Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Otwierania klapy bagażnika
Autor Wiadomość
memphiz 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lut 2015, 10:00   Otwierania klapy bagażnika

Witajcie.
Zakupiłem Fieste MK6 FL 2008. Wersja zupełnie biedna oprócz tego że posiada klimatyzację. Posiada również centralny zamek z pilota (oparty na alarmie COBRA) dokładany przez salon PL.
No i właśnie tu pojawiają się moje wątpliwości:
Na desce rozdzielczej, w miejscu przycisku od otwierania klapy bagażnika mam diodę i mikro włącznik sterowania alarmem.
1. Czy to znaczy że były wersje Fiest które nie posiadały tam przycisku otwierania bagażnika a salon skorzystał z wolnej przestrzeni i zainstalował tam sterowanie alarmem ?
2. Czy mogę coś zrobić aby pozbyć się tego chorego wynalazku otwierania bagażnika kluczykiem (ten kto to wymyślił zasługuje na chłostę :hammer: )
Zastanawia mnie czy mogę dołożyć dodatkowy siłownik bagażnika do istniejącego już alarmu, lub też czy mogę dołożyć jakiś zewnętrzny przycisk klapy jak to jest w większości aut (a może istnieją jakieś inne sprawdzone patenty.)

PS Będę z góry wdzięczny za wszelkie sugestie i podkreślam że nie chodzi mi o podanie gotowego rozwiązania na tacy. Proszę tylko kolegów o wskazanie jakiegoś sprawdzonego rozwiązania.
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Lut 2015, 11:41   

fiesty jak narazie znam słabo ale nawet jeśli była w tym miejscu fabrycznie zaślepka jest szansa że ford przygotował instalację :) w mondeo tak często bywało :) Zobacz pod tą diodą czy nie ma okablowania
 
 
memphiz 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lut 2015, 13:19   

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę to
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lut 2015, 13:37   

memphiz napisał/a:
1. Czy to znaczy że były wersje Fiest które nie posiadały tam przycisku otwierania bagażnika a salon skorzystał z wolnej przestrzeni i zainstalował tam sterowanie alarmem ?
Była taka wersja Fiesta "Fiesta", nawet w opcji otwieranie z wnętrza nie było dostępne, obawiam się że może nie być instalacji, A wtedy pozostaje rzeźba...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
memphiz 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 06 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Lut 2015, 13:53   

Parzych napisał/a:
obawiam się że może nie być instalacji, A wtedy pozostaje rzeźba...


Niestety również obstawiam tą wersję.

Natomiast rozumiem, że skoro już wcześniej ASO dołożyło centralkę alarmową na potrzeby sterowania drzwiami z pilota, to najmniejsza linią oporu będzie sprawdzenie, czy do tej centralki można dołożyć jeszcze 5 linię dla siłownika klapy bagażnika?

I tu rodzi się następne pytanie: Czy ma to być jakiś siłownik uniwersalny czy oryginalny z MK6
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 19 Lut 2015, 17:39   

Nie ma instalacji. Kup przycisk oryginalny, siłownik oryginalny, 4m kabla 1.5mm2, przekaźnik i jazda ;) banał u siebie zrobiłem to w 20min ;)

Aha sterowanie klapy na przycisku poprowadź przez mase przekaźnika ;)
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Lut 2017, 17:10   

Musi być az taki gruby ten przewód? Przecież tam będzie napięcie tylko chwilowo jak będę otwierał klapę, więc tak na zdrowy rozum wydaje mi się że w zupełności wystarczy jakiś cieńszy przewód.

Mam jeszcze drugie pytanie. Będę zakładał otwieranie klapy przyciskiem. Kupiłem już zamek, siłownik i przycisk. Z tego co znalazłem na necie, jeśli bym chciał to zrobić tak jak jest to seryjnie, musiał bym wymienić także moduł GEM (biedna wersja wyposażenia, nawet bez centralnego zamka). Czy jest w stanie ktoś mi powiedzieć, w które dokładnie miejsca w module musiał bym podłączyć przycisk otwierania klapy i z którego miejsca modulu idzie sygnał do silownika klapy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów Przycisk otwierania klapy bagażnika.
Arek74 Elektryka ogólna 12 5 Gru 2015, 22:21
Kudłaty
Brak nowych postów Dokładanie ins oświetlenia bagażnika oraz otwierania klapy
adamsonm Elektryka ogólna 8 23 Lip 2018, 23:18
adamsonm
Brak nowych postów Komunikat otwartego bagażnika /central zamek klapy bagażnika
patryk1267 Elektryka ogólna 1 5 Gru 2022, 22:30
JoeMix
Brak nowych postów [MK6] włącznik otwierania tylnej klapy
pawel182 Elektryka 2 28 Lis 2009, 16:41
khaki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.