Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dziwna praca w dolnym zakresie obrotów
Autor Wiadomość
davidoff9 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 9 Lut 2017, 10:53   Dziwna praca w dolnym zakresie obrotów

Witam.

Na wstepię dziękuję za zainteresowanie i ewentualną pomoc. Kupiłem mk7 (1,25, 82km) w której niestety w dolnym zakresie obrotów dzieje się coś dziwnego. Szczególnie odczuwalne jest to na 2gim biegu. Mianowicie, jak wcisnę gaz w podłogę to do ok 2tyś obrotów silnik chodzi dużo głośniej i obroty tak jakby były nieadekwatne do osiąganej prędkości, później troszkę spadają i ponownie idą do góry. Powyżej 2k obrotów jest juz ładnie, silnik pracuje cicho. Zastanawiam sie czy może to być sprzęgło. Testowałem na poboczu, 2gi bieg, ręczny i niestety nic się nie ślizga, autko gaśnie a obroty nie idą ku górze. Być może ktoś miał podobną przypadłość? Postaram się nagrać filmik i wrzucić, może będzie łatwiej.
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 14 Lut 2017, 21:46   

Emm... czy ja dobrze rozumiem - wrzucasz dwójkę masz np. 1200 obrotów, dajesz gaz w podłogę i dziwisz się że silnik wydaje dźwięki jakby chciał się rozpaść...? Przeto to jest wolnossąca benzyna a nie diesel - zachowanie w 100% normalne dla każdego silnika tego typu a czemu to wyjaśniłem tutaj:

http://fiestaklubpolska.p...p=784881#784881

Będziesz tak jeździł to za kilka miesięcy będziesz się żalił na forum jakie to te "nowe auta mają rozpadające się silniki" ;-|

Twoje auto Twoja sprawa, ale jeśli chcesz żeby silnik trochę pożył to zasada prosta - obroty 2000 lub WIĘCEJ i problemów nie będzie, a jak musisz przyspieszyć poniżej tego to delikatnie a nie gaz w podłogę.

Pozdrawiam.
 
 
davidoff9 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 20 Lut 2017, 08:06   

Dzięki za wyjaśnienia. Jeżdzę na codzień Vectra C 1,8 w benzynie i tam jest wszystko ok, stąd moje podejrzenia że coś może być nie tak. W każdym razie dzieki.

Pozdrawiam
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 20 Lut 2017, 19:55   

@davidoff9:

Jakbyśmy w swoich Fiestach posiadali normalny silnik a nie to coś rodem z Trabanta to możliwe że było by mniej odczuwalne - zależy od auta, tak jak w innym wątku pisałem moje Saxo 1.1 ma jeszcze gorzej od Fiesty - tam poniżej 1500 obrotów jak dasz w podłogę to silnik wyje i wibruje jak by się miał rozpaść :twisted:

Ja nie twierdzę bynajmniej że na 100% wszystko jest OK, ale patrząc na opis - 1200 obrotów, ten twór 'silniko-podobny' i dużo gazu, stawiam że dzieje się to co u mnie czyli że faktycznie słychać 'rzężenie' i wibracje bo silnik ma baaardzo mały moment obrotowy. Luknij sobie tutaj:

http://www.automobile-cat...5_82_trend.html

Patrz ile nm masz przy 1200 a ile przy 2000 obrotów - niestety dla naszego 'silnika' ta różnica jest kluczowa, porównaj to sobie z 1.4 96 KM:

http://www.automobile-cat..._1_4_trend.html

O EcoBoost 100 KM nie wspominając:

http://www.automobile-cat..._100_trend.html

Tam przy 1200 obrotach masz tyle ciągu co u nas przy maksymalnych :-P ehh chciało by się mieć ten silniczek ;-(

Niemniej generalnie niezależnie od silnika, dłuższa jazda poniżej 2000 tysięcy obrotów jest raczej średnio zalecana (no chyba że jedziemy nieobciążonym autem po prostej drodze bez jakichś stromych górek itd. - ale oszczędności na spalaniu prawie żadne anyway) o wciskaniu pedału w podłogę przy 1200 obrotach nie wspominając :)

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów dziura w zakresie obrotów
mechaniq Mechanika silnika 3 19 Lip 2017, 05:49
Bulba
Brak nowych postów Dziwna praca wspomagania kierownicy
Litwin78 Mechanika ogólna 9 29 Sie 2020, 12:11
vegetagt
Brak nowych postów Dziwna praca silnika/szarpanie
quirites Mechanika ogólna 2 4 Gru 2016, 19:25
slawololog
Brak nowych postów [MK3] Dziwna praca silnika krokowego
Mad_Maxs Mechanika 3 18 Wrz 2009, 14:33
Mad_Maxs
Brak nowych postów [MK4] Dziwna praca silnika po zapłonie
piterrulez Elektryka silnika 17 31 Sie 2013, 12:50
ravenpoz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.