Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] Elektryczne lusterka
Autor Wiadomość
'bijacz 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Kamil
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 53
Skąd: Gubin
Wysłany: 26 Gru 2015, 19:08   [MK6] Elektryczne lusterka

Witam, z góry przepraszam jeżeli dodałem w niewłaściwym dziale, ale nie wiedziałem dokładnie do którego to przypasować.

Mianowicie mam pytanie, czy istnieje możliwość zamontowania elektrycznych lusterek w wersji, która tego nie posiada? Jak tak to czy ktoś robił i czy jest to pracochłonne. Z góry dziękuje za odpowiedz.
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
'bijacz 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Kamil
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 53
Skąd: Gubin
Wysłany: 2 Sty 2016, 22:13   [MK6] Elektryczne lusterka

@up
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 3 Sty 2016, 16:15   [MK6] Elektryczne lusterka

Z opisu wynika, że masz przedlifta więc Nie ma problemu. Musisz kupić:
- Lusterka 5pin przedliftowe (mogą być z angola i przedlifta)
- plastiki wewnętrzne prawa bez dziury lewa z dziurą ( z koniecznie z europejczyka i przedlifta)
- przełącznik sterowania lusterk (pasuje chyba z Focusa MK1 ale gwarancji nie daje)
- Instalacja elektryczna drzwi lewych i prawych gdzie są kostki do lusterek lepiej z europejczyka bo nie będziesz drutował i koniecznie przedliftowe !! wtyczki są okrągłe !! ;)

Czy pracochłonne zależy czy Ci się będzie chciało ;) uwagi trzeba poświęcić aby nie połamać plastików generalnie całe poszycie z drzwi musisz wyjąć :) Jak ja dokładałem szybki elektryczne zajęło mi to koło 2h obie strony ale z plastikami postępowałem jak z jajkiem ;)

Generalnie to chyba tyle.
 
 
'bijacz 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Kamil
Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 53
Skąd: Gubin
Wysłany: 5 Sty 2016, 12:34   [MK6] Elektryczne lusterka

Dzięki wielkie za tak dokładne wyjaśnienie! Na pewno będzie mi się chciało jak tylko zrobi się trochę cieplej. Pozdrawiam
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
blay84 

Wersja: Fun
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 9 Mar 2016, 23:57   [MK6] Elektryczne lusterka

Witam ,żeby nie zaczynać nowego tematu podpinam się tu ,i moje pytanie :
Czy wiązki z przed lifta podejda do lifta żeby założyć el. Lusterka grzane składane ,i czy wtedy nie potrzebowal bym do tego bogatszego modułu komfortu ? Czy wiązki wewnatrz już będą , montował już to ktoś żeby doradzić
Lusterka już się zorientowałem że będą potrzebne z 7 pin wiązką ,i czy z foki 2 podejdą takie lusterka czy że dwa różne modele to już nie ? a podobne sa do siebie
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 10 Mar 2016, 17:56   [MK6] Elektryczne lusterka

blay84 nie wtyczka z przedl lifta co idzie z drzwi do samochodu jest okrągła a w po lifcie kwadratowa czy prostokątna nie pamiętam dokładnie ;)
 
 
blay84 

Wersja: Fun
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 10 Mar 2016, 23:13   [MK6] Elektryczne lusterka

Tobol chodzi ci o tą co idzie do lusterek nie dzwi /słupek ,tak
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 11 Mar 2016, 18:41   [MK6] Elektryczne lusterka

słupek> drzwi ta wiązka
 
 
blay84 

Wersja: Fun
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 11 Mar 2016, 18:59   [MK6] Elektryczne lusterka

To tam jest okrągła jak wszędzie ,ale z tego co znalazłem, to wtyczka do lustetek jest kwadratowa w polifcie a w przed lifcie to taka jak w escorcie czy starszych fiestach ,także wiazka nie podejdzie i lusterka od przed lifta ,tylko manualne choc i tam jest minimalna ruznica z poliftem ,bo mam takie a dokladnie dlugosc precika i inna gumka na nim
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 11 Mar 2016, 19:35   [MK6] Elektryczne lusterka

Nie podejdzie.
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 13 Maj 2016, 17:01   [MK6] Elektryczne lusterka

Mam przeskakujące lusterko. Z podłączeniem prostokątnym 7 pin.
Kupiłem nowe, przez Allegro, ale jak dziś dotarło, to nie ma elektrycznego, automatycznego sterowania składaniem. (5 pin, prostokątna wtyczka, rezerwa na pozostałe piny). Poza tym lusterko jest sterowane elektrycznie, podgrzewane.

I teraz pytanie. Czy w jakiś łatwy sposób można połączyć nowe lusterko ze starym robiąc rzeźbę w nim, czy niestety muszę zwrócić
zakupione lusterko, bo to jest awykonalne?
 
 
_zubeR 

Wersja: C
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Paweł
Wiek: 24
Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 13
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 8 Lip 2016, 16:19   [MK6] Elektryczne lusterka

Podpinam się pod temat.
Moje składane lusterka działają prawidłowo, ale do pewnego momentu. Po złożeniu do pewnego momentu silniczek pracuje, a one odbijają się i nie mogą złożyć do końca. Co może być tego powodem?
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 10 Lip 2016, 06:45   [MK6] Elektryczne lusterka

slawomirro, co chcesz przełożyć do nowego lusterka jak masz właśnie to część zepsutą (przeskakującą)?
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 11 Lip 2016, 14:05   [MK6] Elektryczne lusterka

Witam.
To może i ja się podepnę pod temat. Chcę dołożyć elektryczne szyby i lusterka w 3 drzwiowej Fieście z 2006r (polift), i tu moje pytania:
-czy wiązka musi być koniecznie z wersji 3 drzwiowej czy podejdzie tez ta z 5-cio drzwiowej?
-a jeśli może być z 5-cio drzwiowej to czy taka powinna pasować http://allegro.pl/fiesta-... ... 87178.html
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 11 Lip 2016, 19:27   [MK6] Elektryczne lusterka

blackdriver napisał/a:
Witam.
To może i ja się podepnę pod temat. Chcę dołożyć elektryczne szyby i lusterka w 3 drzwiowej Fieście z 2006r (polift), i tu moje pytania:
-czy wiązka musi być koniecznie z wersji 3 drzwiowej czy podejdzie tez ta z 5-cio drzwiowej?
-a jeśli może być z 5-cio drzwiowej to czy taka powinna pasować http://allegro.pl/fiesta-... ... 87178.html


Nie ma znaczenia. 3, czy 5. Lusterka i wiązki są takie same. Różnią się jedynie wtyki 5-pin i 7-pin, te pierwsze manualnie składane, drugie elektrycznie.
Jak ma się składać też łącznie z zamykaniem auta, to musisz zainwestować odpowiedni komuter GEM. (używki na Allegro nie są drogie)
Jak będziesz kupował lusterka elektryczne, to ogólnie bardzo je trudno kupić. Szalenie trudno. Jest w sprzedaży nowych 5-pin (np Allegro), 7-pin brak.
Nowe 7-pin można kupić co prawda w sklepie w ASO Forda, ale wydanie 800zł to jakiś absurd.
Nowych zamienników nie polecam bardzo (patrz poniżej).
Używane może są i ok, ale nie masz żadnej pewności, że mechanizm elektrycznego składania nie będzie uszkodzony/zepsuty.


lakiernik175 napisał/a:
slawomirro, co chcesz przełożyć do nowego lusterka jak masz właśnie to część zepsutą (przeskakującą)?


Już nic :D
Ostatecznie kupiłem zamiennik z sklepie iparts.pl za 200zł z obudową nielakierowaną (niestety nie dało się przełożyć starej obudowy, bo mocowania zamiennik ma inne). Zamontowałem, okazało się że zamiennik to zamiennik, czyli działa, ale... działała głośno mechanizm i jeszcz enie przylega całość do auta, przez co starasznie łapie lewy wiatr.
Niemniej majac stare oryginalne lusterko zepsute, rozłożyłem je na części pierwsze. Robiłem to zgodnie z instrukcją na Ford Club Polska, potem dołożyłem do zdjeciowego opisu swój tekstowy opis:
http://forum.fordclubpols...ad.php?t=180828

Kilka dni temu założyłem spowrotem stare lusterko po naprawie. Działa absolutnie bezgłośnie i całkowicie prawidłowo.
Zamiennik leży na szafie
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 11 Lip 2016, 22:18   [MK6] Elektryczne lusterka

slawomirro napisał/a:

Nie ma znaczenia. 3, czy 5. Lusterka i wiązki są takie same. Różnią się jedynie wtyki 5-pin i 7-pin, te pierwsze manualnie składane, drugie elektrycznie.
Jak ma się składać też łącznie z zamykaniem auta, to musisz zainwestować odpowiedni komuter GEM. (używki na Allegro nie są drogie)
Jak będziesz kupował lusterka elektryczne, to ogólnie bardzo je trudno kupić. Szalenie trudno. Jest w sprzedaży nowych 5-pin (np Allegro), 7-pin brak.
Nowe 7-pin można kupić co prawda w sklepie w ASO Forda, ale wydanie 800zł to jakiś absurd.
Nowych zamienników nie polecam bardzo (patrz poniżej).
Używane może są i ok, ale nie masz żadnej pewności, że mechanizm elektrycznego składania nie będzie uszkodzony/zepsuty.


Dzięki wielkie za odpowiedź. Z tego co piszesz, lusterka 7 pinowe są elektrycznie składane. I tu nasunęło mi się kolejne pytanie. Jeśli będę miał instalację z wtyczką do lusterek na 7 pinów to czy mogę do niej podpiąć lusterko składane manualnie czyli 5 pinowe? Czy wtyczki mają taki sam kształt i wielkość a różnią się tylko ilością obsadzonych pinów, czy jeśli instalacja jest 7 pinowa to i lusterka muszą takie być?

I jeszcze pytanie o elektryczne szyby...czy przy przeróbce z szyb manualnych na elektryczne konieczne jest założenie całych prowadnic szyby razem z silniczkiem czy wystarczy dołożyć sam silniczek? Oczywiscie pomijam kwestie instalacji i przełączników bo to jest oczywiste.
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 12 Lip 2016, 15:55   [MK6] Elektryczne lusterka

blackdriver napisał/a:


Dzięki wielkie za odpowiedź. Z tego co piszesz, lusterka 7 pinowe są elektrycznie składane. I tu nasunęło mi się kolejne pytanie. Jeśli będę miał instalację z wtyczką do lusterek na 7 pinów to czy mogę do niej podpiąć lusterko składane manualnie czyli 5 pinowe? Czy wtyczki mają taki sam kształt i wielkość a różnią się tylko ilością obsadzonych pinów, czy jeśli instalacja jest 7 pinowa to i lusterka muszą takie być?


Bez problemu możnesz zainstalować 5 pin. Różni się to tylko tym, że brak silniczka w lusterku i dwóch kabli, reszta jest ta sama.

Cytat:

I jeszcze pytanie o elektryczne szyby...czy przy przeróbce z szyb manualnych na elektryczne konieczne jest założenie całych prowadnic szyby razem z silniczkiem czy wystarczy dołożyć sam silniczek? Oczywiscie pomijam kwestie instalacji i przełączników bo to jest oczywiste.


Z tego co wiem, to niestety nie. Wewnętrzne boczki są inne (te gdzie instalujesz silniczek do szyb) a taże same prowadnice są inne. Pewnie można jakoś je połączyć rzeźbą, ale nie wiem czy to jest opłacalne i ma sens. Swoją drogą to pomyśl nad spowobem otwierania/zamykania szyb przełącznikiem.
90% Fiest z elektrycznymi szybami ma je otwierane siłą nacisku. U siebie, mam wersję z szybą kierowcy otwieraną jednym dotknięciem. Niestety zamykaną w tradycyjny sposób, trzeba trzymać przycisk.

Zainteresowałem się mocno tematem jak zrobić tak by przynajmniej szybę kierowcy zamykać też jednym dotknięciem.
Wbrew opinii, nie ma to nic wspólnego z centralnym zamkiem, ukłądem GEM, lub jakimś sterownikiem montowanym dodatkowo. Wystarczy kupić odpowiedni włacznik/przekaźnik do szyb. I tu jest problem, bo do naszych Fiest, ani do Fusiona nie ma czegoś takiego. Kupiłem za kilka zł tradysyjny przycisk do Fiesty i rozebrałem go na części. Typowy włącznik, o budowie takiej jak kontakt elektryczny w ścianie mieszkania. No to kupiłem włącznik do Focusa I z funckją otwierania i zamykania jednym dotknięciem No i strzał w dziesiątkę. Pod obudową mamy płytkę drukowaną, naciśnięcie z jednej lub drugiej strony wywołuje odpowiednia reakcję układu scalonego.
U mnie też to idzie przez układ scalony, ale jest on jednostronny. Musze teraz znaleźć czas by spróbować przycisk z Focusa podłączyć do Fiesty. Niestety wtyk jest inny i na razie nie mam schematu przewodów z Focusa. (do Fiesty mam). Może Tobie będzie się chciało taki bajer sobie zainstalować, skoro już elekrykę będziesz instalował?
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Lip 2016, 17:31   [MK6] Elektryczne lusterka

Coś namieszałem i przez pomyłkę usunąłem swój poprzedni wpis - wybaczcie :głowąwmur:
Z takich newsów to otarły dzisiaj do mnie obie zamówione wiązki do lewych i prawych drzwi, jednak po oględzinach w samochodzie okazało się że cała operacja jednak nie będzie P&P.
Tak wygląda gniazdo z instalacji lewych drzwi która dzisiaj do mnie dotarła

a tak wygląda wtyczka z kabiny

Jak widać ww wtyczce z kabiny brakuje wszystkich wewnętrznych pinów. Po sprawdzeniu okazało się że wszystkie one odpowiadają za sterowanie prawym lusterkiem. I tu moje pytanie: czy wystarczy te piny dołożyć i przeciągnąć przewody przez całą szerokość auta aż do wtyczki od prawych drzwi? Dodam że w wiązce drzwi prawych którą zakupiłem piny te są obsadzone (i też odpowiadają za regulacje lusterka) więc tak na zdrowy rozum wystarczy je połączyć. Chyba że przewody te, od lewych drzwi nie idą bezpośrednio do prawych tylko po drodze przechodzą przez jakiś moduł komfortu albo coś innego? No ale mogę się mylić, tak tylko głośno myślę ;-)
Po dokładnym sprawdzeniu wiązki drzwi prawych okazało się że brakuje mi jeszcze jednego przewodu. Kolor czerwono - czarny, i idzie od od wtyczki sterowania oboma lusterkami. Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć za co ten przewód odpowiada? Bo wygląda na to że i jego musiał bym dołożyć.
Ostatnio zmieniony przez blackdriver 14 Lip 2016, 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 13 Lip 2016, 23:52   [MK6] Elektryczne lusterka

oto schematy elektryczne szyb, komputera GEM + legenda do całości.

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/gem.pdf

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/szyby.pdf

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/legenda.jpg

oraz

Główne funkcje GEM w zależności od wersji samego komputera:

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/gem.jpg

W pliku pdf schematu GEM widać, że funckje lusterek są przypisane do tego modułu. W powyższego pliku jpg z funkcjami GEM nie wynika niestety który komputer obsłuży lusterka. Sam tego nie wiem, ale założę się, że wersja A tego nie ma, wersja B może tak, a na pewno ma wersja C i D.
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Lip 2016, 00:09   [MK6] Elektryczne lusterka

slawomirro napisał/a:
oto schematy elektryczne szyb, komputera GEM + legenda do całości.

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/gem.pdf

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/szyby.pdf

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/legenda.jpg

oraz

Główne funkcje GEM w zależności od wersji samego komputera:

http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/gem.jpg

W pliku pdf schematu GEM widać, że funckje lusterek są przypisane do tego modułu. W powyższego pliku jpg z funkcjami GEM nie wynika niestety który komputer obsłuży lusterka. Sam tego nie wiem, ale założę się, że wersja A tego nie ma, wersja B może tak, a na pewno ma wersja C i D.


Dzieki za schematy. Wprawdzie liczyłem na odpowiedź "tak" lub "nie" ;-) ale widzę że będę musiał trochę pogłówkować żeby te wszystkie schematy rozgryźć hehe
Rozgladajac się po allegro zauważyłem że niektóre przełączniki lusterek do fiesty mk6 mają tylko 7 pinów, może więc ten jeden dodatkowy i którym pisałem okaze się zbędny ;-)
Jak mogę sprawdzić która wersję GEM mam?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.