Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[wydzielony] Dyskusje dot. hamulców i innych systemów
Autor Wiadomość
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 9 Lut 2015, 16:03   

Pufcio, no dokładnie. Dlatego zagadnienie jest ciutke szersze niż problem zblokowane/niezblokowane koła :)

Co do reszty, to masz rację - nie dotyczy tych z miasta.
W sumie u mnie tak z 2 lata temu to marnie odsnieżali drogi poza miastem. Nie wiem, czy teraz coś się zmieniło bo auto mi nie jezdzi :rotfl:


Pufcio napisał/a:
Pomijając to, że na zblokowanych kołach nie masz sterowności (a to chyba gorsze niż dłuższa droga hamowania, zwłaszcza w mieście),


Zależy! :P Niby możesz gościa ominąć, ale co jak ominięcie będzie skutkowało wpadnięciem w pieszych przechodzących przez przejscie? A puknięcie gościa go wepchnie na pieszych? Też słabo :( A taką sytuacje raz miałem... Przy prędkości 40km/h taksiarz wyjechał z bocznej ulicy, po czym stwierdzil, ze 20 metrów dalej zacznie przepuszczać pieszych ;) To jedyne co zdążyłem zrobić po pierwszym naciśnięciu hamulca i stwierdzeniu, że chyba nie uda się zatrzymać, to wycelownie w już pustą wysepke i dalsze hamowanie. No ale ostatecznie zatrzymałem się nawet przed taksiarzem, takze więcej strachu było
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 9 Lut 2015, 20:30   

Owszem są pewne rozwiązania wprowadzane "na siłę". Też uważam, że nie ma sensu pozwolić na manualną zmianę w automacie jeśli i tak bieg zostanie zmieniony po osiągnięciu pewnej granicznej wartości.
Podoba mi się np. Mazda CX5 którą testowałem. Choć skrzynia nie powala to po przełączeniu w tryb manualny jest on do końca manualny. Doszedłem do odcięcia i nie nastąpiła wymuszona zmiana biegów.
Do pewnego stopnia mamy możliwość wyboru wyposażenia. Na rynku jest wiele marek i wiele rozwiązań. Nie leży Ci jedno to kupujesz drugie.
Nic Ci nie pasi - nie kupuj w ogóle. Kto powiedział, że każdy musi mieć auto?
Natomiast od pewnych rzeczy nie uciekniemy i tyle. Zapytam jeszcze raz, jaki odsetek kierowców świadomie nie chce mieć jednego czy drugiego systemu? To są jednostki w stosunku do mas, a niestety demokracja to reżim większości i trzeba się po prostu z tym pogodzić :-P
Zresztą to wszystko nie jest takie proste. Jak jeździłem bez ABS to też mi się wydawało, że tak jest lepiej. Nie miałem też wspomagania i wydawało mi się, że tak jest dobrze. Jak się przesiadłem to jak pisałem byłem załamany. Kierownica była za miękka, hamulce nie hamowały.
Mam taką starą primerkę w domu bez ABS. Teraz się zastanawiam jak można bez ABSu jeździć. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do nowego i tyle. To są seryjne auta z przeznaczeniem na ulicę, gdzie należy jeździć "normalnie", a nie sportowo.
Większość kierowców to tępa masa z nikłą wiedzą i tak trzeba ich traktować, a wszystkie te systemy, czasem owszem wprowadzane na siłę, mają podnosić bezpieczeństwo tej masy i w generalnym rozrachunku to robią.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 9 Lut 2015, 23:46   

vegetagt - fakt, zależy od sytuacji; ja należę do tych, co wolą mieć sterowność niż pedał w podłodze i "niech się dzieje wola nieba" - zawsze masz też klakson, żeby ostrzec np. ludzi na przejściu (zakładam, że też nie hamujesz ze stówy tylko jedziesz wolno, a ślisko jest, bo drogowcy [jak zwykle :P ] zaspali). Niemniej, rozumiem Twoje racje. :)

FFDriver napisał/a:
Nic Ci nie pasi - nie kupuj w ogóle.

Albo kup starsze auto, gdzie takich dylematów nie ma. :D

FFDriver napisał/a:
demokracja to reżim większości i trzeba się po prostu z tym pogodzić :-P

To trochę takie czepialstwo, więc potraktuj to żartobliwie - "jedzmy kasztany, bo miliony much nie mogą się mylić". :P
Samochody są unifikowane tak naprawdę. Pokaż komuś nieobeznanemu z motoryzacją nowe Mondeo czy Fiestę i Astona, to powie, że to jedna rodzina. I to się tyczy wielu rzeczy. Dochodzi do kuriozum - trzeba dopłacać do tego, by dało się w aucie wyłączyć taki czy inny system. A często i tak jest to niesamowicie utrudnione, bo traktuje się kierowcę jak kawał mięcha niewiele mądrzejszy od zapakowanego do kolorowej folii salcesonu. Chcesz teraz mieć auto, które Cię zabije, jeśli przegniesz pałę, to musisz płacić bajońskie sumy. Kiedyś to był "sport" nie dla idiotów, teraz Veyronem może jeździć babcia, która ledwo wygląda zza kierownicy. Ludzie używają aut, żeby rano jeździć po bułki. Do piekarni 1000 metrów od domu. Nie zostawiają śladów opon na jezdni i nie widać u nich kropel potu na koszulce. Zresztą czego się spodziewać po jegomościu w rurkach, którego fragment spodni wystaje tylko dlatego, że nowy 6" tabletofon wręcz rozrywa kieszeń tak ciasną, że tampon po wyciągnięciu z niej przypominałby kartkę papieru...

Z facetów robią się pi**y, z aut robią się dupowozy, a i trawa jakaś taka mniej zielona na wiosnę... Ale w końcu mamy postęp. Szkoda, że czasami nie w tę stronę, co trzeba...


ps. "tępą masę" wysyłałbym do łagrów, żeby lepili bałwany na transport do Afryki :]
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: GALERIA FIEST I INNYCH FORDÓW
tu wklejajcie ciekawe zdjęcia, filmiki, broszury znalezione w sieci
sowa Linkownia 98 17 Lut 2016, 22:03
Bizuu
Brak nowych postów czy można stosować płyn ham. DOT-3 zamiast DOT-4?
scorpion69 Mechanika 2 14 Paź 2008, 17:45
DziDzia
Brak nowych postów problem dot. klimy
scorpion69 Hyde-Park 20 26 Lip 2014, 19:31
Jaszczur
Brak nowych postów Dane dot. felg
średnic, szerokości, rozstawu śrub, ET, średnicy otworu
hjdsmvx Mechanika ogólna 2 1 Wrz 2019, 15:39
msky
Brak nowych postów [MK5] Różnice między DOT 5, a 4 i 3.
Puff Mechanika 8 1 Wrz 2010, 23:29
drjanusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.