Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Sterowanie pozycją świateł przednich
Autor Wiadomość
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lip 2015, 00:28   Sterowanie pozycją świateł przednich

Mnie tylko zastanawia jedno, jak często trzeba zmieniać wysokość świateł, żeby tak często padały silniczki Nasze Fiesta ma 9 lat i przebieg 110kkm, czasami sprawdzam wysokość świecenia lamp, i silniczki nadal działają... :ok: Może wystarczy nie przestawiać wysokości tak se dla jaj, po kilka razy dziennie :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Lip 2015, 01:35   Sterowanie pozycją świateł przednich

Każdorazowo po starcie silnika silniczki wykonują test typu "ząbek w lewo, ząbek w prawo". Jeśli nie dają rady wykonać testu, powtarzają go "do usranej śmierci" (co tutaj dość dobrze oddaje obraz sytuacji). Czasem zaskoczą, a czasem słychać charakterystyczne terkotanie, które jest oznaką końca żywota silniczka. Paradoksalnie jak je przestawiasz, to lepiej na nie działa, bo np. silniczki ustawione w pozycji 1, gdy terkoczą na 0, przestaną wydawać dziwne odgłosy. Niby da się je trzymać na 1, ustawić na stacji diagno i tak jeździć, ale za chwilę mogą zacząć terkotać na 1, więc to byłoby rozwiązanie na krótką metę + pozbywałbyś się możliwości obniżenia strumienia światła. Z drugiej strony nieraz się widzi auta załadowane tałatajstwem tak, że światła świecą w kosmos, a ludzie i tak jadą na "0" zamiast ściągnąć na 3-4...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
tegies 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lip 2015, 06:43   Sterowanie pozycją świateł przednich

Parzych napisał/a:
Może wystarczy nie przestawiać wysokości tak se dla jaj, po kilka razy dziennie

Właśnie miałem taką sytuację, że po zakupie samochodu nie sprawdzałem. Ustawione były na 'zero'.
Po paru miesiącach zbliżał się przegląd, pojechałem na stację, diagnosta podstawił pod światła ekrany i powiedział że źle ustawione i wyreguluje.
Miałem pokręcić aby zobaczył jaki mam zakres. No i kwas, wtedy dowiedziałem się że to u mnie nie działa.
Postanowiłem zmienić silniczki. Poczytałem, dowiedziałem się że są zintegrowane. No to se kupie lampy całe.
Żeby koszta rozbić jedną kupiłem, wymieniłem sprawdziłem - silniczek działa.
Za miesiąc kupiłem drugą, wymieniłem, sprawdziłem znowu i kwas - w obu nie działa (w tej co wymieniłem tak sam z siebie się zepsuł).
Zakup spowodował tylko że mam odbłyśniki w lepszej kondycji - choć lampa lewa i tak się wyróżnia, bo nadaje się jeszcze do polerki.
Nie masz tak, że wiesz że coś powinno działać i choć mało tego używasz to i tak jesteś wkurzony bo wiesz że nie działa? nunu
 
 
Tobol 


Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Tomek
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 344
Skąd: Racibórz
Wysłany: 19 Lip 2015, 11:14   Sterowanie pozycją świateł przednich

tegies napisał/a:
Nie masz tak, że wiesz że coś powinno działać i choć mało tego używasz to i tak jesteś wkurzony bo wiesz że nie działa?


Też tak miałem, ale mi naszczęście przeszło :rotfl:
 
 
tegies 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Lip 2015, 12:37   Sterowanie pozycją świateł przednich

Tobol napisał/a:
Też tak miałem, ale mi naszczęście przeszło :rotfl:

Nie pisz takich rzeczy, bo ktoś zrozumie to tak że jeździsz nie w pełni sprawnym samochodem :devil:
Wiem, wiem... kilka głębszych oddechów i samo przejdzie... :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów sterowanie położeniem świateł
tomwal Elektryka 2 5 Wrz 2006, 08:53
Gość
Brak nowych postów [MK4] Włącznik świateł przeciwmgłowych przednich
mikrus Kupię 0 11 Lut 2018, 20:45
mikrus
Brak nowych postów [MK4] Problem z prawa tylną pozycją i lampą cofania
Piotrek4x4 Elektryka 25 9 Lut 2010, 16:24
Pawełos666
Brak nowych postów [MK6] brzęczek świateł - sygnalizator włączonych świateł
tomi_1 Elektryka 4 4 Lip 2011, 17:27
tomi_1
Brak nowych postów Sterowanie w kierownicy
sniegu Car Audio i CB 6 25 Lut 2010, 17:57
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.