Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych
Autor Wiadomość
Matikg88 

Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Matik
Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 2 Wrz 2015, 20:59   1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych

Witam, szukam pomocy
Mam problem z fiesta mk7 1.4 tdci rok 2010/2011 jakiś czas temu podczas jazdy zapaliła się kontrolka check i komunikat ''silnik awaria natychmiast serwis'' , po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu błędu niema jednak po kilku lub kilkunastu minutach znów się pojawia , u mechanika na diagnostyce komputerowej pokazało błąd niedogrzania którejś z świec. Po wymianie wszystkich świec nadal to samo. Mechanik poradził oddać auto do elektromechanika jednak jest drogi więc proszę was o pomoc. Podobno jest coś takiego jak moduł/sterownik świec żarowych tylko nie umiem go znaleźć. przekaźnik świec żarowych jest ok. proszę o pomoc
 
 
Forter 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 32
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Wrz 2015, 20:39   Re: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych

jest takie coś, masz racje. Moduł świec żarowych. Na Twoim miejscu przejechałbym się do serwisu Forda i sprawdził czy w Twoim aucie był wymieniany moduł świec żarowych. Pisze Ci o tym dlatego, gdyż w marcu wybrałem się z inną usterką na serwis Forda i też właśnie okazało się że mam moduł świec żarowych do wymiany zaległy z akcji serwisowej Forda. Co prawda check na desce nie świecił, ale po podłączeniu komputera też miałem błąd właśnie z tego modułu i to po uruchomieniu silnika. Teraz jest wszystko ok. Spróbuj a może akurat
 
 
Matikg88 

Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Matik
Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 3 Wrz 2015, 20:59   Re: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych

OK tylko chciałbym wiedzieć gdzie w moim samochodzie mogę znaleźć taki moduł by móc go podmienić na inny i sprawdzić czy to pomorze.
Serwis dużo skasuje a tak zamówię podmienię i sprawdzę jeśli nie pomorze odeślę część. Tylko nie potrafię jej znaleźć.
 
 
Forter 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 32
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Wrz 2015, 08:07   Re: 1.4 TDCi - błąd, niedogrzewanie świec żarowych

znajduje się za lewym reflektorem na ramie, najlepiej ściągnąć osłonę dolną silnika i go zobaczysz. A propos serwisu- jeżeli w Twoim aucie nie był ten moduł wymieniany przez serwis, to wymiana nic Cię nie będzie kosztowała, bo jest to część wymieniana przez Forda w ramach akcji serwisowej nie odpłatnie. Wymieniali te sterowniki w rocznikach 2009-2010, z powodu wadliwego działania - w taki sposób mój też został wymieniony i to teraz dopiero w tym roku w lutym, a sam nie wiedziałem że jest takie coś. Pani z doradztwa klienta mi o tym powiedziała, nic nie zapłaciłem za wymiane i część. Zapytać możesz w serwisie, wątpie żeby Cie skasowali za sprawdzenie tego faktu. Ja miałem wymieniony ten moduł w Auto Boss w Chorzowie przy DTS.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów 1.6 TDCi - brak spiralki świec żarowych
MarioCFC Elektryka silnika 8 19 Kwi 2018, 09:58
Bobofrut
Brak nowych postów 1.4 TDCi - brak kontrolki grzania świec żarowych
vegetagt Silniki diesla 24 16 Lut 2016, 08:18
Mirek01


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.