Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nawigacja Waze - używacie?
Autor Wiadomość
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Lut 2016, 21:46   Nawigacja Waze - używacie?

Czy używacie nawigacji Waze? Zainstalowałem u siebie, ale na razie nie miałem okazji potestować na dłuższych trasach. Chętnie usłyszę Wasze opinie.
 
 
GeparD 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 16
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 23 Lut 2016, 14:14   Nawigacja Waze - używacie?

Uzywam czasami u siebie. Sewietna sprawa z raportowaniem korkow. Nawikacja stara ie omijac te miejsca. Poza tym rowniez masz rapory uzytkownikow o kamerach, radarach it. Na razie nie wyprowadzila mnie w maliny ale tez nie jezdze na bezludzia.
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lut 2016, 23:28   Nawigacja Waze - używacie?

Mnie niestety ostatnio wkurzyła. Jechałem do Łodzi i wyszukałem Lódzkie Expo. Ale widzę na mapie, że pokazuje nie tę halę, gdzie mam jechać. No to stukam po mapie, żeby wybrać punkt docelowy. A tu kicha. Albo ja nie umiem, albo się nie da. Tylko adres wpisany ręcznie.
Drugi raz jak wracałem z Łodzi. Zaczęła się wieszać i lagować. Musiałem przełączyć na Google. Szkoda, bo liczyłem, że Waze mi pomoże - dużo było po drodze nieoznakowanych.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Lut 2016, 01:17   Nawigacja Waze - używacie?

To jakiś inny Yanosik?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
David1n 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: Wadowice
Wysłany: 24 Lut 2016, 16:10   Nawigacja Waze - używacie?

Tak... Robią jakieś bzdurne kopie jak właśnie Waze, czy Rysiek. Działa na tej samej zasadzie. Z tym, że Yanosik ma już wypracowane spore grono użytkowników, więc info są bardziej rzetelne.
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Lut 2016, 20:33   Nawigacja Waze - używacie?

Wiem, że Janosik ma większe grono użytkowników w PL, ale jak tam z nawigowaniem? Bo kiedyś próbowałem i dość kiepsko było. :-(
 
 
David1n 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: Wadowice
Wysłany: 24 Lut 2016, 21:03   Nawigacja Waze - używacie?

Jakoś nigdy nie korzystałem z navi przez Yanosika.
Dla mnie najlepsza jest nawigacja z Google Maps. Ogólno dostępna, darmowa, wciąż aktualizowana.
Zestaw Yanosik + Google Maps i więcej do szczęścia nie potrzebuje.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Lut 2016, 22:59   Nawigacja Waze - używacie?

Ja osobiście wolę mimo wszystko AutoMapę. Google nawet fajnie prowadzi, ale ma pewne minusy.
1. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mu się poprowadzić mnie w to samo miejsce tą samą trasą - jechałam 3 razy w to samo miejsce w tą i z powrotem i za każdym razem inaczej - 6 różnych tras.
2. Brakuje mi w GoogleMaps możliwości ustalenia punktów, przez które mapa ma nawigować, punktów pośrednich trasy
3. AutoMapa ma informacje o ograniczeniach prędkości, radarach, również jeżdżących radiowozach nieoznakowanych, korkach itp itd - tej funkcjonalności nie ma w GoogleMaps lub są bardzo okrojone. Fakt, można tu się posiłkować na przykład Yanosikiem, ale to już dwie aplikacje, które trzeba włączyć. Brakuje mi też informacji, z jaką prędkością porusza się auto i ogólnie ten panel informacji o trasie w AutoMapie jest zdecydowanie bardziej rozbudowany.
4. Było nie było GoogleMaps wymaga internetu - chociażby do pobrania map na urządzenie. Automapa działa w oparciu o GPS
5. System nawigacji w GoogleMaps jest dość powiedziałabym samodzielny... Sam przestawia się z komend głosowych ("za 100 metrów skręć w prawo") na system piknięcia informującego o wykonaniu manewru i graficzną informację, jaki manewr należy wykonać - nie ukrywam, że ta druga opcja dla mnie przynajmniej jest koszmarnie niewygodna, a ostatnio na powrocie GoogleMaps samo sobie w ten tryb przeszło i nijak nie dało się tego odkręcić.
Jedyne co na plus dla GoogleMaps to fakt, że są za darmo, ale koszt Automapy ostatnio spadł, można kupować licencję na 7 dni za mniej niż 10 zł lub koszt doliczyć do kosztu abonamentu w telefonie i płacić niewielką kwotę co miesiąc, więc nie jest tak źle.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 25 Lut 2016, 01:49   Nawigacja Waze - używacie?

Magda M. napisał/a:
1. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mu się poprowadzić mnie w to samo miejsce tą samą trasą - jechałam 3 razy w to samo miejsce w tą i z powrotem i za każdym razem inaczej - 6 różnych tras.

Pewnie dlatego, że uwzględnia natężenie ruchu i jak gdzieś jest grubo zapchane, to prowadzi naokoło, jeśli stwierdzi, że tam jest mniej nabite.

Magda M. napisał/a:
2. Brakuje mi w GoogleMaps możliwości ustalenia punktów, przez które mapa ma nawigować, punktów pośrednich trasy

Kiedy przecież są...

Magda M. napisał/a:
3. AutoMapa ma informacje o ograniczeniach prędkości, radarach, również jeżdżących radiowozach nieoznakowanych, korkach itp itd - tej funkcjonalności nie ma w GoogleMaps lub są bardzo okrojone. Fakt, można tu się posiłkować na przykład Yanosikiem, ale to już dwie aplikacje, które trzeba włączyć. Brakuje mi też informacji, z jaką prędkością porusza się auto i ogólnie ten panel informacji o trasie w AutoMapie jest zdecydowanie bardziej rozbudowany.

Wrodzone czepialstwo nie pozwala zostawić mi takiego fragmentu tekstu bez stwierdzenia, że wymaganie od darmowej aplikacji, w której nawigacja jest dodatkowym bajerem dodanym do podstawowej funkcjonalności jaką było (i wciąż jest) przeglądanie mapy, by posiadała taki wypas jak aplikacja pisana wprost z myślą o nawigacji i jako taka sprzedawana rokrocznie za grubą kasę, to lekkie nieporozumienie.

Magda M. napisał/a:
4. Było nie było GoogleMaps wymaga internetu - chociażby do pobrania map na urządzenie. Automapa działa w oparciu o GPS

To jest bez sensu. To chodzi o net czy o GPS-a?
Lokalizacja jest na podstawie GPS-u, a wifi/sieć komórkowa służy jako AGPS, dzięki czemu telefon łapie fixa dosłownie w ciągu sekund. Nawigacje typu Lark czy inne Mio, które mają moduły GSM, robią to samo.

Z kolei w temacie map - da się ściągnąć predefiniowane obszary i korzystać z nich bez neta, także przy nawigacji (bez danych o ruchu, itd.).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25 Lut 2016, 09:06   Nawigacja Waze - używacie?

Puff napisał/a:
Magda M. pisze:
Źródło posta2. Brakuje mi w GoogleMaps możliwości ustalenia punktów, przez które mapa ma nawigować, punktów pośrednich trasy

Kiedy przecież są...



na wersji mobilnej map tez dałbym sobie uciąć, że nie ma. Albo gdzieś to schowali względem wersji pc
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lut 2016, 17:31   Nawigacja Waze - używacie?

Magda M. napisał/a:
AutoMapa ma informacje o ograniczeniach prędkości, radarach, również jeżdżących radiowozach nieoznakowanych, korkach itp

Magda M. napisał/a:
Było nie było GoogleMaps wymaga internetu

Magda M. napisał/a:
Automapa działa w oparciu o GPS

Przecież takie dane jak radiowozy nieoznakowane czy korki nie są przekazywane jako sygnał GPS. Jeżeli to są aktualne dane to muszą być ścigane przez internet.
Magda M. napisał/a:
System nawigacji w GoogleMaps jest dość powiedziałabym samodzielny... Sam przestawia się z komend głosowych ("za 100 metrów skręć w prawo") na system piknięcia informującego o wykonaniu manewru

Też mnie to ostatnio zdziwiło. Co ciekawe po restarcie aplikacji głos wrócił, więc raczej stawiałbym na błąd po aktualizacji niż nową funkcję.
Puff napisał/a:
Z kolei w temacie map - da się ściągnąć predefiniowane obszary i korzystać z nich bez neta, także przy nawigacji (bez danych o ruchu, itd.).

Czy Google Maps wyznaczy trasy w trybie off-line, jeżeli ściągniesz wcześniej mapy na komórkę? Bo bez ściągniętych map to tylko zgłasza brak sieci. W trybie off-line bardzo dobrze sprawdza się OsmAnd. Wprawdzie nie ma info o korkach, ale można ściągnąć mapy na telefon (bardzo dokładne) i wyznaczać trasy bez łączności z siecią. Waze też wyznacza, ale pod warunkiem, że mapy są w telefonie - czyli np. już jechałeś trasę.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Lut 2016, 19:01   Nawigacja Waze - używacie?

Puff napisał/a:
Magda M. napisał/a:
3. AutoMapa ma informacje o ograniczeniach prędkości, radarach, również jeżdżących radiowozach nieoznakowanych, korkach itp itd - tej funkcjonalności nie ma w GoogleMaps lub są bardzo okrojone. Fakt, można tu się posiłkować na przykład Yanosikiem, ale to już dwie aplikacje, które trzeba włączyć. Brakuje mi też informacji, z jaką prędkością porusza się auto i ogólnie ten panel informacji o trasie w AutoMapie jest zdecydowanie bardziej rozbudowany.

Wrodzone czepialstwo nie pozwala zostawić mi takiego fragmentu tekstu bez stwierdzenia, że wymaganie od darmowej aplikacji, w której nawigacja jest dodatkowym bajerem dodanym do podstawowej funkcjonalności jaką było (i wciąż jest) przeglądanie mapy, by posiadała taki wypas jak aplikacja pisana wprost z myślą o nawigacji i jako taka sprzedawana rokrocznie za grubą kasę, to lekkie nieporozumienie.


Ależ ja nie wymagam, żeby ta funkcjonalność pojawiła się w GoogleMaps - jedynie stwierdzam, że ponieważ akurat lubię widzieć takie informacje, to wolę używać AutoMapy. Tyle. Co do prowadzenia różnymi trasami - akurat nie było tam zapchane (różnice w czasach przejazdu wynosiły 1 - 2 minuty), więc naprawdę lekka to już przesada.

_KRis_ napisał/a:
Magda M. napisał/a:
AutoMapa ma informacje o ograniczeniach prędkości, radarach, również jeżdżących radiowozach nieoznakowanych, korkach itp

Magda M. napisał/a:
Było nie było GoogleMaps wymaga internetu

Magda M. napisał/a:
Automapa działa w oparciu o GPS

Przecież takie dane jak radiowozy nieoznakowane czy korki nie są przekazywane jako sygnał GPS. Jeżeli to są aktualne dane to muszą być ścigane przez internet.

To jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że takie dane podaje urządzenie produkcji Mio czy Navman, które nie łączy się z internetem? Nie wyjaśnię ci, jak działa informacja o korkach i nieoznakowanych radiowozach i skąd AutoMapa te dane bierze, jednak pozostaje faktem, że je posiada i to o dziwo aktualne, działając na urządzeniu, które z natury rzeczy (nawigacja GPS) nie ma możliwości połączenia z internetem.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lut 2016, 22:18   Nawigacja Waze - używacie?

myślę, że tu jest rozwiązanie zagadki:
http://www.automapa.pl/pl... ... iwala-tmc/

"AutoMapa Traffic działa zarówno dla urządzeń posiadających dostęp do internetu (np. smartfony), jak i urządzeń PND bez dostępu do sieci. Na każdym urządzeniu AutoMapa może korzystać z technologii SmartRoutes, dzięki której, w oparciu o miliony danych statystycznych o rozkładzie ruchu drogowego, AutoMapa wyznacza trasy tak, by ominąć najczęściej korkujące się miejsca, uwzględniając przy tym porę dnia i dzień tygodnia. Dodatkowo na urządzeniach posiadających aktywne podłączenie do internetu AutoMapa Traffic pozwala skorzystać z technologii LiveDrive!, przesyłając i odbierając w czasie rzeczywistym dane o ruchu drogowym z serwera AutoMapa Traffic."
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 25 Lut 2016, 22:36   Nawigacja Waze - używacie?

_KRis_ napisał/a:
Czy Google Maps wyznaczy trasy w trybie off-line, jeżeli ściągniesz wcześniej mapy na komórkę?

Właśnie sprawdziłem. Tak, wyznaczy. Nawet będzie nawigować po włączeniu lokalizacji (zero wifi, zero danych komórkowych).

Krzysiek ma rację z AMTraffic. Jak ktoś ma GPS-a z BT do łączenia się przez neta przez telefon bądź takiego z kartą SIM, to pociągnie nowe dane. Jeśli to "zwykły" GPS, to będzie korzystał z tego, co do tej pory zarejestrowano.

Z innej beczki - jak chcecie dobrą nawigację, która działa bez sieci i (w razie jej włączenia) pokazuje informacje o ruchu, to sobie zainstalujcie HERE Maps (od Nokii). Działa to całkiem sprawnie, a mapy offline nie są tak niepełnosprawne jak te z Google'a, tylko ściąga się całą Polskę i z głowy.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Mar 2016, 20:53   Nawigacja Waze - używacie?

Chyba jednak zrezygnuję z Waze:
http://komorkomania.pl/32... ... st-rannych
nico
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nawigacja do Forda
Cosworth Car Audio i CB 3 8 Sty 2007, 01:16
Gość
Brak nowych postów [ Ankieta ] [MK3] Nawigacja w kokpicie ?
Czy dałoby się nawigację w miejsce środkowego nawiewu wmontować?
Morphinus8 Tuning stylistyczny 20 9 Lip 2011, 19:27
hubi_2006
Brak nowych postów Nawigacja GPS z wideorejestratorem
Nikuś Przed zakupem 2 17 Maj 2016, 00:37
Nikuś
Brak nowych postów SYNC3 - ukryte menu testowe, nawigacja, motywy
miru Elektryka ogólna 3 31 Lip 2020, 08:56
Darekptr
Brak nowych postów [MK7] oryginalna wbudowana nawigacja garmin nuvo - pytanie
coliniak Elektryka ogólna 0 14 Paź 2014, 20:29
coliniak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.