Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Czemu obecnie jest tak ciężko o jakikolwiek kredyt
Autor Wiadomość
jkk 


Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: S
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 24 Maj 2015, 15:40   Czemu obecnie jest tak ciężko o jakikolwiek kredyt

Mam dochody, ostatnio starałem sie w jednym banku o kredyt gotówkowy. Wcale nie taki wysoki ale mi odmówili. Tak samo w drugim i trzecim .Robota pewna. wcale nie taka zła kasa. Umowa na czas określony ale za to aż na 3 lata a tutaj nie chcą dać kredytu . Z jednej strony tak reklamują te wszystkie kredyty, z drugiej są bardzo restrykcyjni. Jak to jest?
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Maj 2015, 16:07   

1. sprawdz w BIK co masz na swoim koncie i jaki masz rating - cos z przeszlosci mocno zanizac ocene
2. nieważne jakie masz dochody, ważne jaka masz nadwyzke nad zobowiązaniami - a wszytkie debety, karty kredytowe czy cokolwiek drobnego to obniza

3. szczera rada - jeżeli bank Ci odmawia kredytu konsumpcyjnego - nie bierz go, bo Cię nie stać... to sa b. drogie produkty wbrew pozorom, nawet kiedy stopy procentowe sa niskie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 24 Maj 2015, 16:52   

jkk napisał/a:
Mam dochody, ostatnio starałem sie w jednym banku o kredyt gotówkowy. Wcale nie taki wysoki ale mi odmówili.


Powinieneś się cieszyć. Każdy kredyt w dzisiejszych czasach to lekkomyślność, tym większa im większy kredyt i na dłużej.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 24 Maj 2015, 19:04   

jkk, http://www.fiestaklubpols...6b9a04e27588880 tu masz odpowiedź..
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Maj 2015, 20:45   

Mandat to jedno, ale... gdyby faktycznie chodziło o mandat czy BIK, to by o tym poinformowali i powiedzieli, co i w jakiej kwocie, a nawet z kiedy wisi. Więc to chyba kwestia zdolności. Debet na koncie na nią nie wpływa, roklinia już tak. Tak samo wszystkie karty kredytowe. Do tego odlicza się tak zwane "koszty utrzymania" i tu też różnie jest - niektóre banki przyjmują oświadczenie, że klient ponosi takie a takie koszty miesięczne utrzymania (rachunki, jedzenie itp.), inne kierują się swoimi kwotami (ile musi pozostać na osobę po odliczeniu wszystkich rat z tą nową włącznie). Otrzymana w ten sposób różnica pomiędzy dochodem a kosztami utrzymania jest kwotą, jaką można przeznaczyć na ratę. Kolejny problem to umowa na czas określony, ponieważ kredyt musi zostać spłacony przed końcem umowy, czyli jeżeli zostało jej jeszcze 3 lata, to max na 36 rat można kredyt rozłożyć. I teraz zbierając to do kupy wiemy, jak wysoką ratę może klient spłacać i ile tych rat może być. Następnie uwzględniamy oprocentowanie kredytu, ubezpieczenie i ewentualne inne koszty i wychodzi nam maksymalna kwota kredytu, jaką można wziąć.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Maj 2015, 22:54   

Magda M. napisał/a:
gdyby faktycznie chodziło o mandat czy BIK, to by o tym poinformowali i powiedzieli, co i w jakiej kwocie, a nawet z kiedy wisi

Bank wysylajac standardowe zapytanie do BIK, dostaje jedynie rating i postawową historie, której nie może przekazac dalej... ale darmowy wyciag z BIK przysługuje co 6 miesięcy i załatwiasz to online - żaden problem sprawdzić
A warto, bo czasami historia jest nieaktualna - jakies stare kredyty, konta czy np. karty kredytowe o których nie wiem (np. przy zakupach ratalnych)

zdolność kredytowa obniza m.in.:
- saldo debetowe przy koncie (nawet jak nie używasz)
- karty kredytowe (nawet jak spłacasz)
i to wszystko jest w BIK...
Ogolnie, w ogromnym uproszczeniu sprawa wygląda tak
DOCHOD - KOSZTY* - ZOBOWIAZANIA BIEZACE*** = ZDOLNOSC W CZASIE
potem od zdolności odejmuje się wszystkie debety, karty i inne aktualnie zaciagniete dlugi

* koszty sa bardzo indywidualne i zaleza od rodzaju lokum, miejsca zamieszkania, ilości osob na utrzymaniu itd., niektórzy nawet pytaja w formularzul; tutaj każdy kredytodawca ma swoje wyliczenia tak naprawde

** zobowiązania to glownie raty obecnych kredytow

podejście do rodzaju umowy również jest bardzo indywidualne i zależy od kredytodawcy - ale często tez od zawodu, wyksztalcenie itd.
jeżeli ktoś pracuje fizycznie i ma umowę na 2 lata, to będzie traktowany inaczej nic Dyrektor z wyższym wyksztalceniem na 2-letnim kontrakcie - proste

nie ma prostych odpowiedzi - pierwszy krok to zawsze BIK
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 25 Maj 2015, 06:57   

Możesz sprawdzić swój Bik. W sieci można ( z tym,ze musisz coś zapłacić , dokładnie nie pamiętam).
Na początku oblicz swoją zdolność kredytową. Sa różne kalkulatory zdolności kredytowej.

Poza tym w ostatnich latach banki są bardziej restrykcyjne. Wiesz czym jest Rekomendacja T? Jest to dokument określający na jakiej podstawie banki mogą udzielać kredytów. Jest to Rekomendacja Komisji Nadzoru Finansowego i banki dość posłusznie biorą ją pod uwagę.
Minimalizuje ryzyko banku.
 
 
jkk 


Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: S
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 25 Maj 2015, 08:16   

MisiekT napisał/a:
1. sprawdz w BIK co masz na swoim koncie i jaki masz rating - cos z przeszlosci mocno zanizac ocene
2. nieważne jakie masz dochody, ważne jaka masz nadwyzke nad zobowiązaniami - a wszytkie debety, karty kredytowe czy cokolwiek drobnego to obniza

3. szczera rada - jeżeli bank Ci odmawia kredytu konsumpcyjnego - nie bierz go, bo Cię nie stać... to sa b. drogie produkty wbrew pozorom, nawet kiedy stopy procentowe sa niskie


Niby tak ale jednak kasa jest im potrzebna no i wiem,że powinienem spłacić. Bik jeszcze nie sprawdzałem. Gdzie to mozna zobaczyć?
Mam obecnie kartę kredytową ale jak do tej pory nie wykorzystałem ani razu. Wyrobiłem sobie dwa miesiące temu aby mieć jakieś zabezpieczenie finansowe w podrózy zagranicznej.

A i czy to aby nie bank ustala komu udziela kredytów i ile ? Musi mu to dyktować jakaś komisja?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 25 Maj 2015, 08:56   

Magda M., MisiekT, Ci wytłumaczyli łopatologicznie.
kredytobiorca nie biorący kredytów, jest tak samo niegodny zaufania jak ten co nie spłacał.
po prostu nie ma historii. a BIK postał po to, żeby nie udzielać niewiarygodnym klientom kredytów.
mozesz pójsć do parabanków i chwilowek, dostaniesz kasę od ręki i nie bedziesz narzekał. no... zapłacisz porządne raty, aż Ci się oczy szerzej otworzą.
poza tym zmień bank i poszukaj konkurencyjnych rozwiązań. a jesli to nie gotówka Ci potrzebna na upojną noc w Mariotcie, to kupuj w systemach ratalnych w sklepie. kredyty na rzecz, a nie gotówkowe, są znacznie tańsze i prostsze w uzyskaniu
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 25 Maj 2015, 13:58   

jkk napisał/a:
Mam obecnie kartę kredytową ale jak do tej pory nie wykorzystałem ani razu

ale masz zablokowany limit - obniza zdolnosc
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
agorek 

Model: Ford Fiesta Mk1`76
Wersja: SX
Silnik: 1.0/45KM
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 26 Maj 2015, 11:54   Re: Czemu obecnie jest tak ciężko o jakikolwiek kredyt

jkk napisał/a:
Mam dochody, ostatnio starałem sie w jednym banku o kredyt gotówkowy. Wcale nie taki wysoki ale mi odmówili. Tak samo w drugim i trzecim .Robota pewna. wcale nie taka zła kasa. Umowa na czas określony ale za to aż na 3 lata a tutaj nie chcą dać kredytu . Z jednej strony tak reklamują te wszystkie kredyty, z drugiej są bardzo restrykcyjni. Jak to jest?


Do mnie kiedyś wydzwaniali , jeszcze jakieś kilka lat temu abym wził kredyt ale nie potrzebowałem. Teraz potrzebowałem to mi nie dali.
Może skontaktuj sie z jakims doradcą? Niektóre banki maja trochę luźniejsze zasady.Jak Ci nie dadzą w jednym to może dadzą Ci w drugim.
 
 
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 27 Maj 2015, 12:12   

No w sumie warto byłoby się popytać w różnych bankahc. Jak jeden nie da to drugi da. Sam od kilku lat sobie utrzymuje kredyt odnawialny. Założyłem może z 4 lata temu .Teraz nigdy nie spłacam go do końca Utrzymanie kosztuje mnie może z 5 zł ale dostep do kredytu jest. Nie wiem czy teraz również dostałbym ze swoją zdolnością kredytową kredyt ( dają chętniej zatrudnionym o umowę o pracę a nie na zlecenie jak ja obecnie mam).
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Maj 2015, 12:45   

agorek napisał/a:
Jak Ci nie dadzą w jednym to może dadzą Ci w drugim.

banki zarabiaja z kredytow, wiec maja naturalną chęć ich udzielać
wiec jezeli wychodzi, ze ktos wedlug banku nie spelnia warunkow - to naprawde nie powinien traktowac kredytu jako rozwiazanie dla siebie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Kto jest z Wrocławia ? Dolnegośląska ?
Ilu nas jest ? Wpisz się !
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 75 9 Sty 2016, 10:57
roch57
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK4] czemu ta kierownica chodzi tak ciężko?
problem z kierownicą
dida Mechanika 10 13 Wrz 2008, 13:17
J@rek
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Czemu tak duzo pali??
czemu silnik 1,3 wchlania 12l/100
fiesta209 Mechanika 17 29 Gru 2008, 20:08
szynszyl
Brak nowych postów [MK3] Czemu tak duzo pali ??
Vinci Mechanika 13 12 Gru 2009, 21:10
Vinci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.