Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Szarpane podczas jazdy.
Autor Wiadomość
tomith 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Lut 2016, 07:55   Szarpane podczas jazdy.

Witam.
Już od dłuższego czasu mam mały problem ze swoją fiestą. Podczas jazdy zaczyna mi bardzo mocno szarpać silnikiem. Wczoraj jechałem, to tak zaczęło mocno szarpać, że myślałem, że nie dojadę do celu. W momencie kiedy już mocno szarpie, zaczyna mrugać pomarańczowa kontrolka silnika, po czym gaśnie. Wczoraj to trwało na dystansie około 10km i nagle jak odjął przestało. Ten problem powraca systematycznie co jakiś czas od lipca 2015 roku. Szarpanie autem występuje zarówno na na niskich biegach przy niedużych prędkościach jak i na 5 biegu jak dodaje gazu a auto ma prędkość 110km. Szarpanie występuje zarówno na gazie jak i na benzynie. Chciałem też nadmienić, że świece są wymienione i przejechałam na nich dopiero około 5 tys, to samo się tyczy przewodów i cewki zapłonowej, wszystko jest wymienione na nowe części. Czy ktoś wie o co może chodzić?

JEst to Ford Fiesta 1.3 69KM, 2007rok
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 27 Lut 2016, 09:57   Szarpane podczas jazdy.

To nie jest duży fiat któremu potrzeba tylko iskry w punkt i paliwa w gaźniku z którego sam sobie wydoi.
Tu silnikiem rządzi elektronika i konstruktor wymyślił takie coś jak gniazdo obd po to aby kodłączyć kompa i diagnozować co jest nie tak.
Jak będziesz miał kody błędów to zadaj pytanie ponownie, będzie łatwiej.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
tomith 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Lut 2016, 11:49   Szarpane podczas jazdy.

Ok. Już raz mi go podłączali pod komputer, nic nie wykazało. Były nowe świece itp. wiec gość zmniejszył mi przerwę na świecach. Nie rwało, ale teraz znowu zaczęło mi szarpać. Podjadę jeszcze raz zobaczymy co będzie.
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 27 Lut 2016, 15:57   Szarpane podczas jazdy.

Poprawa po zmniejszeniu przerwy na świecach.
Stawiałbym na cewke, ale wymieniona.
Od świec nie było by aż takiego szarpania że aż bałeś się że nie dojedziesz.
Ja bym posprawdzał czujniki,położenia wału itp.
Może to być też brak masy, zaśniedziałe wtyki np przy kompie ale również komputer kończy żywot co w 1.3 jest częstym problemem.
Na wolnych też szarpie? Sprawdzić ciśnienie na cylindrach. Ale jak jest raz lepiej raz gorzej to wina elektroniki raczej . Jakby kulał na któryś cylinder to by efekt był cały czas.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
tbone001 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Wuwua
Wysłany: 28 Lut 2016, 20:58   Szarpane podczas jazdy.

Ja miałem problem z wypadaniem zapłonów (i szarpaniem) zarówno na gazie, jak i benzynie. Pomogło wyczyszczenie połączenia elektrycznego cewki zapłonowej - wtyczki i gniazda niskiego napięcia. Użyłem środka do czyszczenia połączeń elektrycznych. Warto też spojrzeć, jak wyglądają złącza we wtyczce (czy nie są pogięte, co może pogorszyć kontakt). Moja cewka jest z pierwszego montażu (przebieg nieco ponad 139tys km).
Wczoraj czyściłem to połączenie po raz drugi, bo czasem wypadały zapłony i silnik poszarpywał przy przyspieszaniu (podejrzewam, że zalałem odłączoną wtyczkę od cewki, jak wymieniałem obudowę termostatu).
Kiedyś też miałem ten problem, ze 30tys km temu, zaraz po założeniu lpg. Też była wtedy ruszana ta wtyczka i też pozbyłem się problemu czyszcząc styki.
 
 
Picus9 

Wersja: Fun
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Krzysiek
Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 2
Wysłany: 13 Mar 2016, 12:59   Szarpane podczas jazdy.

Witam !
Posiadam Fieste 1,3 MK6 . Wymienilem w niej przewody wysokiego napiecia, swiece, cewke . Swiece FoMoCo, przewody icewka BERU. Jest w miare dobrze, nie ma szarpania gdy przyspieszam tylko wtedy gdy chce wyrownac obroty do predkosci to zaczyna szarpac. Przeczyscilem przepustnice, krokowy,umylem kolektor ssacy,nowe oringi kolektora i nadal czuje delikatnie nierowna prace silnika podczas jazdy. Cisnienie na tlokach badalem i wszedzie jest rowno. Komp nic nie pokazuje. Brak mi koncepcji .
 
 
Jo013 

Wersja: Inna
Silnik: 1.6/96KM
Dołączyła: 07 Lip 2016
Posty: 3
Wysłany: 7 Lip 2016, 16:48   Szarpane podczas jazdy.

Hej, rozwiazales swój problem z Fiesta bo ja mam podobnie i też mechanicy już nie mają koncepcji???
 
 
Brajan 

Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Kamil
Wiek: 24
Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Lis 2016, 11:47   Szarpane podczas jazdy.

U mnie w ST szarpanie było spowodowane przepustnicą. Wyczyścili i nie ma problemu + adaptacja. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Piszczenie z przodu podczas jazdy
gruby907 Mechanika ogólna 2 29 Kwi 2016, 18:37
gruby907
Brak nowych postów [MK3] przerywa podczas jazdy
LAPI Mechanika 5 14 Lis 2008, 23:46
LAPI
Brak nowych postów [MK3] Gaśnie podczas jazdy
fifi102030 Mechanika 14 28 Lut 2011, 17:39
Miner
Brak nowych postów [MK4] Szarpie podczas jazdy
auto traci moc jakby paliwo niedochodziło
Bart_K Mechanika 21 7 Wrz 2011, 10:15
virus_lx
Brak nowych postów [MK3] Gaśnie podczas jazdy
Gość Mechanika 10 27 Lut 2010, 19:12
LukaszM803


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.