Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km
Autor Wiadomość
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 24 Maj 2016, 20:29   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Witam, zacznę od tego ze jestem wielkim fanem eco driving i bardzo mnie to kręci, raz w tygodniu pokonuje trasę 55 km, co w dwie strony daje mi 110 km więc mam porównanie.

Pierwsze 55 km jest robione koło południa i wtedy niektórzy kierowcy wchodzą mi w paradę i zmuszają do hamowania, robią coś takiego ze wyprzedzają mnie, ujadą parę metrów i nagle gwałtownie hamują ,przez co ja też muszę hamować i mój eco cykl się rozpiernicza.

Drugie 55 to powrót do domu o godzinie 23 : 00 jest już wtedy spokojnie na drodze i mogę się oddać w pełni swojemu stylowi. Zdarza mi się hamować tylko 2 - 3 razy na odcinku 55 km !

Generalnie mam wypracowany swój własny unikalny styl jazdy, kolega który ze mną jechał (pasjonat motoryzacji), lub mój ojciec (instruktor nauki jazdy) nie ze wszystkim się zgadzają, jednak ja stawiam nie na teorie, czy to co jest powszechnie dostępne, a raczej na wsłuchanie się w pracę silnika, najbardziej zależy mi na płynności... Jestem mechanikiem budowy maszyn i podchodzę to tego z innej perspektywy.

1.Po wejściu do auta i odpaleniu go zaraz ruszam w trasę, po paru sekundach już mam 50 km/h
2. drogę mam już obcykaną więc wiem co i jak, dużo ludzi będzie się pewnie kłócić, czy to poprawne czy nie, ale prawie cały czas jadę na luzie, nie hamuje silnikiem.

Samochód który jedzie z górki, ale na biegu nie spala co prawda benzyny, ale mechanizm silnika go blokuje, jazda na luzie nie ogranicza samochodu jak isilnika, ale może być niebezpieczna albo nadmiernie zużywać układ hamulcowy.

Dlatego drogę mam już opracowaną, wiem kiedy mam rozpędzić auto i przy jakim znaku wrzucić na luz, tak aby do przejazdu kolejowego, świateł czy zakrętu samochód się dotoczył z prędkością np 20 - 30 km/h czasami to pozwala na pokonanie przeszkody bez zatrzymania się.

To, za co zostałem wyzwany, a to co jest w automatycznych skrzeniach biegu to zmiana biegów np z 3 na 5, ludzie uważają ze tak się nie powinno robić, a nie zabraniają tego nawet sami producenci samochodów. ( tak działa automat )

Staram się jeździć na jak najmniejszych obrotach, przy największym biegu, oczywiście nie żyłuje silnika i kiedy słyszę ze nie daje sobie rady, albo ze za bardzo się męczy natychmiast następuje redukcja...

Spalania sprawdzałem sobie kilka krotnie i to na pustej butli, kiedy auto gasło przy przełączaniu na gazie, a butla syczała przy nabijaniu. Dystrybutor ustawiony na 20 zł to przy 1,51 wchodzi około 13.3 L gazu

Zawsze kasuje licznik po tankowaniu, przy 250 km, wiem ze już jest koniec, ale jeszcze jakaś ilość gazu w zbiorniku pozostaje, bo nigdy mi się nie udaje przekroczyć tych 250 km... tak aby auto całkowicie stanęło...

No i ogólnie temat mnie strasznie zastanawia, po mału zagłębiam się coraz bardziej w auto, środek mam cały rozebrany, po ogarnięciu zacznę ogarniać silnik, ale zastanawiam się czy jest tutaj ktoś, kto uzyskał podobny rezultat, czy tak niskie spalanie może być spowodowane innymi czynnikami takimi jak podbieranie oleju ? Czy mieszaniu się gazu z benzyną o ile to w ogóle możliwe ?
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 24 Maj 2016, 20:47   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Proponuję Tobie zrobić doświadczenie, niestety dość kosztowne. Zaatakuj do pełna benzyny i sprawdź ze 2 razy tą trasę na niej i zobacz jakie wtedy wychodzi Ci spalanie. Powinno być w granicach 4,5l/100km. Jak większe to sam wiesz o co chodzi - za uboga mieszanka LPG nie jest dobra dla silnika...

Wysłane z telefonu
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Maj 2016, 16:25   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Jeśli istalacja gazowa jest źle zestrojona auto może jechać cały czas na zbyt ubogiej mieszance co może się skończyć zajechaniem silnika
inna opcja to pobieranie 2 paliw jednocześnie które też za zdrowe nie jest no i podnosi koszta eksploatacji
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 25 Maj 2016, 21:29   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Wlej sobie 5 litrów do banioka, wyjeździj bene do końca, podlej z litr wachy - przerzuć się na lpg i leć w trasę. Jak na gazie po paru kilometrach ci zgaśnie (w kosiarce litr wachy starczy na jakieś 12,5km (Ty jesteś fanem ecodrivingu, ja jestem fanem jazdy za 20 zł :rotfl: )) to znaczy że zasysa ci oba paliwa.
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 29 Maj 2016, 11:09   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Benzynę lałem od razu po zakupie auta i miałem ją zatankowaną na rezerwie, wlałem jakieś 5 litrów... Zrobiłem tym autem około 3 tys km i jeszcze troszkę jest...

Ale jeszcze chcę zrobić tak jak mówisz... Jako ciekawostkę powiem, ze gaz był montowany 7 lat temu to MUSI to już być 2 generacja, czyli sam ustala sobie dawkę - super sprawa.
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29 Maj 2016, 12:07   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

nie musi. Mi do wielopunktowego wtrysku wpakowali gaz 1 gen na śrube :| POka fote spod maski. Na moje to tak niskie spalanie na instalacji innej niż sekwencyjna to źle ustawiona/skręcona instalacja.
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Maj 2016, 15:41   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Diuned napisał/a:
Benzynę lałem od razu po zakupie auta i miałem ją zatankowaną na rezerwie, wlałem jakieś 5 litrów... Zrobiłem tym autem około 3 tys km i jeszcze troszkę jest..


pierwszy krok do zajechania pompy paliwa gratulacje :)
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 29 Maj 2016, 18:29   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Jondi napisał/a:
Diuned napisał/a:
Benzynę lałem od razu po zakupie auta i miałem ją zatankowaną na rezerwie, wlałem jakieś 5 litrów... Zrobiłem tym autem około 3 tys km i jeszcze troszkę jest..


pierwszy krok do zajechania pompy paliwa gratulacje :)


Ty mówisz tak, a ktoś inny mówi inaczej, ile ludzi tyle opinii... Ja chciałem mieć zatankowane auto na benzynie powyżej rezerwy to zostałem wyzwany, że po co niepotrzebnie paliwo wozić... ale uważam ze te 5 litrów zawsze trzeba mieć... bo wyjechanie benzyny do końca może później zdestabilizować pracę całego układu...

Co do testu to oczywiście lepiej jest przyjąć wersje z pełnym bakiem, chodź to kosztowne rozwiązanie... z drugiej strony rozwiązanie o którym pisze kolega ganda jest co prawda ryzykowne, ale może ten jeden raz pompy nie uwali, a wyjdzie dużo taniej, pod warunkiem ze się pompa nie zepsuje :)

Niskie spalanie mam na eco jeździe na oklepanej trasie, jak jeździłem autem pierwszy raz, wszędzie to mi brał 8 litów gazu, auto dopiero testuje, być może jest wszystko w porządku, ale lepiej wszystko posprawdzać, aby później nie było jaj, zwłaszcza jak się wypuszczę nim dosyć daleko... w sensie powyżej 250 km

Na stronie auto centrum są raporty spalania, dla mojego silnika minimalne średnie spalanie LPG wynosi 7,7 L ( Jest to średnie minimalne spalanie jakie zanotowałeś w jeździe mieszanej, w cyklach miejskich i pozamiejskich, z możliwością dowolnej przewagi jednego z nich, do wykluczenia cyklu pozamiejskiego włącznie.

Na stronach o eco drivingu jest napisane ze "Umiejętna ekojazda pozwala zaoszczędzić od 5% do 25% zużywanego paliwa"

7,7 l x 25 % = 1,925
7,7 - 1,925 = 5,775

Czyi teoretycznie taki wynik powinien być osiągalny...

Polacy nie są nauczeni oszczędzania... nie mylić z narzekaniem ze jest bida... niejednokrotnie widziałem jak ludzie na wsi palili w piecach na potęgę a później otwierali okna... podobnie jest z autami, styl jazdy większości ludzi to tylko gaz i hamulec, no ale jak ich na to stać to czemu nie... Moja była dziewczyna tak jeździła swoim Polo, na odcinku 50 metrów cisnęła 50 km na godzinę z pod domu i zaraz hamulce na zakręcie, Ja to cały latałem po tym aucie i się wkurzałem... za same wymiany eksploatacyjne płaciła bajońskie sumy... ale rodzice bogaci, także co tam...

Dodano po 2 godzinach 21 minutach 53 sekundach:
vegetagt napisał/a:
nie musi. Mi do wielopunktowego wtrysku wpakowali gaz 1 gen na śrube :| POka fote spod maski. Na moje to tak niskie spalanie na instalacji innej niż sekwencyjna to źle ustawiona/skręcona instalacja.


Gaz przełącza się automatycznie po podaniu wyższych obrotów, jak gaz się kończy to zapala się rezerwa na przełączniku...
_________________
Ford Fiesta mk3 1.3 60KM Fun
Ford Fiesta mk3 1.8 16V 130 KM
Ford Mondeo mk1 1.6 16V 90 KM
Ford Transit mk4 2.5D 80 KM
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29 Maj 2016, 22:12   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Diuned napisał/a:
Gaz przełącza się automatycznie po podaniu wyższych obrotów, jak gaz się kończy to zapala się rezerwa na przełączniku...


czyli tak samo jak w gazie 1 generacji, na śrubę ;) Ale na fotkach widać coś, co wygląda jak silniczek krokowy od regulacji mieszanki, także raczej będzie to 2 generacja :)
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 30 Maj 2016, 10:12   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Diuned napisał/a:

Co do testu to oczywiście lepiej jest przyjąć wersje z pełnym bakiem, chodź to kosztowne rozwiązanie... z drugiej strony rozwiązanie o którym pisze kolega ganda jest co prawda ryzykowne, ale może ten jeden raz pompy nie uwali, a wyjdzie dużo taniej, pod warunkiem ze się pompa nie zepsuje



Gwarancji ci nie dam, bo może jestem wyjątkiem, ale moja pompa rzadko ma w baku więcej niż piątkę (a zdarzało się i do zera dojechać) i od dwóch lat nic jej nie jest :P
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Maj 2016, 21:41   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Diuned napisał/a:
Ty mówisz tak, a ktoś inny mówi inaczej, ile ludzi tyle opinii... Ja chciałem mieć zatankowane auto na benzynie powyżej rezerwy to zostałem wyzwany, że po co niepotrzebnie paliwo wozić... ale uważam ze te 5 litrów zawsze trzeba mieć... bo wyjechanie benzyny do końca może później zdestabilizować pracę całego układu...

Chodzi o smarowanie pompy która chodzi cały czas, ale pewnie się o tym przekonasz bo najpierw zacznie głośno chodzić a potem zdechnie
 
 
wojtek_10101 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Wojtek
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 39
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12 Lip 2016, 19:28   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

Oskar a nie prościej podjechać do gazownika skoro się na tym nie znasz? Masz Cieleckiego w Żarkach letnisko.
_________________
Ford Fiesta
 
 
freestylee 

Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 8
Skąd: Wawa/Śląskie
Wysłany: 19 Wrz 2016, 13:42   Podejrzanie niskie spalanie LPG 5,3 na 100 km

o widzę kolega obok mnie mieszka :)
 
 
maksiu432 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Family
Silnik: 2.3 16V
Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Gru 2016, 11:05   

Ogólnie to dziwnie czemu się w ogóle przejmujesz że Ci mało pali gazu ja bym się cieszył.
Prostowanie felg samochodowych Legionowo
Restauracja Radom
Ostatnio zmieniony przez DemptD 16 Lut 2017, 11:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 15 Gru 2016, 11:09   

A mnie nie dziwi, za niskie spalanie może oznaczac zbyt uboga mieszanke a od tego do wypalenia zaoworw albo gorzej już calkiem blisko. Podjedz do gazownika i sprawdz instalacje i kalibracje
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
cargo 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: L
Silnik: 1.6i16V/90KM
Wiek: 48
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Sty 2017, 03:15   

Spalanie na gazie jak jest instalacja gazowa sekwencyjna powinno być około 10% większe niż spalanie benzyny.
W przypadku jak jest instalacja gazowa II generacji spalanie będzie większe o 20-25%.
Warto porozmawiać z gazownikiem o takich sprawach. jak nie wiesz gdzie to wpisz w wyszukiwarce serwis lpg warszawa i spokojnie znajdziesz wszystko co trzeba.
Jak ktoś lubi bardzo oszczędną i spokojną jazdę, jeździ z przyspieszeniem żółwia to nawet jak instalacja LPG jest zestrojona bardzo oszczędnie nie wyczuje że silnikowi brakuje mocy i energii.

Skutki tego że instalacja gazowa jest wystrojona na uboga mieszankę są takie że prowadzi to do uszkodzenia silnika. Związane jest to z tym, że kiedy jest uboga mieszanka to temperatura spalania w silniku znacznie wzrasta.
Wpływa to negatywnie na zawory, świece zapłonowe.

Wszystko ma swoje granice nawet oszczędzanie.
Ostatnio zmieniony przez Freeman 21 Mar 2017, 13:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 4 Sty 2017, 08:24   

Nic dodac, nic ujac :ok:
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
cargo 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: L
Silnik: 1.6i16V/90KM
Wiek: 48
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sty 2017, 05:18   

Skoro już na siłę szukasz sposobów na oszczędzanie gazu, to warto zainteresować założeniem tak zwanego wariatora.
Wariator to urządzenia, które zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu w silniku.
Ze względu na sposób spalania sie mieszanki gazowej powinien on być inny niż dla benzyny.

Druga rzecz jaka możesz zrobić to zoptymalizować dobór świec zapłonowych do gazu.

Jak wygłąda właściwy dobór świec do gazu przeczytaj w artykule poniżej :



Wbrew pozorom właściwie dobrana świeca gazowa ma całkiem spory wpływ na jakość spalania sie mieszanki a więc i na to ile litów paliwa spalisz.
Ostatnio zmieniony przez Freeman 21 Mar 2017, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pordelis 

Model: Ford Fiesta Mk7`14
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6Duratec/105KM
Dołączył: 24 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Maj 2017, 10:41   

Świece to gazu to bzdura i marketing. Tak samo jak oleje do LPG. Odstaw to auto do tego kto je gazował i niech szuka przyczyny, bo najwyraźniej skopał. Będzie Ci jeszcze potrzebna wypożyczalnia samochodów gdańsk, bo musisz czymś jeździć w tym czasie. Najlepiej niech on jeszcze za to zapłaci jeśli nie zapewnia auta zastępczego.
 
 
Turkon 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 45
Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Cze 2017, 08:58   

tutaj czasem są jakieś nowinki, może coś znajdziesz :ok: http://bit.ly/2sLrEXp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Fiestka - spalanie 8,5 l / 100 km
dindzi Mechanika ogólna 12 6 Lut 2018, 12:30
inro
Brak nowych postów Wysokie spalanie , 13 l na 100 km
developkappa Mechanika silnika 6 13 Gru 2015, 21:22
Maciem
Brak nowych postów 1.0 PB , 100 KM , automat - spalanie
Kamcia Mechanika silnika 70 15 Maj 2019, 05:18
nowy1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.