Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)
Autor Wiadomość
syrinx 

Wersja: Fun
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 11 Gru 2015, 11:52   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Witam Szanowne Koleżanki i Kolegi !

Od jakiegoś czasu szukam (z żoną) samochodu, ponieważ jej 20 letnia corsa juz się powoli rozlatuje :D ;D. Okazało się ze kolega kupuję nowa fiestę a swoją MK6 oddaje w rozliczeniu ale może równie dobrze sprzedać. Samochód wychuchany, garażowany, serwisowany z udokumentowanym przebiegiem (niecałe 115 000), zadbany, dość fajnie wyposażony (klima ABS, ASR, poduchy, elektryka szyb, lusterek, alarm itd) egzemplarz po lifcie. Silnik chodzi elelegancko, pali elegancko, jeździ się nim super, nic nie klepie, nie skrzypi, no może trochę mułowaty (mam 1.9 120KM więc pewnie dlatego wybobylam).

I teraz jest problem, żona nigdy nie miała diesla - samochód to głównie jazda do pracy kilka razy w tygodniu po 30km, 2-3 razy w miesiącu jakas wieksza trasa około 100km. Ogólnie taki dylemat - brać tego diesla do takiej jazdy - który jest samochodem z pewną historią i przebiegiem czy szukać bliżej nieokreślonej pod względem historii benzyny. Dodam, ze żonie się ta Fiesta bardzo podoba ;) :joint:

ogólnie to nawet nie mieliśmy w planach fiesty a jakąś corsę w benzynie, no ale trafił się taki dylemat. Pewne bym nie kupił i nawet nie pytał ale sam mam diesla (ASTRA 1.9), jeżdze glownie po mieście troche teasy (rocznie 30 000), generalnie nic się nie dzieje z tym silnikiem a ma już 260 000 z czego u mnie 140 000 i nigdy już nie chciałbym wrócić do benzyny ;)

proszę napiszcie co sądzicie o tym pomyśle

pozdrawiam serdecznie
syrinx
 
 
ROBERT1 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: RST
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Gru 2015, 13:59   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Siema , rok temu zakupiłem małżonce takową Fieste po lifcie i powiem że super się sprawuje !! Fajny układ kierowniczy i jakos lepiej mi się jezdzi niż moją V40 .Jezeli autko zadbane to brać ! Ważne filtry a szczególnie paliwa nie stosowac zamienników.Ja polecam ;)
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Gru 2015, 22:33   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Jeśli to nie tajemnica to w jakiej cenie taka Fiesta? Który rocznik?
 
 
syrinx 

Wersja: Fun
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Gru 2015, 10:19   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Dzięki za info

To rocznki 2006 juz po lifcie. mogę go mieć za 10000

Generalnie można z tego co oglądam i taniej ale jak mam kupić kota w worku 1000 taniej to... No właśnie

Generalnie jakby to była benzyna to nawet bym Was nie męczył pytaniami :D
 
 
ROBERT1 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: RST
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Gru 2015, 10:51   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Dobra cena -wrzuć jakieś zdjęcie ,link.
 
 
syrinx 

Wersja: Fun
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Gru 2015, 13:29   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Nie mam zdjęć nie robiłem ani ja ani kumprlbco sprzedaje . Nie jest też nigdzie wystawiony. Jak nie kupie go ja to oddaje go w rozliczeniu do forda i tam pewnie go wystawia. Oglądałem go wszystko jest naprawdę niezniszczone parę rysek na lakierze, jakieś drobne obarcie nadkola . Niepicowany . Nie ma rdzy pod uszczelkamu ani ma rantach. chyba bieremy :)
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Gru 2015, 20:33   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Pytam o cenę, bo niedawno dzwonili do mnie ws AC i miła pani mówi, że proponowana stawka za 2004 to coś ok. 7 z kawałkiem.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 17 Gru 2015, 15:35   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

syrinx, bierz...skoro picowana to najwyżej sprzedasz :)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 18 Gru 2015, 07:22   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

Uturbiony diesel nie lubi jazdy typu "dojazd do pracy 3-4km". Jeśli jest tych km tak jak piszesz naście lub dziesiąt, to będzie cacy. Silnik 1.4 to muł, ale za to bezproblemowy (to HDI koncernu PSA). Jak masz pewniaka, to się niema co zastanawiać. Ja kupiłem w ciemno poflotowego VANa i samochód dzielnie trzyma się kupy mimo przebiegu cholerawiejakiego (w 200tys. nie wierzę) i zaniedbań serwisowych. Jedyne na co zwrócę uwagę na przyszłość, to częściej wymieniać olej, bo 20tys. interwały wg mnie mogą być przyczyną m.in. przytartych wałków rozrządu (citroen/peugeot tego problemu pratycznie nie mają, ale tamci producenci każą wymieniać olej nieco częściej).
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 18 Gru 2015, 09:41   [MK6] diesel 1.4 dla żony do miasta - czy dobry pomysł? ;)

u mnie sąsiad kupił 1.4 tdci i poniżej 5 stopniu trzeba hehłać żeby to dziadostwo odpalilo :P I szukaj tera wiatru w polu :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zniżki w Inter Cars dla Team Zachód
sowa Team Zachód 0 7 Sie 2009, 22:21
sowa
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - 1.8Diesel / Turbo Diesel
Fordon Tuning mechaniczny 140 30 Lis 2011, 09:21
szczupak
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Diesel - przydatne informacje i zasady użytkowania.
ramses123 Silniki diesla 15 4 Mar 2010, 19:58
Fordon
Brak nowych postów Przyklejony: Plan obsługi samochodu Ford Fiesta - także Diesel
Laskosz Mechanika ogólna 0 4 Lut 2006, 01:17
Laskosz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.