Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pech czy słaba jakość szyb?
Autor Wiadomość
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 18 Lut 2015, 21:17   Pech czy słaba jakość szyb?

Witam.

W poniedziałek pierwszy raz w moim życiu na szybie przedniej od strony kierowcy pojawił się niewielki odprysk, mniej więcej coś takiego jak na tym zdjęciu w lewym górnym rogu:



Mówię - ok, zdarza się... ale dzisiaj pojawił się kolejny, tym razem od strony pasażera (jeszcze mniejszy może 0.3 cm średnicy). W związku z tym dwa pytania:

1. Czy to pech, czy po prostu "ten typ tak ma" (czytaj. w Fiestach montują tak "wytrzymałe" szyby)? 15 lat jazdy Fiatem 126P po najróżniejszych drogach, zero odprysków, Citroen Saxo - 13 lat na tej ziemi i zero odprysków, Fiesta - 2 miesiące od zakupu i już dwa...

2. Patrząc na powyższy rysunek (lewy górny róg) + biorąc pod uwagę wasze doświadczenia i zakładając że odpryski nie będą się powiększać - warto wymieniać szybę przez taki badziew (żaden odprysk nie jest w polu widzenia, nie ma też żadnych pęknięć dookoła, w stylu tych na drugim zdjęciu od lewej)? Jak pojawił się pierwszy to byłem przekonany żeby jechać na łatanie... ale ten drugi jest 9.25 cm od prawej krawędzi, więc pewnie nie będą się chcieli podjąć próby :(

Z góry dzięki za informacje.

Pozdrawiam.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 19 Lut 2015, 07:56   

To nie jest kwestia jakości szyb tylko sytuacji. Tego jak kamień leci, jaką krawędzią uderzy, z jaką siła, pod jakim kątem. Wiele czynników się na to składa.
Czasem kamień walnie, że mam wrażenie, że szyba powinna się rozsypać, a nawet ślad nie zostaje. Czasem wydaje się, że było lekko, a tutaj niespodzianka :(
Ja zrobiłem wieloma autami wiele km i nigdy się nic nie działo, a w CR-V już miałem dwie przygody.
Jeden raz kamyk wyskoczył z pod koła tira i szyba pękła, a drugi raz też kamyk wyskoczył z pod koła i zrobiło się jak na rysunku trzecim z prawej.
Mam tak już ze 2 lata, ponieważ się to nie powiększa to nic z tym nie zrobiłem i tobie radze to samo. Ewentualnie są te metody naprawy ale na bank szkoda wymieniać szyby.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Lut 2015, 08:28   

Potwierdzam - zależy od stylu jazdy. Większość odprysków jakie zebrałem w życiu to okres zimowo-wiosenny. Poza nim ciężko o odprysk, chyba że ciężarówka wyjeżdża z bocznej drogi i ma w bieżniku tony żwiru.

Swoją drogą są pewne ograniczenia w kwestii naprawy - wielkość, odległość od krawędzi szyby, etc. Jeśli się w tym przedziale nie mieścisz, to zakład może odmówić Ci naprawy, argumentując to tym, że jak podczas naprawy szyba strzeli, to pójdzie to na ich konto.

Miałem szybę gdzieś 11 lat, strzeliła mi, potem następną miałem ze 2 lata, strzeliła mi, potem znowu wymieniłem i w ciągu miesiąca miałem odprysk :D Jednocześnie od tamtego czasu do dziś (będzie 2 lata) "zebrałem" jeszcze jeden odprysk. I koniec. Ot, taka złośliwość losu - masz coś nowego, to od razu się uszkodzi. :P
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Lut 2015, 10:10   

pech, a z krotkiego odstepu strzelam, ze gdzies na Twojej regularnej trasie po prostu pojawila sie jakis remont albo inny syf na drodze
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 19 Lut 2015, 20:01   

Dzięki za odzew.

No fakt że ostatnio pech ze wszystkimi autami mam, dzisiaj odebrałem Saxo - 1400 zł w plecki (sprzęgło, półosie przednie i parę innych głupot), 3 tygodnie temu, to samo auto: 950 zł (zawieszenie przednie i inne bzdety), problemy z otwarciem maski w Fieście (co się na szczęście okazało "tylko" moją głupotą :-P ) i parę innych, a teraz ta nieszczęsna szyba...

Ale kurcze... przynajmniej pierwszy odprysk pojawił się na drodze dobrej jakości w mojej miejscowości... Saxo już nie raz dostało po szybach i poza rysami śladów brak, a tutaj dwa odpryski w trzy dni... napraw dróg tam gdzie jeżdżę brak - raczej standardowy syfek po zimie (pokruszony asfalt z łat).

Jak był tylko pierwszy odprysk to chciałem jechać do Nordglass, ale ten drugi jest 9.25 cm od prawej krawędzi, a musi być niby minimum 10 cm, tak że nie wiem czy chcieli by to naprawiać (zresztą... dwa odpryski to pewnie ze 200 zł, jak za 400 zł mamy nową szybę z wymianą to opłacalność średnia :( ).

Pytanie czy policja może się o to czepić? Jedni twierdzą że musi być "słoneczko" (czyli zdjęcia 2 i 3 z pęknięciami wokół odprysku), inni że za każdy odprysk mogą podwalić dowód rejestracyjny - jak to jest?

Tak, przy okazji - czy ktoś z Was orientuje się ile mniej więcej pożyje sprzęgło w MK7 Duratec 1.25 82 KM? Albo ile kosztuje wymiana jakby miało paść?

Pozdrawiam.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19 Lut 2015, 20:27   

Cytat:
Pytanie czy policja może się o to czepić? Jedni twierdzą że musi być "słoneczko" (czyli zdjęcia 2 i 3 z pęknięciami wokół odprysku), inni że za każdy odprysk mogą podwalić dowód rejestracyjny - jak to jest?

Definicja jest niejasna, ogólnie chodzi o to, że odprysk nie może ewidentnie być w "polu widzenia" kierowcy. Czytaj: jak będzie na wysokości niebieskiego pasa przeciwsłonecznego lub gdzieś tam po stronie pasażera, to temat można olać, natomiast jakbyś miał np. na wprost oczu, patrząc przed siebie, to służbista zabierze Ci dowód na bank. :) Powiedzmy sobie szczerze - jeśli odprysk/uszkodzenie utrudnia Ci orientowanie się w sytuacji na drodze, to dla własnego bezpieczeństwa szybę należy wymienić lub takie uszkodzenie naprawić.

A jeśli masz "pająka", to szyba od razu do bezdyskusyjnej wymiany.

Z kolei długość życia sprzęgła jest odwrotnie proporcjonalna do dynamiki ruszania z miejsca i zmiany biegów ;)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 19 Lut 2015, 21:28   

@Pufcio:

Dzięki, w takim razie raczej nie ma problemu :) pierwszy odprysk znajduje się w lewej dolnej części szyby (17 cm od krawędzi lewej i jakieś 25 od dolnego mocowania szyby), nie przeszkadza to w jeździe w żadnym stopniu, drugi po stronie pasażera jest w podobnym miejscu tylko bliżej krawędzi.

Co do sprzęgła - w sumie bardziej interesują mnie koszta wymiany, tak jak pisałem dzisiaj w Saxo za tą "przyjemność" zapłaciłem 700 zł (300 sprzęgło, 300 robocizna), ciekawi mnie ile taki zabieg w Fieście (tym bardziej że na liczniku 83 000 Km a w Saxo wytrzymało 115 000 Km - choć fakt że o ten samochód dopiero ja zacząłem dbać :P ).

Pozdrawiam.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 20 Lut 2015, 07:57   

Jak często zdarza się nam być kontrolowanym przez policję? Ja robię na prawdę sporo km po kraju i nie pamiętam kiedy byłem ostatni raz kontrolowany. Przy tym nawet jak byłem to nigdy nikt nie zwracał uwagę na takie bzdety. Zazwyczaj zatrzymanie jest z jakiegoś powodu, najczęściej prędkości i kontrolujący skupia się na tym. Bez powodu to chyba miałem tylko raz w życiu bo się dziewczyny uczyły dopiero :) Raczej skupiły się na standardach czyli papiery, gaśnica...
To musiałby być cholerny pech to raz, a dwa to uszkodzenie musiało by się rzeczywiście rzucać w oczy.

BTW Dlatego tak wiele osób w Polsce jeździ bez prawka bo wykrywalność jest znikoma. Szansa, że zostanie się zatrzymanym jest znikoma.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 22 Lut 2015, 21:59   

@FFDriver:

W sumie... jeszcze nigdy nie miałem kontroli :) (prawko od 3 lat, ale mało jazdy - teraz dopiero zaczynam na poważnie ;] ) nie licząc kontroli trzeźwości które w moich okolicach są ostatnio częste (co mnie osobiście bardzo cieszy :) ). Na razie zrobię jak radzicie zobaczę czy coś się z tym będzie dziać... tym bardziej że znowu przesiadam się do zagazowango Saxo a Fiesta będzie robić za autko dla mamy która jeździ tyle co nic :P (6l LPG vs 5.5l benzyny w Fieście przy 900 Km miesięcznie to ponad stówka oszczędności :) ).

Tak może poza tematem - widzę że posiadasz EcoBoost, przy spokojniej miastowej jeździe, ile litrów na setkę udało Ci się wyciągnąć ? U mnie przy mojej (dość spokojnej - choć nie "niedzielnej") jeździe komputer pokazuje średnio 5.5 l (w cyklu 30% miasto 70% trasa i średnio 20 Km w jedną stronę do pracy i 20 Km z powrotem), ciekawi mnie ile realnie EcoBoost oszczędza :)

Pozdrawiam.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 23 Lut 2015, 11:20   

Huk napisał/a:
ciekawi mnie ile realnie EcoBoost oszczędza


Oszczędza ?? Dobre :)
Pisałem o tym w moim wątku.
Np. spalanie na autostradzie przy utrzymywaniu prędkości około 160km/h(i więcej) - 9 litrów !!
Spalanie w trasie na dogach krajowych - mój rekord 5 litrów.
Spalanie przy ciągłej jeździe w mieście - średnio około 7 do 8.
Problem polega na tym, że trudno Ecoboostem jeździć spokojnie. Jest bardzo przyjemny do jazdy i ma ten zajefajny pomruk, który nie pozwala na spokojną jazdę :twisted:
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
janek80 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 74
Skąd: Kalisz
Wysłany: 26 Lut 2015, 22:36   

Mi kiedyś w poprzednim samochodzie kamień zrobił odprysk gdy auto miałem zaledwie 1 tydz. Teraz we fieście dostałem w ciągu kilku miesięcy 3 razy kamieniem i ani razu odpukać nie było odprysku. Więc oby to była kwestia tylko twojego pecha.
_________________
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Mar 2015, 19:47   

W zasadzie mógłbym napisać identyczny post jak autor wątku.
25 lat jeżdżenia bez przygód, Fiesta od 2 mies. i dziś na autostradzie nagle bum o szybę i mam odprysk. :-(

Pytanie, czy możecie polecić jakiś zakład w Krakowie, który:
a) naprawia odpryski (wygląda jak środkowy w pierwszym poście);
albo
b) wymienia szyby w Fiestach (wiadomo- szybko, tanio, solidnie).
Z góry dzięki za wszelką pomoc.

EDIT:
może kogoś zainteresuje.
Tak skończyła się naprawa:


Pewna firma o nazwie przypominającej północ i szkło orzekła, że naprawa jest raczej niemożliwa, a w każdym razie nie udzielą na to gwarancji, nawet jakby się udało, a najlepiej to zmienić szybę.
Inna firma podjęła się naprawy, ale gwarancji też nie dała.
Czy był to dobry wybór? Czas pokaże. Mam nadzieję, że tak. A jak nie to jestem stówkę w plecy.

Jeśli ktoś jest zainteresowany gdzie było robione, zapraszam na PW.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Maj 2015, 00:12   

adik356, to jest folia do naklejenia na już powstałe uszkodzenie...
Cytat:
Aplikujemy na samo miejsce pęknięcia + 3 cm zakładki dookoła
:9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Maj 2015, 22:06   

ciekawe jak to wygląda po naklejeniu?
 
 
idol23 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.4DuratorqTDCi/70KM
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 8
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 18 Cze 2015, 13:46   

Mi pękła szyba od lewej strony do prawej po całości od niewielkiego odprysku. Największym bólem był fakt, że była to oryginalna szyba :(
_________________
Właściciel VW Passat B6 i Forda Fiesty MK7 2011
www.forum.vw-passat.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK3] Czy elektryka do szyb pasuje z 3d do 5d
szpakerson Elektryka 10 13 Paź 2009, 12:03
PumaRST
Brak nowych postów [MK7] Czy jest możliwosc dołożenia domykania szyb
fryszard Elektryka 9 12 Sty 2012, 19:43
artax
Brak nowych postów Zmiana lusterek i szyb z manuala na elektryczne czy warto.
mario3991 Elektryka ogólna 6 6 Kwi 2014, 18:07
mario3991


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.