomek
Wiek: 32
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 13 Kwi 2017, 01:44   

Kolego ja bym nie usuwał klimy z ST150 bo uzyskasz max 10 kg to nie stare bmw, że klima waży 40 kg a co do sprężarki to nie stawia ona praktycznie żadnych oporów jeśli nie jest uruchomiona klimatyzacja i myślę, że taki zabieg nie ma sensu no chyba że szykujesz się na grube sporty i walczysz z każdym kg bo moim zdaniem o wiele więcej można zaoszczędzić na kołach wydechu czy środku a klima jednak się przydaje czasami
Bardziej bym się skupił na układnie wspomagania gdyż pompa wspomagania stawia spory opór i dlatego w nowych autach masz elektrykę ponieważ każdy walczy ze spalaniem aby uzyskać lepsze normy spalin
Może elektryczne z MK7 tylko pytanie jaki ono stawia opór dla alternatora lecz moim zdaniem jak nie latasz na KJS po górskich drogach to takie rozwiązanie będzie lepsze ponieważ też nie kręcisz cały czas kierownicą :) Tylko że wiesz jak czuje się układ kierowniczy na elektryku :/
Decyzja należy do ciebie ale moim zdaniem to tylko 10 kg więc niewiele biorąc pod uwagę komfort jaki to daje w upalne dni
No i wywal wszystkie zbędne źródła energii bo alternator też swoje zabiera jak dużo prądu używasz no i wszędzie ledy najlepiej jak się tak grubo bawisz lub całkowicie bez podświetlenia itp bo po samym włączeniu świateł może zauważyć jak obroty na chwile spadają dlatego też w nowych autach są ledy do jazdy dziennej bo to opory dla silnika na normalnych i większe spalanie a co za tym idzie utarta hp
Ja też się troszkę bawię z moim ST więc jak masz ochotę wymienić się doświadczeniami to pisz na priva albo w moim wątku
Pozdrawiam
_________________
Mój cel 0-100 km/h poniżej 6 sekund w ST150 :)
Oczywiście N/A
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 14 Kwi 2017, 17:28   

JanuszTomek :) napisał/a:
Kolego ja bym nie usuwał klimy z ST150 bo uzyskasz max 10 kg to nie stare bmw, że klima waży 40 kg a co do sprężarki to nie stawia ona praktycznie żadnych oporów jeśli nie jest uruchomiona klimatyzacja i myślę, że taki zabieg nie ma sensu no chyba że szykujesz się na grube sporty i walczysz z każdym kg bo moim zdaniem o wiele więcej można zaoszczędzić na kołach wydechu czy środku a klima jednak się przydaje czasami
Bardziej bym się skupił na układnie wspomagania gdyż pompa wspomagania stawia spory opór i dlatego w nowych autach masz elektrykę ponieważ każdy walczy ze spalaniem aby uzyskać lepsze normy spalin
Może elektryczne z MK7 tylko pytanie jaki ono stawia opór dla alternatora lecz moim zdaniem jak nie latasz na KJS po górskich drogach to takie rozwiązanie będzie lepsze ponieważ też nie kręcisz cały czas kierownicą :) Tylko że wiesz jak czuje się układ kierowniczy na elektryku :/
Decyzja należy do ciebie ale moim zdaniem to tylko 10 kg więc niewiele biorąc pod uwagę komfort jaki to daje w upalne dni
No i wywal wszystkie zbędne źródła energii bo alternator też swoje zabiera jak dużo prądu używasz no i wszędzie ledy najlepiej jak się tak grubo bawisz lub całkowicie bez podświetlenia itp bo po samym włączeniu świateł może zauważyć jak obroty na chwile spadają dlatego też w nowych autach są ledy do jazdy dziennej bo to opory dla silnika na normalnych i większe spalanie a co za tym idzie utarta hp
Ja też się troszkę bawię z moim ST więc jak masz ochotę wymienić się doświadczeniami to pisz na priva albo w moim wątku
Pozdrawiam


Za bardzo nie widzę nic pomocnego co do mojego tematu.

Za tydzień temat rusza w życie i jak będzie gotowe to potwierdzę co i jak potrzeba.
Na pewno wszystko wylatuje i zostaje sam pasek wymierzony obchodząc sprężarkę.
_________________
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Kwi 2017, 17:54   

Jarecki napisał/a:
Parzych napisał/a:
PS.
Czy ST naprawdę nie wychodziły bez klimy :?:


Wszystkie ST miały klimatyzację. .


Nieprawda. Klmatyzacja była elementem wyposażenia dodatkowego dla wszystkich wersji auta. Tak samo jak instalacja caradio. To że Fiesty ST jeżdża z klimą wynika tylko z widzi mi się właścicieli.

btw jak robisz auto na tor, to klatkę bezpieczeństwa montujesz?
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 14 Kwi 2017, 19:03   

slawomirro napisał/a:
Jarecki napisał/a:
Parzych napisał/a:
PS.
Czy ST naprawdę nie wychodziły bez klimy :?:


Wszystkie ST miały klimatyzację. .


Nieprawda. Klmatyzacja była elementem wyposażenia dodatkowego dla wszystkich wersji auta. Tak samo jak instalacja caradio. To że Fiesty ST jeżdża z klimą wynika tylko z widzi mi się właścicieli.

btw jak robisz auto na tor, to klatkę bezpieczeństwa montujesz?


Nie spotkałem się z ST bez klimatyzacji i tak samo w serwisach z częsciami nie doszukali się takowej wersji ST lub 1.8/2.0 duratec-he w Mondeo jeżeli chodzi o pasek na wersję bez klimy.
Jeżeli by taki istniał, to by nie było tego tematu bo by była tylko zmiana paska i wyrzucenie sprzętu.
Za tydzień klimatyzacji mam nadzieję że już nie będzie. Mechanik doszuka pasek na wymiar i dam znać jakie wymiary jak coś.

Co do klatki, nie potrzebuję, samochód nie jest stricte-torowy (a raczej rajdowy - klatka). Najlepsza opcja, to samochód o torowej specyfikacji (silnik-zawieszenie-hamulce), dopuszczony do ruchu drogowego.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.