Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

1.4 TDCI - nowe wtryski i wymiana silnika. Przebieg ?
Autor Wiadomość
PaRa 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: WPI / BI
Wysłany: 17 Kwi 2015, 12:51   1.4 TDCI - nowe wtryski i wymiana silnika. Przebieg ?

Historia jakich wiele, kupiłem w komisie Fieste z 2008 z przebiegiem na liczniku 107000, w przebieg nie wierzyłem więc po zakupie zrobiłem pakiet startowy :

- wymiana rozrządu z olejem
- wymiana filtra paliwa / powierza / oleju
- ogarnąłem duperele - siłownik tylnej klapy / sterowanie szyb kierowcy
- tarcze i klocki przód

po 3 miesiącach i 15 tyś. km auto zaczęło wpadać w tryb awaryjny, po odpaleniu strasznie nierówno pracować i dymić, na ciepłym silniku wszystko ok, raz czy dwa jakiś hałas pod maską, zatrzymałem się żeby sprawdzić co jest problemem, ale nic nie zauważyłem.

Wstawiłem auto do warsztatu i tam na początek zrobiono :

- nowe podkładki - czuć było czasem spaliny
- nowe przewody paliwowe - aby wyeliminować biały dym i nierówną pracę i dostęp lewego powietrza = efekt brak spalin a reszta tylko gorzej

Auto już na stałe wpadło w tryb awaryjny = zostało u mechanika, po podłączaniu komputera okazało się ze wtryski do wymiany, zamówiłem nowe wtryski, zostały zamontowane i po odpaleniu auta poszły panewki, zamówiony nowy słupek silnika.

Zastanawiam się czy mogę w jakikolwiek sposób sprawdzić oryginalny przebieg auta ?
Jeśli potwierdzę cofnięcie licznika to sprawdzę czy jest szansa na walkę z komisem o odszkodowanie.

Jak na razie koszty to 4600 zł i będą rosły ( olej, nowy filtr paliwa plus robocizna )
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 17 Kwi 2015, 15:52   

PaRa napisał/a:
zamówiłem nowe wtryski, zostały zamontowane i po odpaleniu auta poszły panewki


Ale że niby jak, zaraz po zainstalowaniu nowych wtrysków? Stało się to w trakcie jazdy jak mniemam?
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 17 Kwi 2015, 15:54   

Potrzebowałbyś sprawdzić jaki auto miało przebieg przy ostatniej wizycie w serwisie. Jeśli było ściągane zza Odry, to sprawdzaj książkę serwisową (często podrobioną), sprawdź czy salon jest, a jeśli jest, to czy takie auto jeździło tam na przeglądy.

Prędzej czy później uzyskasz informację odnośnie przebiegu i pewnie się dowiesz, że auto po 3 latach miało nalatane z 200 tysi, a ile teraz może mieć to tego ani najstarsi górale nie będą wiedzieć.

Mając potwierdzenie z serwisu, że auto miało tyle nalatane, musiałbyś (niestety) udowodnić, że to komis kręci budziki (ale jeśli to komis ściągał to auto z zagranicy, to sprawia jest odrobinę łatwiejsza).

Potem rzeczoznawca, który stwierdzi, że auto miało nalatane więcej, że książka podrobiona, itd.
Komis odpowiada za to, co sprzedaje, a jak się dzieją takie szopki, to warto czasem iść do prawnika. Skasuje taki stówę, dwie lub trzy, ale masz podkładki w postaci przepisów i całej reszty, którymi możesz ostrzelać komis.

Oczywiście mogą (i będą chcieli) Cię olać, ale wtedy sprawa do sądu. Dostaną po dupie (choć to trochę trwa), ale Ty odzyskasz kasę (tj. oni mogą auto wziąć z powrotem, a Tobie oddać kasę za auto + naprawy przeprowadzone od momentu kupna, które musiałeś wykonać z racji na ich oszustwo).


Ogólnie czekają Cię zapasy w błocie (żeby nie powiedzieć dosadniej) i prawdopodobnie sądowa batalia trwająca od 6 miesięcy (to scenariusz idealny) do nawet kilku lat (ot, Polska). Także naprawdę zalecam skorzystanie z pomocy prawnika, bo inaczej możesz się miotać jak ryba bez wody i wtopić mnóstwo kasy, a właściciel komisu będzie Ci się śmiał w twarz.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
PaRa 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: WPI / BI
Wysłany: 17 Kwi 2015, 17:53   

Zakładam, że w Polsce nie ma żadnej możliwości sprawdzenia przebiegu, żadnego zapisanego przebiegu w samochodzie.

Skontaktowałem się z człowiekiem, który może sprawdzić mi przebieg we Francji na podstawie VIN, francuskiej pieczątki z książki serwisowej i francuskiego dowodu rejestracyjnego ( o ile go skopiuję w wydziale komunikacji gdzie został ).

Wiem, że to nie będzie prosta sprawa, i bez prawnika się nie obejdzie. Nie chodzi nawet o pieniądze, tylko o to aby komis w końcu dostał po dupie jeśli jest oszustem, a ja przy okazji odzyskałbym trochę kasy.
 
 
PaRa 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 7
Skąd: WPI / BI
Wysłany: 22 Kwi 2015, 19:14   

Jeśli to kogoś interesuje to na daną chwilę :

- kupiłem nowy / stary silnik 600 zł
- mechanik poprzekładał rzeczy, z mojego silnika do nowego słupka
- okazało się że nie ma pompy vacum, ma być jutro po południu i całkiem możliwe że jutro będzie auto do odbioru

Koszty w tym miesiącu :
- podkładki, przewody paliwowe, listwa + robocizna 600 zł
- wtryski 3396 zł - nowe ( tak na marginesie te po 650 zł na allegro to ściema, albo nie ma, albo jakaś dziwna gwarancja pisemna na 3 miesiące, a jak chcesz fakturę to cena robi się netto )
- silnik słupek 600 zł z kosztami przesyłki ( faktura )

Ile dojdzie za robociznę, olej i filtr paliwa ( warto dbać o nowe wtryski ) dowiem się jutro.

Zakładam że z grubszych rzeczy to już tylko turbo zostało :-)

No i musiałem wydać w tym miesiącu 1400 zł na PB95 bo moje prawdziwe auto to 4.0 V8 a trochę km. miesięcznie robię, a fiesta miała te koszt ograniczyć :głowąwmur:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Zakładamy nowe tarcze hamulcowe
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 0 10 Mar 2006, 19:57
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Przyklejony: Bydgoszcz relacje z odbytych spotów + nowe terminy
UWAGA!!! Nastepny SPOT -> - 2 grudzień 2007
WooYownik Zloty / Spoty 27 21 Paź 2010, 18:44
bidżej
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.