Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr
Autor Wiadomość
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13 Wrz 2015, 23:07   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Mam spory wyciek z różnych stron z głowicy, z połączenia górnej i dolnej części. Orientuje się ktoś, czy do rozłączenia tych części muszę wyjmować wtryski i zdejmować pasek rozrządu?
Ostatnio zmieniony przez Art 19 Paź 2015, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19 Paź 2015, 22:27   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Dobrałem się dzisiaj do tematu i niestety utknąłem na... wytartym wałku rozrządu :pop: Qrwa... Patrze po allegroszach, to każdy używany z odpowiednimi zdjęciami też jest wytarty. Ten typ tak ma, czy ki hux? :głowąwmur: W 2.0HDi przy ponad 500tys.km wsio było jak nówka, a tutaj niby nawet 200 nie przekroczył.




Kolektor ssący cały zajobany nagarem. Jest jakiś środek, co to gówno rozpuści?
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 20 Paź 2015, 18:35   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Co do drugiego pytania - sprej do czyszczenia zacisków hamulcowych lub benzyna ekstrakcyjna + szmatka. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Seb0l 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Sebastian
Wiek: 38
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 83
Skąd: SMY ....
Wysłany: 20 Paź 2015, 21:31   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Miałem zrzuconą pokrywę z Fusiona przy przebiegu 206tys km i wałeczek był w porządku. Za to podkładki pod wtryskami narobiły bigosu :)
_________________
Ford Fiesta MK3 1.8D
Ford Fusion 1.4 TDCi
Ford Mondeo MK2 1.8TD
 
 
 
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 21 Paź 2015, 00:05   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Kupiłem dzisiaj kompletną głowicę, specjalnie jechałem 50km żeby ją skontrolować pod kątem przytarć. Głowica z 1.4HDI, na pewno jest inne koło pasowe, ale wałek wygląda tak samo. Dzisiaj było kupę czyszczenia i kombinowania, co zrobić żeby nie bawić się w ściąganie paska rozrządu i późniejsze ustawianie całego bajzlu ;) Widać, że ktoś już tu wpychał swoje łapki, ruszone śruby, jedna "made in castorama", oringi na kanałach olejowych nieoryginalne, jakieś lipne chinki, które się porozchodziły, jeden w ogóle był przerwany. Nie podoba mi się to ;-| Dźwigienki zaworowe niby ok, ale te na wytartych krzywkach wymienię. Skończyła mi się masa uszczelniająca, no i późno trochę, a jutro trzeba coś popracować, więc na razie utknąłem na przykręceniu części z dolnymi panewkami.




Jak jutro w miarę pójdzie temat czyszczenia nagaru i nie pojawią się dodatkowe problemy, to może uda się fieścinę poskładać :bigok:
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Paź 2015, 15:13   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Fajnie się bawisz. :) Będę kibicował.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 21 Paź 2015, 16:25   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

:bigok: przytrzymanie koła rozrządu na sznurkach :D
W kole/na wałku rozrządu masz klin? Jeśli nie, to ja bym na Twoim miejscu nie dał głowy za poprawnie ustawiony rozrząd po tej naprawie ;)
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 21 Paź 2015, 18:58   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Klin na kole jest na stałe, tj. elementem koła (odlew). Wałek rozrządu okazał się być inny w części napędzającej vacum. Można było przerobić samą pompę, tj. podszlifować wypustki wchodzące w wałek, ale z głowicą dostałem również pompę vacum, więc nie kombinowałem, tylko wstawiłem ją zamiast oryginału. Na wszelki wypadek wymieniłem też wszystkie popychacze i dźwigienki. Po złożeniu wałka sprawdziłem czy niema kolizji tłoków z zaworami :hihihi: , wyczyściłem wszystko prawie na błysk, poskładałem, odpowietrzyłem układ paliwowy i... silnik odpalił od strzała :jupi: Błędów brak, czyli wszystko podłączyłem ;) Naturalnie zawsze coś zostaje, tym razem zostały mi dwie śruby, które za cholerę nie wiem gdzie mogły być wkręcone :bigok: Jutro mam kilka km do przejechania, jak silnik przeżyje, to chyba będzie ok :V:

W przyszłym miesiącu trzeba będzie zrzucić skrzynię i wymienić sprzęgło, bo czasami ślizga :głowąwmur: Oby jeszcze wytrzymało. W weekend muszę zatargać przyczepkę z dwoma motocyklami jakieś 400km :9:
 
 
 
Seb0l 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Sebastian
Wiek: 38
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 83
Skąd: SMY ....
Wysłany: 21 Paź 2015, 20:54   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Te 2 śrubki to pewnie zostały z rurki idącej z EGRa do kolektora ssącego :)
przy okazji mam 2 pytanka:
1. Pod tą dolną częścią "obudowy" wałka rozrządu jest tylko silikon? Będę to musiał sam uszczelnić bo coś mi podcieka..
2. Przy okazji wymiany sprzęgła prosiłbym o porobienie fotek, też to na wiosnę muszę poczynić, chyba że ktoś wie czy w ogóle da radę samą skrzynię wyciągnąć, czy trzeba z silnikiem? Jeżeli druga opcja to górą czy dołem?
_________________
Ford Fiesta MK3 1.8D
Ford Fusion 1.4 TDCi
Ford Mondeo MK2 1.8TD
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 22 Paź 2015, 00:21   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Seb0l napisał/a:
ktoś wie czy w ogóle da radę samą skrzynię wyciągnąć

Da radę, nawet na parkingu pod blokiem... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22 Paź 2015, 10:26   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Zostały takie śruby, jak jest przykręcana górna pokrywa zaworów, one są nieco krótsze od tych skręcających metalowe części głowicy. Olać to ;)
Pod dolną obudową wałka również jest silikon. Jedyne uszczelki w tamtych okolicach to simmer na wałku, uszczelka pod górną pokrywą i uszczelki pod vacum.

Skrzynię na pewno można wyciągnąć jak pisze Parzych ;) Kiedyś na podwórku robiłem sprzęgło w pertnerze 2.0HDI :)
 
 
 
Art 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 25
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22 Paź 2015, 13:52   [MK6] 1.4TDCI - wyciek oleju z głowicy/uszkodzony wałek rozr

Machnięte dzisiaj ok 130km, wszystko gra i bucy :jupi: Tylko sprzęgło teraz łatwiej się ślizga, bo chyba trochę Nm mu odblokowałem tym wałkiem i czyszczeniem dolotu ;-|


Teraz jeszcze znalazłem to - zaślepienie EGR
[youtube:tejokpso]http://www.youtube.com/watch?v=GgdP24I6blE[/youtube:tejokpso]

Szkoda, ze od razu nie załatwiłem sprawy. Przez ten EGR dolot taki nabity. W przyszłym tygodniu zajmę się tematem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.