Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
27 Mar 2014, 20:24
[MK7] Problem, biegi nie wchodzą
Autor Wiadomość
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Maj 2014, 21:51   

Wracając dzisiaj wieczorem i parkując na wstecznym jak zawsze mocniej go dociągnąłem i oczywiście wyskoczył.
Pomęczę mechanika
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 11 Maj 2014, 09:01   

porosty napisał/a:
Wracając dzisiaj wieczorem i parkując na wstecznym jak zawsze mocniej go dociągnąłem i oczywiście wyskoczył.


To nie w trym rzecz żeby jakoś na siłę czy mocniej go wbijać.
Pojedź sobie gdzieś popróbuj.
Zakładając oczywiście, że u Ciebie jest ten sam problem co u większość to powinno być czuć, że wszedł minimalnie za płytko i jeśli tak jest nic nie pomoże dobijanie go na siłę. Trzeba dać na luz puścić sprzęgło, ponownie wcisnąć sprzęgło i jeszcze raz wbić wsteczny. Za drugim razem powinien wejść już poprawnie.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Undisputed 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Maj 2014, 10:24   

Hej, podepnę się do tematu. U mnie dzisiaj biegi zaczęły ciężej wchodzić i słychać dziwne skrzypienie - szczególnie przy zmianie biegu z 3 na 4. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że dziś jest bardzo mokro i leje deszcze, może woda się gdzieś dostała? Nie wiem czy jest jakiś sens w moim rozumowaniu... ktoś ma jakiś pomysł?
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Maj 2014, 10:48   

Undisputed napisał/a:
U mnie dzisiaj biegi zaczęły ciężej wchodzić i słychać dziwne skrzypienie

Moje pierwsze skojarzenie to wątek kolegi jopek: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=71090

Może linka się przeciera ?
Trzeba by może zrobić taki test jak on pisał:
jopek napisał/a:
Odkręcasz obudowę od dołu, ściągasz plastik na zatrzaskach na skrzyni i widzisz dwie linki zakończone jabłuszkami - pomachaj ręcznie i powbijaj biegi. Później niech ktoś wbija biegi od środka, a ty kukaj czy osiąga skrajne pozycje pewnie i solidnie.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Undisputed 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Maj 2014, 13:59   

Byłem w ASO i jak na złość dzisiaj skrzypienia nie było, już miałem odjeżdżać i z ASO się umówiłem, że jak skrzypienie wróci żebym wtedy podjechał... serwisant na koniec jeszcze zacząć wachlować skrzynią i nagle skrzypienie się objawiło :P Także skasowali mnie za czyszczenie i smarowanie mechanizmu, zeszło godzinę czasu. Skrzynia pracuje teraz cicho i delikatnie.
 
 
madver 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konin
Wysłany: 29 Maj 2014, 07:33   

napiszę co na dzień dzisiejszy:) Fiesta na podnośniku już chyba 7 tydzień, walczę z nią jak tylko kupiłem i napiszę szczerze że jestem potwornie zawiedziony tym autem, o serwisie nawet nie chce pisać bo zabraknie mi słów z przekleństwami do opisania :( Serwis będzie wymieniał w skrzyni całą tzw. "choinkę" od pierwszego i drugiego biegu więc nie jest to błacha usterka. Oficjalna odpowiedz jest taka że fabryka wypuszcza 600 takich podzespołów naprawczych , będą one w tym tygodniu wychodziły z fabryki,potem do Kolonii no i na serwisy. Ja osobiście już nawet zapomniałem jak moje "nowe" auto wygląda. Serwis powiedział że realistycznie będzie naprawa na przełomie czerwca/lipca ;-( Mam Cordobę 1996 rocznik, Opla Combo i ta Cordoba mniej się psuje niż nowa Fiesta. Dobrze że przynajmniej auto zastępcze jest. Ogólnie uważam podejście Ford Polska za przynajmniej nie na miejscu. Naprawdę brakuje mi słów na takie podejście bo na pewno już nie zakupie nowego Forda. Czuję że auto posiedzi do końca lipca, wtedy będzie auto miało 9 miesięcy a jeszcze nie zdążyłem pierwszego oleju wymienić i ciągle serwis:(
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 29 Maj 2014, 08:38   

Madver to co piszesz to jakiś totalny dramat :sad:
Zastanawiam się jakie masz prawa jako konsument i co mógłbyś zrobić ? Jeśli przez tyle czasu nie potrafią uporać się z usterką to niech dają nowe auto :) Choć z tego co piszesz dali Ci przynajmniej zastępcze. Osobiście uważam, że powinieneś "poskarżyć" się do Ford Polska Sp. z o.o., jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
Szczególnie jeśli masz uwagi na temat działania serwisu.
Jednak powiem Ci, że nie ma się co obrażać na samą markę, takie jest moje zdanie. Każdy sprzęt może się zepsuć i auto każdej marki również. Ludzie wywalają grube pieniądze na BMW i auta tak samo stoją w serwisie i czekają na części (było o tym w TVN Turbo). Taka jest rzeczywistość przy seryjnej produkcji. Kilka osób na forum ma rzeczywiście problem ze skrzynią ale jaki to odsetek wszystkich sprzedanych Fiest ? 600 zestawów naprawczych na ile sprzedanych Fiest ? Niestety ale po prostu miałeś większego pecha niż inni :sad:
Co do serwisów to wszystkie są takie same bez względu na markę. Wierz mi, przerabiałem to już z różnymi i nie znam naprawdę dobrego. Dobre to one są tylko wtedy jeśli nic się z autem nie dzieje i ograniczają się do wymiany filtrów i oleju. Jeśli pojawia się problem to po pierwsze traktuje się klienta jak zło konieczne, zawsze zaczyna się od udowodnienia, że nic się nie dzieje lub, że to wina klienta, a na koniec nie potrafią sobie poradzić z rozwiązaniem problemu. Uwag klienta również się nie słucha bo przecież oni są fachowcami, a co taki klient może wiedzieć. Tak jest praktycznie w każdym serwisie bez względu na markę.
Ciekawe czy rzeczywiście ten "zespół naprawczy" rozwiązuje problem. Może jak już Ci autko naprawią to się przeprosisz z Fordem i już do końca będzie ok :D Czego Ci życzę :ok:
Dawaj znać na bieżąco jak sprawa się układa.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 30 Maj 2014, 17:31   

madver napisał/a:
Ja osobiście już nawet zapomniałem jak moje "nowe" auto wygląda. Serwis powiedział że realistycznie będzie naprawa na przełomie czerwca/lipca


to tyle jeśli chodzi o - kup nowe auto z gwarancją to będziesz miał spokojną głowę
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 30 Maj 2014, 21:14   

TSRules napisał/a:
to tyle jeśli chodzi o - kup nowe auto z gwarancją to będziesz miał spokojną głowę


Niezwykle cenna uwaga. Na pewno rozważę to bardzo dokładnie jak będę kupował kolejne auto.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
dawid003 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dawid
Wiek: 31
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Gru 2014, 00:10   

Po zakupie Fiesty FL przez pierwsze 500 km był ogromny problem z biegiem wstecznym. Nie wchodził do końca i przy próbie ruszenia skrzynia delikatnie zgrzytała. Natomiast z 5 razy doszło to sytuacji, że ruszyłem po czym bieg wsteczny wypadł.. co do innych biegów bez zastrzerzeń.
_________________
Ford Fiesta mk7 fl 1.4 duratec
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 14 Gru 2014, 00:56   

U mnie zdarzało się, że wsteczny na początku sporadycznie nie wchodził/wypadał. Teraz po 14k km jest ok; a może nauczyłem się wrzucać żeby nie wypadał?
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
dawid003 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dawid
Wiek: 31
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Gru 2014, 01:02   

Widze, że to charakterystyczna przypadłość nowych skrzyń. Po przejechaniu 3 tys przy każdym wrzuceniu wstecznego mam obawy czy wchodzi do końca, ale jednak już łapie zawsze. Generalnie dziwny ten wsteczny jak dla mnie, jakby mało zaakcentowany.
_________________
Ford Fiesta mk7 fl 1.4 duratec
 
 
summers00 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Gru 2014, 21:00   

Ja zaraz po kupnie miałem ogólne wrażenie, że wszystkie biegi dość ciężko wchodzą zwłaszcza przejście 1 -> 2 i właśnie 1 -> wsteczny. Wtedy pomagało odczekanie 1 - 2 sekundy po wciśnięciu sprzęgła co było momentami dość upierdliwe, a jak były ujemne temp. to zmiana z 1 na 2 była istną "walką". Po przejechaniu pierwszych 1000 - 2000KM problem powoli zaczął znikać, a teraz prawie 20K i biegi wchodzą płynnie i cicho. Naczytałem się w sumie na tym forum o problemach ze skrzynią i powiem szczerze, że mam czasami "lęk" jak coś mi zachaczy przy zmianie biegu ale jak narazie wszystko OK.

Jest to dla mnie o tyle dziwne, że to już mój 3 ford i akurat skrzynia była zawsze w tych samochodach kompletnie bezawaryjnym i bezproblemowa....
 
 
romanik99 

Wersja: Titanium
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Lis 2015, 20:41   [MK7] Problem, biegi nie wchodzą

Witam wszystkich serdecznie na forum od wczoraj jestem(w zasadzie to żona :) ) szczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk7 2009 1.6 120km w wersji TITANIUM.

Zauważyłem jedną przypadłość. Otóż 4 bieg nie wchodzi idealnie. Teoretycznie, bo nie wiem jak jest u was w normalnym stanie (na luzie) lewarek powinien się ustawić w pozycji środkowej, to znaczy 2-bieg do przodu, a 4-bieg do tyłu i tak samo to powinno śmigać w momencie zmiany biegów, tzn 1,2,3 i 4-ka powinna wskoczyć lekkim pociągnięciem bo wysprzęgleniu 3 biegu. A jest inaczej, tzn na luzie pociągając lewarek do siebie 4 nie wskakuje, muszę lekko odchylić lewarek w strone R (wstecznego). Co to może być? linki, wybierak, czy skrzynia, co można zdiagnozować gołym okiem. Ogólnie lewarek siedzi ciasno i pewnie, nie lata we wszystkie strony, pozostałe biegi wchodzą płynnie
 
 
romanik99 

Wersja: Titanium
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Dołączył: 12 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 8 Gru 2015, 20:28   [MK7] Problem, biegi nie wchodzą

odpowiedzi nie dostalem ale usterka naprawiona. wystarczylo wyregulowac linki. biegi wchodzą bardzo dobrze. pozdrawiam
 
 
swampshark 

Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 15 Lis 2016
Posty: 31
Wysłany: 2 Gru 2016, 08:18   

Podepnę się pod temat. Mam problem ze zmienianiem biegów w mojej Fieście z 2009 roku. Mianowicie 3 bieg wchodzi z wyraźnym haczeniem, 1 bieg troszkę wyje i żeby go wbić to muszę stać a wsteczny to czasami potrafi nie do końca wejść i przy ruszaniu wyskoczyć ze zgrzytem/świstem kół zębatych. Czy jakaś regulacja, wymiana mechanizmu wybieraka czy już skrzynia padła? Czy wymiana oleju może pomóc tak jak to bywa w autach grupy VW? Przebieg jaki jest na zegarach to 156tys
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.