Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Szarpanie przy przyspieszaniu, mniejsza moc, większe zużycie
Autor Wiadomość
sebastian380 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: 24 Paź 2016, 16:58   Szarpanie przy przyspieszaniu, mniejsza moc, większe zużycie

Witam. Od paru dni mam problem z moją Fiestą z silnikiem 1.8 60KM.
Jadąc kilka dni temu w trasie autostradą zauważyłem, że auto nie jedzie tak szybko jak zwykle, mimo, że pedał gazu miałem wciśnięty w ok. 3/4 to auto jechało 90 km/h, a zwykle jadę ok 110 km/h. Oprócz tego zauważyłem, że wskaźnik paliwa szybciej maleje niż zwykle (jeżdżę często tą trasą więc mam porównanie). Po zjeździe z autostrady jadąc przez miasto auto szarpało przy przyspieszaniu na 2 i 3 biegu, a po dojeździe do celu i zaparkowaniu obroty były niestabilne, coś jakby przerywało, a po zgaszeniu silnika i wyjściu z auta czuć było smród spalin dochodzący z przodu auta.
Następnego dnia pojechałem do mechanika, który stwierdził, że pewnie to wina paliwa i doradził kupić dodatek do paliwa, a oprócz tego zauważył, że w zbiorniku płynu chłodniczego prawie w ogóle nie ma płynu. Pojechałem do sklepu, kupiłem i użyłem płynu i dodatku do paliwa, a następnie na stacje paliw, gdzie po zatankowaniu do pełna obliczyłem spalanie 7,1 l/100km, a zwykle na tej trasie wychodzi mi ok 5,5-6 l/100km. :sad:
Po tych zabiegach problem nie zniknął, autem w dalszym ciągu szarpie przy przyspieszaniu, ale też przy jeździe jednostajnej na niskich obrotach, a stojąc np. na światłach czuje jak silnik pracuje niestabilnie. Dzisiaj rano sprawdziłem poziom płynu chłodniczego i zobaczyłem, że brakuje ok 1 centymetra od tego co nalałem 4 dni temu.
Dodam jeszcze, że rozrząd wymieniałem 11 miesięcy temu, a filtry 5 miesięcy temu.
W przeszłości zdarzało się sporadycznie, że silnik szarpał przy przyspieszaniu, ale trwało to kilka dni i ustawało na jakich czas, ale teraz problem jest dużo poważniejszy.
Proszę o sugestie co może być przyczyną, może miał ktoś podobny przypadek?
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1087
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 25 Paź 2016, 06:42   Szarpanie przy przyspieszaniu, mniejsza moc, większe zużycie

Ciężko powiedzieć, pierwsze co mi przychodzi do głowy to uszczelka pod głowicą z przebiciem do jednego z cylindrów (albo więcej).
Sprawdź czy nie masz żadnej nieszczelności w układzie chłodzenia, żadnego kapania pod autem, mokrych części, okolic osłony rozrządu, etc.
Sprawdź czy okolice wtryskiwaczy nie są mokre, ani czy nie kopci się z okolic gniazd wtrysków.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
sebastian380 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: 26 Paź 2016, 22:15   Szarpanie przy przyspieszaniu, mniejsza moc, większe zużycie

Jest mokro na silniku:

Co do kapania, to zauważyłem pod autem plamę o średnicy ok 7-8 cm, mniej więcej w połowie maski, nieco bardziej po lewej stronie osi auta.
Jest jeszcze jedna dziwna rzecz: jak odpalam zimny silnik i gdzieś jadę to auto działa super, przyspiesza płynnie; natomiast jak zgaszę silnik i za jakiś czas odpalę i wracam do domu, to wtedy problemy powracają ;-(
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1087
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 27 Paź 2016, 07:18   Szarpanie przy przyspieszaniu, mniejsza moc, większe zużycie

Nie ma na silniku żadnych niepokojących wycieków. Od spodu trzeba by spojrzeć.
Spróbuj dla testu odpiąć wtyczkę od EGR (to ta gdzie masz w pobliżu tą karteczkę, w pobliżu kolektora ssącego z tyłu silnika). Przejedź się, zobacz jak auto ciągnie.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
sebastian380 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 3
Wysłany: 7 Lis 2016, 10:23   Szarpanie przy przyspieszaniu, mniejsza moc, większe zużycie

Czyszczenie EGR nie przyniosło poprawy, wtryskiwacze zostały sprawdzone i są dobre. Najprawdopodobniej jest to wina pompy wtryskowej, mechanik mi ją wymieni i okaże się czy problem został rozwiązany.

Update: Po wymianie pompy wtryskowej wszystko wróciło do normy. :)
Jest jednak jeszcze jedna rzecz, którą trzeba wymienić: jest to urządzenie regulujące ssanie w zależności od temperatury, mechanik mówi, że nie działa poprawnie. Ktoś wie jak jest nazwa tej części, żebym wiedział czego szukać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów 1.6 szarpanie przy przy przyspieszaniu na niskich obrotach
mateo12 Mechanika silnika 12 12 Sty 2018, 23:56
gruby907
Brak nowych postów [MK5] Strzelanie i szarpanie przy gwałtownym przyspieszaniu
[PROBLEM ROZWIĄZANY]
sinister LPG 17 16 Maj 2011, 16:54
bojarek
Brak nowych postów [MK6] 1.4 TDCI Szarpanie na drugim biegu przy przyspieszaniu
shaquy Silniki diesla 8 16 Mar 2012, 16:16
wodzuboro
Brak nowych postów Skręca przy przyspieszaniu
lesiu142 Mechanika ogólna 11 16 Sty 2015, 10:55
lesiu142


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.