Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dziwna praca silnika/szarpanie
Autor Wiadomość
quirites 

Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomasz
Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 18
Skąd: Bristol
Wysłany: 8 Lis 2016, 00:26   Dziwna praca silnika/szarpanie

A wiec tak. Z góry sorry za długi opis ale inaczej się nie da. Auto jak w profilu posiadam od około roku.

Problem występuje odkąd go posiadam. Samochód strasznie źle się prowadzi trzeba bardzo się skupiać na jeździe żeby nie gasł. Kiedy ruszam muszę dawać więcej gazu żeby nie gasł nawet wtedy czasami są odczuwalne szarpnięcia, podczas zmiany biegu z 1 na 2 nawet gdy powoli puszczam sprzęgło szarpie (po delikatnym dodaniu gazu podczas zmiany też), kiedy jeżdżę trochę dynamiczniej i szybko zmieniam biegi zauważam chwilowy wzrost obrotów po wciśnięciu sprzęgła (pedał gazu całkowicie odpuszczony) wygląda to tak jak by pedał działał z opóźnieniem. Ponadto podczas dodawania gazu pedał jest bardzo wrażliwy, na początku wciskania jest jak by martwa strefa i w ogóle nie reaguje a dalej reaguje zbyt gwałtownie (wg mnie) i daje wysokie obroty.

A teraz najlepsze. :kaput: Czasami jak samochód "dobrze odpali" (może 1 dobre odpalenie na 10/12) wszystko jak ręką odjął, żadne z tych objawów nie występują i czy ktoś mi może powiedzieć co jest grane? Dodam że było podpinane pod komputer i nic nie pokazało.

Czy jest szansa na to żeby padł jakiś sensor bez wywalenia błędu do ecu?Jeżeli tak to może ktoś ma jakąś teorię? MAP Sensor, przepustnica, przepływomierz, czujnik położenia wału? W ogóle nie wiem za co się chwycić, a nie chce w ciemno wymieniać wszystkiego. Muszę to w końcu zrobić bo taka jazda na dłuższą metę na pewno nie jest zdrowa dla auta.

P.S.
Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie.
 
 
quirites 

Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomasz
Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 18
Skąd: Bristol
Wysłany: 9 Lis 2016, 20:09   Dziwna praca silnika/szarpanie

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 
 
slawololog 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Imię: Sławek
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 4
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 4 Gru 2016, 19:25   

Witam serdecznie, jestem posiadaczem Forda Fiesty z silnikiem 1.6 TDCI 95HP Econetic z 2011r. Problem polega na tym, że podczas jazdy, gdy puszczam gaz, samochód przez ok 3 sek. trzyma obroty, tak jakby nadal był naciśnięty pedał gazu i potem jest takie nagłe zerwanie (szarpnięcie) Jest to bardzo uciążliwe, przede wszystkim, przy hamowaniu i przy normalnej jeździe. W dodatku przy dodawaniu gazu pomiędzy 1500-2200 RPM jest takie lekkie szarpnięcie, tak jak by był jakiś luz. Najbardziej jest to odczuwalne w niskim temperaturach. W samochodzie wymieniłem 2 poduszki silnika, ponieważ były zerwane. (Kupiłem samochód po kolizji i naprawiałem), lecz myślę że kolizja nie jest tego przyczyną, ponieważ dużo użytkowników Fiest skarży się na ten problem. Nawet z silnikami 1.4 TDCI są tematy z tym problemem. Ludzie wymieniali wtryski, tarcze sprzęgłowe, czyścili przepustnicę, żadnych błędów na komputerze, i to nic nie dało. Powyżej 2.5 tyś RPM Problem praktycznie ustępuję. Sprawdzałem również czy nic nie strzela z komory silnika. Ręczny zaciągłem, jedynkę i zacząłem lekko ruszać, żadnych stuków z komory silnika nie słychać. Dodam że mam w rodzinie C-maxa z takim samym silnikiem i tam tego problemu nie ma. Miał ktoś podobny problem, lub posiada fiestę z takim silnikiem?
_________________
Sławo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Dziwna praca silnika krokowego
Mad_Maxs Mechanika 3 18 Wrz 2009, 15:33
Mad_Maxs
Brak nowych postów [MK4] Dziwna praca silnika po zapłonie
piterrulez Elektryka silnika 17 31 Sie 2013, 13:50
ravenpoz
Brak nowych postów [MK4] Dziwna praca silnika i syczenie.
Kadzax Mechanika 20 20 Cze 2009, 23:51
Kadzax
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] nierówna praca silnika i szarpanie na 4 biegu przy 50k
Po zmianie silnika (zdrowego 70tyś km) silnik na wolnych obrotach pracuje nierówno, i szarpie do50km
cinek2439 Mechanika 3 20 Lis 2011, 10:58
cinek2439
Brak nowych postów [MK4] Fiesta MK4 1.25 - dziwna praca silnika
Roni71 Mechanika silnika 37 21 Maj 2014, 21:51
Marcin


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.