Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Freeman
10 Lut 2015, 19:20
Rozbita Fiesta MK ST
Autor Wiadomość
Gutek1858 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 14
Skąd: Pruszków
Wysłany: 10 Lut 2015, 18:46   Rozbita Fiesta MK ST

Witam.
Niestety ostatnio miałem niemiłą przygodę, ponieważ facet liczący prawie 70 lat postanowił zmienić pas nie patrząc zbytnio czy ma na to możliwości i dostało się mojemu samochodzikowi.... dostałem dzis wycene dotyczącą części blacharskiej. Mam wątpliwości czy samochód robić na własną rękę czy wstawiac do serwisu i niech ubezpieczyciel tego starca się martwi.. generalnie w samochodzie do wymiany są drzwi prawe i prawa tylna ćwiartka karoserii. Mój problem polega na tym czy St ma takie same drzwi co fiesta "powiedzmy" cywilna. Obawiam się, że robota na włąsną rękę może byc problemem jeśli chodzi o ewentualne części. Wiadomo, że może się to opłacić pod względem finansowym ale pytanie czy warte to stresu? Pomijając już część mechaniczną... zawieszeniu sie także dostało ponieważ odbiłem się od krawężnika lewym kołem... ale tu jeszcze nie stwierdzono wyceny, ponieważ należy odwiedzić stacje diagnostyczna.. czy mogę liczyć na jakąś radę bo jak to zwykle bywa poszkodowany ma więcej stresu niż sprawca....
Ostatnio zmieniony przez trzeci 10 Lut 2015, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 10 Lut 2015, 20:18   

Części blacharskie są takie same jak w zwykłej MK6 3d :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 11 Lut 2015, 08:35   

Ja jestem zawsze zwolennikiem rozliczania bezgotówkowego w serwisie.
Wszystko zależy od tego czy po pierwsze chcesz dobrze naprawić auto, a nie tylko na sztukę i zaraz sprzedać no i czy po prostu chcesz naprawić czy może zaraz przy okazji zarobić ?
Nigdy nie wiadomo co tam jeszcze wyskoczy jak się auto dokładnie sprawdzi, szczególnie, że jak sam piszesz może być cos z zawiasem.
Dajesz do serwisu i niczym się nie martwisz. Dobry serwis załatwia wszystko za Ciebie, włącznie z dodatkowymi oględzinami przez rzeczoznawcę ubezpieczyciela w razie potrzeby. Serwisowi powinno zależeć na jak największej robocie więc powinien się postarać i zrobić wszystko co wymaga zrobienia.
Taka jest moja opinia.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Gutek1858 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 14
Skąd: Pruszków
Wysłany: 11 Lut 2015, 09:17   

Hmm.. finalnie chce aby samochód został ze mną, gdyż jestem do niego przywiązany. Jeżeli chodzi o blacharke mam kogoś zaufane kto podejdzie do tematu dobrze i nie zedrze ze mnie kasy, więc tu mogę być in plus. Trzeba jechać na daignostyke tylko pytanie czy ona pokaże wszystko co się zadziało w zawieszeniu bo jak to zwykle bywa większośc wychodzi w trakcie. Samą blacharke wycenili na 6k, bo jeszcze np jedna felga do wymiany. Grozej jak takiej nie bedzie to co? Dadza mi inna podobna? tak jak to zrobili w serwisie mercedesa jak zrobili mojemu koledze bo nei bylo takich felg jak on mial. A tak ja móglbym oddac swoja do regeneracji. na allegro znalazlem tylko jeden komplet tych felg ale koles sprzedaje wszystkie razem. Samochod stoi an fordoskich 17 205/40. CO jak koszta podskoczą jak to bywa w serwisach i wyjdzie szkoda całkowita..
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Lut 2015, 09:37   

Nie musisz się zgadzać na tzw. "szkodę całkowitą". Ubezpieczyciel ma psi obowiązek przywrócić auto do stanu sprzed kolizji, łaski nie robi. Poza tym na mocy obecnych przepisów muszą robić wycenę wg części oryginalnych. Poczytaj trochę na necie, w końcu to nie forum prawnicze. ;)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Lut 2015, 18:54   

Pufcio napisał/a:
Nie musisz się zgadzać na tzw. "szkodę całkowitą". Ubezpieczyciel ma psi obowiązek przywrócić auto do stanu sprzed kolizji, łaski nie robi. Poza tym na mocy obecnych przepisów muszą robić wycenę wg części oryginalnych. Poczytaj trochę na necie, w końcu to nie forum prawnicze. ;)


Trochę się naużerałem z ubezpieczycielami ostatnimi czasy i nie masz tak do końca racji. Owszem mają obowiązek przywrócić auto do stanu sprzed kolizji ale jeśli jest to ekonomicznie uzasadnione czyli do 100% wartości pojazdu a potem całka.
Ja osobiście robił bym na własną rękę. daj foty jak wygląda auto. Policz sobie ile za te 6k możesz zrobić. Uważam że jeśli błotnik jest do uratowania to za ta kasę kupisz ładne używane drzwi pomalujesz, klepniesz i pomalujesz błotnik i wymienisz całe zawieszenie z tyłu no chyba że uszkodzone są gniazda amorków :) Zobacz sobie z ciekawości ile będzie kosztowało kompletne zawieszenie do tyłu i znajomego blacharza poproś o wycenę :)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Lut 2015, 19:21   

Jondi napisał/a:
jeśli jest to ekonomicznie uzasadnione czyli do 100% wartości pojazdu a potem całka.

Owszem. Musiałbyś jednak mieć naprawdę mocno skasowane auto, żeby koszt naprawy był wyższy niż cena rynkowa auta przed uszkodzeniem. Zawsze możesz (jeśli naprawa jest z OC sprawcy) wnioskować o dostęp do akt i naprawę poza ASO na częściach oryginalnych - wszak w ASO ceny za roboczogodzinę mają z kosmosu i ubezpieczyciel może się zasłaniać ogromnymi kosztami - łatwiej będzie mu orzec "szkodę całkowitą", bo wypłaci Ci ochłapy i zostaniesz bez auta, za to z "wrakiem", o który musisz sam zadbać. Znajdź warsztat, który współpracuje z ubezpieczalnią i spytaj w nim. Na pewno będą mieli taniej, a może i uda się dostać ładne odszkodowanie a naprawić za rozsądną kasę i efekt będzie też bardzo dobry. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lut 2015, 18:37   

Moim zdaniem jak to dobrze rozegrasz zostaniesz z kasą w kieszeni jeszcze a jak chcesz mieć po prostu całą sprawę z głowy tak jak powiedział Pufcio jedź do warsztatu który ma podpisaną umowę z ubezpieczycielem

Wbrew pozorom nie trzeba mieć rozbitego mocno auta żeby była całka :) np w Cougarze wystarczy dojechać do kogoś przodem i lampy w aso ok 3k za sztukę zderzak ponad 3k do tego roboczo godziny i pozamiatane :)
w fieście uważam że przytarty bok i połamane zderzaki robione w aso oznaczały by całkę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.