Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kolizja/wypadek, i co dalej
Autor Wiadomość
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Lut 2017, 20:01   Kolizja/wypadek, i co dalej

Witam

Dzisiaj zostałem poszkodowany w kolizji, na miejscu była policja notatkę sporządziła a sprawca dostał mandat, ale co dalej??

Jestem ubezpieczony w Warta, natomiast sprawca w Compensa.
Ubezpieczyciel czy jeden czy drugi, wiadomo będzie chciał utrudnić/zaniżyć maksymalnie odszkodowanie aby nie być "stratnym" moim kosztem.
Według infolinii warty jest takie coś jak "szybka wypłata" z której mogę skorzystać, pomimo tego iż compensa jako ubezpieczyciel nie należy do programu "bezpośrednia likwidacja szkód".

Na wstępie powiem, że nie chcę żadnych pieniędzy, nie chcę martwić się o naprawianie auta w własnym zakresie u jakiś Panów Henków z warsztatem w garażu.
Chcę załatwić całą sprawę bezgotówkowo i teraz pytania:
Czy jako poszkodowany mogę oddać niecałe 10letnie auto do ASO w celu naprawy? czy mogę się domagać nowych oryginalnych cześci?czy ubezpieczyciel może się na to nie zgodzić i skierować mnie do jakiegoś "zaprzyjaźnionego" warsztatu??

I sprawa kolejna najważniejsza, jak sprawa z autem zastępczym?
To, że dostanę auto zastępcze "na czas naprawy" to rozumiem, ale co do tej pory, zamin cała biurokracja ruszy to minie 1,2tygodnie w warcie mówili ze nawet miesiąc w związku z tym iż owa Compensa nie nalezy do tego programu BLS, czy mam jeździć swoim uszkodzonym?
Co jeśli w związku z eksploatacją auta w obecnym stanie uszkodzą się kolejne części/elementy??

Odnośnie uszkodzeń: cały przedni zderzak jest połamany, obie lampy całe (świecą) lecz wszystkie zaczepy są połamane trzymają się na kablach, maskownice w strzępach, maska wgnieciona lecz otwiera się i zamyka, widoczne połamany jakby styropian pomiędzy zderzakiem a pasem przednim.
Zderzak i maskownice połatałem sznurkiem który akurat miałem w bagażniku, a lampy przykleiłem taśmą do blachy i resztek zderzaka aby nie wypadły.

Jak dalej poprowadzić moją sprawę, aby przebiegła możliwie szybko i bez dalszych utrudnień??

Dziękuję za wszelaką pomoc i porady
Chrise
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 3 Lut 2017, 20:17   

Naprawa i warunki są indywidualnie rozparzane w twoim wypadku przez Compensa.
Masz prawo do wypłaty kwoty naprawy w oparciu o ich wyliczenie szkody lub naprawę bezgotówkową która nie może przekroczyć wartości twojego pojazdu.

Co do twoich pytań.

To co piszesz w pkt.1 może inaczej nazywać się w Compensie, ale powinno zagwarantować tobie takie same warunki jak w każdej innej ubezpieczalni.

Naprawa serwisowa samochodu na oryginalnych częściach - Musisz zapytać serwis i poprosić o zagwarantowanie tego bo w wielu przypadkach nawet ASO nie używa oryginalnych części a zamienniki.

Zaprzyjaźnione warsztaty z ubezpieczalnią to takie co im pasują. Możesz zawsze szukać warsztatu na własną rękę i czy na twoich warunkach mogą wykonać naprawę szkody.


Auto zastępcze - Musisz się kontaktować ze swoim ubezpieczycielem bo to jest zależne od ubezpieczalni i pakietu.
_________________
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Lut 2017, 20:41   

Tutaj masz też wszystko pięknie wyłożone jak postępować https://www.youtube.com/watch?v=THozsUgCeDs
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 3 Lut 2017, 20:55   

<oki>
_________________
 
 
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Lut 2017, 22:37   

Dziękuję.

Jutro dzwonię i zgłaszam, ale:
Waszym zdaniem lepiej zgłosić to u siebie w Warcie i skorzystać z tej opcji "szybka wypłata" gdzie całkowicie zostaje pominięta Compensa jeśli chodzi o mnie i wszelakie sprawy załatwiam z wartą, czy od razu uderzać do ubezpieczyciela sprawcy?

Teoretycznie, warta jako mój ubezpieczyciel będzie dla mnie przychylniejszy jeśli chodzi o załatwienie wszelakich formalności, a co wy o tym sądzicie?

Chrise
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 3 Lut 2017, 22:49   

Chrise napisał/a:
Teoretycznie, warta jako mój ubezpieczyciel będzie dla mnie przychylniejszy jeśli chodzi o załatwienie wszelakich formalności, a co wy o tym sądzicie?
nie będzie. Zauważ, że oferty kontynuacji umowy OC czy abonamentu tel. często bywają gorsze niż u konkurencji.

Zgłoś się do obu i sprawdź co zaoferują
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Lut 2017, 23:21   

Nie mogę tej samej szkody zgłosić w obu towarzystwach, o tym zostałem poinformowany na infolinii z Warty.
Zgłoszenie może nastąpić jedynie w jednej z nich.
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
Chrise 


Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/50KM
Imię: Krzyś
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 33
Skąd: Tychy
Wysłany: 8 Lut 2017, 17:06   

Szkoda zgłoszona w sobotę, oględziny przez rzeczoznawcę z VIG Ekspert wykonane w poniedziałek, dziś tzn. w środę mam wycenę, istne OSZUSTWO w białych rękawiczkach:

Przykładowe pozycje:
- nowy zderzaka 49,15zł (dostawca AD polska)
- nowy reflektor 91,27zł (dostawca BHMD)
- osłona silnika 21,60zł (dostawca POLCAR)
- wycena prac lakierniczych 507,42zł itd...

Razem: 2543zł

Wycena naprawy w ASO sporządzona przez pracownika to przeszło 8tys z uwzględnieniem NOWYCH i ORYGINALNYCH części + robocizna, tak wiec oddaję auto do ASO w celu naprawy z tytułu OC sprawcy.

Znalazłem na necie takie coś: "oczywistą utratę wartości pojazdu z kolizyjną przeszłością" czy jest wam coś więcej wiadomo, jak wyegzekwować ową utratę wartości pojazdu od ubezpieczyciela?
_________________
Nie ma głupich pytań, są Tylko głupie odpowiedzi :)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 9 Lut 2017, 11:06   

Od jakiegoś czasu ubezpieczyciel ma obowiązek naliczać ceny części na podstawie oryginałów i nie uwzględniać czegoś takiego jak "amortyzacja". Były nawet wyroki w takich sprawach, korzystne dla poszkodowanych.

A tak prywatnie - no chyba ich po**bało z tymi cenami :D Używane lampy z Boscha potrafią więcej kosztować (a zamiennik [nowy, koło 150zł sztuka] miałem kiedyś w ręce i nie polecam nikomu kupna takiego badziewia). Na temat reszty się nie wypowiem, szkoda mi liter na klawiaturze...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Kubuch 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 41
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 56
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11 Lut 2017, 22:51   

Fiesta warta ze 3-4 tyś a Ty chcesz 8 tyś na naprawę w ASO? Kogo tu pogięło? Potem jest płacz, że OC za starego trupa kosztuje 3 tyś zł...
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12 Lut 2017, 16:46   

Kubuch napisał/a:
Fiesta warta ze 3-4 tyś a Ty chcesz 8 tyś na naprawę w ASO? Kogo tu pogięło?

I tak mu tyle nie wypłacą, bo jakby dostał kasacyjne, to w porywach odzyska tyle, na ile Eurotax wycenił auto (czyli rzeczone okolice 3-4 tysięcy), nie wiem więc skąd to wzburzenie.

Poza tym OC się płaci po to, żeby cudze auto zostało naprawione w razie szkody, a nie nasze własne. I nawet 8 tysięcy to są psie grosze, bo jak przywalisz w nowe BMW czy innego Mercedesa, to tam tyle jeden reflektor potrafi kosztować.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Odszkodowanie za wypadek - szkoda całkowita
Lokmen Ubezpieczenia i rejestracja aut 3 29 Sty 2005, 18:23
Lokmen
Brak nowych postów Wypadek
manet Linkownia 0 16 Cze 2023, 06:50
manet
Brak nowych postów Wypadek i wypłata odszkodowania
FortunateSon Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 11 Lut 2012, 10:33
FortunateSon
Brak nowych postów Auto firmowe i kolizja
adamsonm Hyde-Park 2 26 Lip 2017, 07:59
adamsonm
Brak nowych postów kolizja firmowym autem
cypis290 Ubezpieczenia i rejestracja aut 14 1 Lis 2011, 19:12
kejt_btv


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.