Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie orient
Autor Wiadomość
WajamoS 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrz 2015, 11:20   Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie orient

Witam Serdecznie,

wraz z Żoną jesteśmy właścicielami Forda Fiesty mk5 '00 we wspomnianej w temacie wersji silnikowej. Jest to bardzo fajne autko, do którego mamy sentyment, niestety wspomniany wcześniej silnik według wszelkich opinii ma żywotność szacowaną na 140000 km. Nasza Fiesta na liczniku ma już 131 tysięcy, więc nieuchronnie zbliża się koniec serca całego auta.

Wraz z Żoną bardzo poważnie zastanawiamy się nad całkowitą odnową mechaniczną auta, wraz nawet z wymianą silnika. Problem z tym, iż silnik 1.6/103KM Zetec-S jest silnikiem dość rzadkim... szacunkowe rzeczy do wymiany w tym aucie to silnik, zawieszenie, chłodzenie, elektryka. Za próbą renowacji tegoż auta przemawia w naszym wypadku brak większych usterek jakiegokolwiek podzespołu, co czyni go względnie tanim w naszej eksploatacji...

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie polecić jakiś rzetelny warsztat w okolicach Warszawy, który był by w stanie oszacować koszta jakie poniesiemy przy odnowie tego auta....?

wraz z Żoną szacujemy, iż progiem opłacalności może być kwota ok 10 tysięcy złotych, wobec których bardziej zależy nam na stanie fabrycznym auta, zamiast wymiany np innej jednostki silnikowej

Pozdrawiam Serdecznie
Sylwester
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 3 Wrz 2015, 19:34   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

Kto powiedział że ten silnik wytrzymuje 140 tysięcy?! Niestworzone rzeczy... Silnik który często występuje w Focusie pierwszej generacji i jakoś nie widać by padały po 140k przebiegu...
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
WajamoS 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrz 2015, 21:48   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

hmm.... rodzi się u mnie pytanie, czy lepiej poszukać np na alledrogo kompletnego silnika, czy jednak kupić poszczególne części...?? i czy taki przeszczep nie zostanie przez Fiestę "odrzucony"?
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrz 2015, 21:59   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

WajamoS, ty nie czytasz ze zrozumieniem tego co kolega Peedro, Ci napisał
Jak nic się z silnikiem nie dzieje to jeździć dalej. Nie wiem kto albo gdzie napisał że ten silnik wytrzymuje taki przebieg ale to bzdura albo źle przeczytałeś i zabrakło tam jednego zera.
Silnik można zabić i po kilku minutach trzymając go na odcince, sypiąc mu dolot piachu i podlewając to wszystko piwem. Ale przy normalnej eksploatacji kiedy w porę zmieniany jest olej, auto jeździ z dobrym układem zapłonowym i świeżymi filtrami to silnikowi przez wiele lat jak i tysięcy kilometrów nic nie będzie.
Aby sprawdzić silnik trzeba mu zmierzyć kompresję
Aby sprawdzić zawieszenie jedziesz na przegląd albo do serwisu na ścieżkę diagnostyczną, jak amory są do wymiany to kosztuje to kilka stówek plus wymiana no i oczywiście elementy typu wahacze, łączniki itp. ale to też na takich testach wyjdzie.
Elektryka nie potrzebuje renowacji chyba że auto jest popowodziowe i w aucie dzieją się cuda. Jak coś elektrycznego nie działa to zwyczajnie wymienia się to na nowe lub używane.
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
WajamoS 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 36
Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Wrz 2015, 10:29   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

Faktycznie Panowie nie czytałem ze zrozumieniem, w sumie to i lepiej, że z silnikiem nie jest to prawdą, przyznaję bez bicia, iż najwidoczniej ktoś nieświadomie przekazał takową plotkę dotyczącą żywotności silnika....

udamy się po prostu z Fiestą do jakiegoś rzetelnego mechanika celem gruntownego sprawdzenia stanu pojazdu, czy jakiś podzespół nie jest wyeksploatowany... na obecna chwilę przede wszystkim pewnie zawieszenie trzeba będzie odnowić...
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 4 Wrz 2015, 22:03   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

Elementy zawieszenia nie są drogie, aczkolwiek warto zainwestować w części dobrych producentów. Najlepiej podjedź na stacje diagnostyczną gdzie robisz przeglądy i poproś żeby ci zrobili test amortyzatorów a następnie przód i tył na szarpaki - diagnosta powie ci jakie elementy nadają się do wymiany.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 5 Wrz 2015, 07:53   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

Ja mam w focusie 1.8 115km i już przejechane 322 tyś km i żadnych wycieków czy też nadmiernego pobierania oleju a samochód ponad 100tys na sekwencji :) wiec jak dbasz to masz :ford:
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Wrz 2015, 23:39   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

WajamoS napisał/a:
wspomniany wcześniej silnik według wszelkich opinii ma żywotność szacowaną na 140000 km.

Te opinie mogły dotyczyć paska rozrządu... old
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
naciu09 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Kuba
Wiek: 31
Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Wrz 2015, 14:07   Re: Renowacja Ford Fiesta Sport 1.6/103KM Zetec-S - jakie or

Parzych napisał/a:
WajamoS napisał/a:
wspomniany wcześniej silnik według wszelkich opinii ma żywotność szacowaną na 140000 km.

Te opinie mogły dotyczyć paska rozrządu... old


I tu się mogę zgodzić :-P Owszem to taki przebieg gdzie pojawiają się problemy większe i mniejsze ale przy dbaniu o silnik to pokona dużo więcej :) Laguna w mojej rodzinie też 1,6 ma już 350tyś. i nie daje oznak swojego końca :)
A ja mam 180 tyś. w sporcie i daje radę odpukać :hammer:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Renowacja powłoki lakierniczej felg stalowych
szyszunia1514 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 1 23 Paź 2011, 21:36
uri90
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.