Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.
Autor Wiadomość
Waju 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Jasiek
Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lis 2015, 23:45   Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.

Witam,
jestem Waju, to mój pierwszy post na forum, cieszę się bardzo, że tu trafiłem i liczę na fajny czas spędzony tutaj oraz na dobre rady i miłą atmosferę.

Posiadam Forda Fieste 1.6 TDCi :ford:
Przechodząc do rzeczy dziś przytrafiła mi się przykra sprawa, z duża prędkością (około 35 na godzinę) najechałem na krawęznik prawym przodem auta.
Auto wskoczyło na krawężnik coś tam mocno puknęło, od razu zatrzymałem auto. Karoseria jest ok, zderzak cały nic nie pękło.
jednak kiedy zajrzałem pod spód zauwazyłem jakiś płyn cieknący po prawej stronie (pasażera) na wyskości przediej szyby. Niestety nie miałem jak sprawdzić co to za płyn, na dodatek było mokro.
Pognałem do domu przejeżdzając około 30km tego dnia. Po drodze na parkingu patrzyłem czy coś cieknie. Ubytku płynów nie stwierdziłem; oleju jest 2/3, płyn hamulcowy jest, hamulce pracują dobrze, płyn chłodniczy może trochę więcej powinno być jednak na pewno cały nie zleciał.
Chciałem zapytać co to mógł być za płyn i czy to coś poważnego.

Dodatkowo przed zajściem autko idealnie jechało po prostej bez trzymania kierownicy, nie ściągało go ani w lewo ani w prawo. Teraz mam wrażenie, że raz ściaga go w lewo a raz w prawo. Druga rzecz to taka, że się bardzo tym przejąłem a to moje pierwsze auto i nie mam dużej wprawy w jeździe więc nie wiem czy sobie nie wmawiam.
Odczucia odnośnie jazdy mam takie, że w sumie nic się nie zmieniło, silnik nie traci mocy, nie pracuje głośniej, hamulce działają.
Proszę doradźcie mi czy takie zajście mogło spowodować jakieś poważne następstwa i co dalej robić.
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1087
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 20 Lis 2015, 23:55   Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.

Kolejny temat a'la wróżenie z fusów. Trzeba pooglądać auto od spodu, zobaczyć co uległo uszkodzeniu, i czy cokolwiek.
Po takim najechaniu na krawężnik trzeba sprawdzić zawieszenie (swożeń/wahacz/amortyzator/mocowania). Warto się przyjrzeć feldze i oponie.
Na diagnostykę i ścieżkę zdrowia autu zafundować póki nic poważnego się nie dzieje.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
Waju 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Jasiek
Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lis 2015, 00:14   Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.

To może jeszcze od razu zadam drugie pytanie...
Przednie wycieraczki nie działają mi w pierwszej pozycji, tej najwolniejszej, i nie działały od momentu kupna auta. W pozycji 2 i 3 (te szybsze) działają ładnie i bez zarzutu. Niestety jak lekko pada jestem zmuszony używać drugie ustawienie co trochę mi przeszkadza w jeździe.
Czym to może być spowodowane?
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lis 2015, 17:51   Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.

prędkość pierwszego biegu wycieraczek ustawiasz sobie sam bo to czasówka. Nawet raz nie przelecą po ich właczeniu? Jeśli chodzi o zawieszenie to jest szansa że wylał amortyzator. jak nie masz doświadczenia w jeździe tym bardziej udaj sie ja jakaś stacje diagnostyczna lub do mechanika bo może się okazać że coś się poluzowało i za jakiś czas stanie się to niebezpiecze albo unieruchomi Ci auto.
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 23 Lis 2015, 11:11   Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.

moim zdaniem najlepiej nie uderzać w krawężniki, bo jest to nie opłacalne
na logikę jak ściąga auto to trzeba pojechać do mechanika, tym bardziej osoba z minimalnym doświadczeniem, która w żaden sposób nie jest w stanie poprawnie zdiagnozować cokolwiek, to oczywiste ...
 
 
Waju 

Wersja: Ghia
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Jasiek
Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Lis 2015, 00:18   Uderzenie w krawężnik przy dużej prędkości.

wiem, że pierwszy bieg wycieraczek to czasówka ale nie zależnie czy nastwie 1 czy 6 to jest jeden zamach i potem koniec, choćby i godzinę czekał to nie ruszy się drugi raz.
Co do najechania, to niestety przeciał się boczny płaszcz opony i oponki do wymiany (przynajmniej na przedniej osi)

Dzięki za odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów Stukanie z przodu auta przy wjeżdzaniu na krawężnik
Fiesta MK7
lewica2 Mechanika ogólna 5 27 Lip 2018, 20:15
wujekcybul
Brak nowych postów [MK3] Problemy z elektryką przy dużej wilgotności
2fastfiesta Elektryka 19 24 Sty 2012, 22:22
drjanusz
Brak nowych postów Regularne piski przy prędkości poniżej 30 km/h
Michal1983 Mechanika ogólna 5 22 Cze 2014, 17:33
Michal1983
Brak nowych postów Dziwny hałas przy prędkości ponad 60km/h
igor.czapagajew Mechanika ogólna 6 28 Paź 2014, 23:47
igor.czapagajew


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.