Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Czy z uszkodzonym paskiem klinowym można przejechać 25 km ?
Autor Wiadomość
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 3 Lut 2017, 07:05   Czy z uszkodzonym paskiem klinowym można przejechać 25 km ?

Witam.

Przed chwilą miałem niemiłą sytuację - na prostej drodze coś mi pierdzielnęło, myślałem że lód, ale jak się okazało to pasek klinowy - jedna z żył oddzieliła się od reszty i dynda sobie samoistnie :/

No i teraz mam problem co z tym cholerstwem zrobić - jestem 25 Km od domu, z pracy dzisiaj wyjdę jak na złość o 19:00 więc warsztaty raczej pozamykane - pytanie na ile bezpieczna jest jazda autem w takim stanie? Ktoś wie może co dokładnie w Fieście napędza pasek? Znaczy wiem że alternator, ale czy pompę wody i sprężarkę od klimy również?

Teoretycznie mam asistance w PZU - ale nie wiem czy korzystać, anie czy przyjadą skoro auto teoretycznie jest na chodzie...

Ryzykować 25 Km jazdy, wołać pomoc drogową czy też spróbować znaleźć jakiś blisko warsztat w Częstochowie i urwać się z pracy? Co radzicie?

EDIT:

Tak to wygląda:



Teraz jak zapalam auto to ten urwany fragment napierdziela po wszystkim, więc raczej nie odważę się jechać... ale zastanawiam się jakby to uciąć nożyczkami czy by dało radę się doczłapać na pozostałych żyłach - jak myślicie?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 5 Lut 2017, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Lut 2017, 13:00   

1) urwać się z pracy i warsztat
2) obciąć urwany kawałek paska i próbować dojechać, może sie uda. Zawsze to bliżej do celu ;)

Z tego co patrze to (niestety) pompa wody jest na osprzęcie, więc jazda z całkowicie urwanym paskiem, bez obiegu cieczy, może skończyć się drożej niż ewentualna laweta.

Pare razy udało mi się dojechać do domu na połowie paska, ale było to z 6-7km. Bez paska jechałem maks półtora kilometra, napędzając sie i wyłączając silnik :P
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 3 Lut 2017, 13:55   

@vegetagt:

Wybrałem wariant drugi... upierdzieliłem załączyłem i wydaje się że jechać się da... jak długo to oczywiście inna kwestia - trzymać kciuki, jeżeli po drodze całkiem trafi go szlag to pewnie będę dzwonił po lawetę albo hol... najgorsze że miało być to ustrojstwo za miesiąc razem z rozrządem wymieniane... ehh szczęście...

Czy wyłączenie klimy może pasek nieco odciążyć? Czy raczej nie ma wpływu? W zimę i tak klima nie załącza się z tego co kojarzę ale...

Pozdrawiam.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Lut 2017, 13:59   

nie powinna sie załączyć ;) Tak samo unikałbym włączania grzanej szyby, czy nawiewu(w ramach rozsądku, żeby też szyba nie parowała).
 
 
EW1

Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 40
Wysłany: 3 Lut 2017, 14:34   

Masz asistance to korzystaj .... i to rada dla każdego kto za to płaci .
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 3 Lut 2017, 17:26   

Jechałem tak ostrożnie jak się dało, obroty starałem się trzymać na 2000 albo mniej - no i udało się :) jutro z rana do mechanika (500 m) i mam nadzieję że znowu będzie spokój na kilka lat.

@EW1:

Assistance niby jest tylko że z "franczyzną kilometrową" 20 Km... wg Google Maps z mojego miejsca zamieszkania do pracy w promieniu prostym jest 17.5 Km... tak więc wiesz... do tego niedługo zacznę robić dystanse nieco większe niż 20 Km i jak coś wtedy walnie to przyda się bardziej.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Lut 2017, 22:36   

vegetagt napisał/a:
Pare razy udało mi się dojechać do domu na połowie paska, ale było to z 6-7km. Bez paska jechałem maks półtora kilometra, napędzając sie i wyłączając silnik :P


No bez przesady :D Bez paska da się przejechać przy minimalnym obciążeniu (światła, minimalne nawiewy i w zasadzie tyle) i spokojnej jeździe kilka - kilkanaście kilometrów (ja chyba najwięcej przejechałam coś koło 10, znany mi osobiście rekord to coś koło 20 km - i potem wzywali mnie po ratunek :P ), tylko, że w moim i twoim przypadku ryzykowaliśmy co najwyżej tym, że staniemy na środku drogi bez prądu... Jeśli tutaj od paska zależy też pompa wody, to jazda bez paska, jak napisałeś, nie jest dobrym pomysłem ;)
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Link do strony na której można sprawdzić VIN
Freeman Przed zakupem 0 1 Sie 2014, 20:04
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Czy można zarejestrować samochód?
Posiadając ubezpieczenie "komisowe"
igns Ubezpieczenia i rejestracja aut 2 12 Wrz 2008, 19:41
JoeMix
Brak nowych postów czy można podłączyć radio
scorpion69 Car Audio i CB 4 16 Lis 2007, 16:54
pawloplus


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.