Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dymi na czarno, olej w odgałęzieniu węża od turbiny
Autor Wiadomość
marek.chamski

Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 18 Lis 2015, 20:59   Dymi na czarno, olej w odgałęzieniu węża od turbiny

Witam wszystkich. Jestem trochę laikiem w temacie diesli. Mam od jakiegoś czasu fiestę 2005 rok przed liftem versja van 1.4 tdci. przebieg 180 tys. I powoli żałuję że nie kupiłem benzyny :P zaraz padnie mi dwumasa, pewnie turbina i chyba trzeba będzie nerkę sprzedać ;)
Chciałem się skonsultować w pewnej sprawie.
Mam problem z dymieniem na czarno. Wtryskiwacze sprawdzane i są ok to wiem. Podejrzewam co jest przyczyną dymienia tylko nie wiem jak to nazwać bo nie wiem czy to jest ta odma o której wszyscy tu piszą czy nie. Mianowicie jest rura gumowa która prowadzi od turbiny do przepływomierza. Od tej rury odgałęzia się wąska rurka która idzie do góry i wchodzi w pokrywę zaworów, odmę? w co ona wchodzi? i dlaczego stamtąd leje się olej tą rurą wąską w dół aż do grubszej częśći i do samej turbiny. Gdy odczepię tą wąską rurkę od tego wejścia z którego olej leci i które nie wiem jak nazwać i dam gazu to prawie nie dymi, gdy podłączę i przygazuję to po chwili dymi na czarno już od 2000tys obrotów. Turbina mi delikatnie gwiżdże i pewnie niedługo trzeba będzie zregenerować ale czy jak to zrobię a ten olej dalej będzie do niej ściekał to czy znowu się nie zepsuje? Sorewicz jak coś namieszałem ale mam nadzieję że zrozumiale określiłem problem. Bardzo prosiłbym o jakieś mądre porady. dzięki
 
 
marek.chamski

Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 23 Lis 2015, 21:59   dymi na czarno, olej w odgałęzieniu węża od turbiny

[attachment=0:10jtn4d8]Untitled-1.jpg[/attachment:10jtn4d8]
 
 
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Lis 2015, 19:04   dymi na czarno, olej w odgałęzieniu węża od turbiny

To że tam jest mokro to podobno te silniki tak mają. Też tak miałem że ten wąż od turbiny był mokry i głowna rura z filtra powietrza też jest mokra przy turbinie. Tzn. była, bo niedawno regenerowałem turbo przy przebiegu 130 tys. W moim przypadku poszło łożysko i był luz więc Tobie proponuję zdjąć tą gruba rure i pomacać łopatki palcem czy nie ruszają się na boki. Póki co na nowej turbince jest sucho ale zrobiłem nieco ponad 100 km więc zobaczymy jak dalej będzie.
 
 
tr4ffic 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Classic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 24
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Lis 2015, 22:24   Dymi na czarno, olej w odgałęzieniu węża od turbiny

Rurka którą zaznaczyłeś to rurka łącząca odmę z turbiną ma na celu odpowietrzenie skrzyni korbowej , pojawiający się w niej olej zazwyczaj oznacza , że separator mgły olejowej którym jest odma przestał spełniać swoją funkcję lub pojawiły sie przedmuchy z komory spalania do skrzyni korbowej co większa w niej ciśnienie i wymusza wyrzut wiekszej ilości mgły olejowej przez odmę. Delikatna ilość oleju z odmy w dizlu to standard . Możesz to łatwo sprawdzić , zmierz kompresje na cylindrach jak jest ok to pokrywa do wymiany bo jest zintegrowana z odmą. Czarny dym to oznaka za małej ilości powietrza w stosunku do paliwa , mieszanka sie nie dopala, zazwyczaj objaw występuje przy uszkodzonym układzie dolotowym powietrza do turbiny lub uszkodzenia samej turbiny.
 
 
marek.chamski

Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 27 Lis 2015, 06:56   Dymi na czarno, olej w odgałęzieniu węża od turbiny

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak podejrzewałem ze turbo do regeneracji i pokrywa do wymiany. Miliony monet ech....we Wrocławiu są może jacyś dobrzy i niedrodzy fachowcy od tych tematów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] 1.4 TDCi - Dymi na czarno
Czyli problemy po przelaniu oleju
joint Silniki diesla 18 26 Sie 2012, 10:52
misiak
Brak nowych postów [MK3] Muli i dymi na czarno - 1.1i
łukasz87 Mechanika 14 12 Paź 2010, 20:21
łukasz87
Brak nowych postów Silnik : diesel dymi na czarno
Ciąg dalszy...
picio_18 Mechanika 43 10 Paź 2005, 08:30
mdcs
Brak nowych postów Dymi na czarno + czuć benzynę + nie równa praca silnika
frankez Mechanika silnika 4 14 Wrz 2018, 18:57
frankez
Brak nowych postów Bardzo dymi po wymianie przewodu zasilania turbiny
hepos Silniki diesla 7 11 Lut 2018, 21:13
hepos


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.