Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Polisy AC i OC po wykupie auta z leasingu
Autor Wiadomość
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Gru 2014, 13:31   Polisy AC i OC po wykupie auta z leasingu

Sytuacja wygląda tak:
- ubezpieczenie na okres, w którym zostało wykupione auto, wykupiłem i zapłaciłem ja. Leasing zmusił mnie do zrobienia cesji praw AC z wykupionej przeze mnie polisy na swoją rzecz.

Aktualnie auto zostało wykupione (pieniądze przelane), otrzymałem kartę pojazdu, fakturę, protokoły przekazania i odbioru.
Jednak nie otrzymałem od leasingu NIC nt. ubezpieczenia auta.
W związku z powyższym aktualnie jedynym posiadanym przeze mnie dokumentem ubezpieczeniowym jest zaświadczenie o wykupieniu OC, gdzie i tak jako "właściciel pojazdu" figuruje leasing.

Pytania:
1) kto jest aktualnie właścicielem polis OC i AC, które wykupiłem i czy ja mogę je użytkować ?
2) czy polisy AC i OC po wykupie auta zachowują ważność ?
3) kto jest aktualnie właścicielem polis OC i AC, które wykupiłem i czy ja mogę je użytkować ?
4) czy polisa AC zakończyła się automatycznie w momencie wykupu samochodu czy nie ?
Jeśli tak, to jak żądać zwrotu niewykorzystanej składki ?
Jeśli nie, to jak otrzymać zaświadczenie o skasowaniu cesji i odpowiednie zaświadczenie o posiadaniu polisy przeze mnie ?
5) czy leasing może wypowiedzieć moje OC ? Przecież jest jako "Właściciel" ?
Jeśli tak, to jak i od kogo żądać zwrotu mi kwoty niewykorzystanej składki ?
Jeśli nie, to jak otrzymać nowe zaświadczenie o zawarciu umowy OC z właściwie wpisanym właścicielem ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 10 Gru 2014, 20:30   

Ja nie rozumiem jednej rzeczy, a trochę leasingów miałem.
Tym się różni leasing od kredytu, że fizycznym właścicielem auta jest leasing i nie ma opcji żeby było inaczej. Tak musi być w karcie pojazdu oraz dowodzie rejestracyjnym. Robiąc ubezpieczenie ono musi być na leasing jako właściciela i tylko jako ubezpieczający czy użytkownik jesteś Ty.
Zatem jeśli tak jest to jak może być mowa w ogóle o jakaś cesji ??
Cesje robi się przy kredycie.
Jednak ponieważ ubezpieczasz Ty to Ty powinieneś wypowiedzieć polisę i poprosić o zwrot pozostałej kasy. Jeśli jednak jest jakiś problem to wówczas trzeba poprosić dział zajmujący się ubezpieczeniami w firmie leasingowej o wystawienie pełnomocnictwa. No tak to przynajmniej wygląda w normalnych firmach leasingowych :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
Ostatnio zmieniony przez Parzych 10 Gru 2014, 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Gru 2014, 21:51   

Owszem, ale to ja opłacam ubezpieczenie, z którego jako pierwszy korzyści wyciągnie leasing.
Czyli ubezpieczyciel przedstawia mnie ofertę, która jest obliczana, jakbym to ja był właścicielem auta, ale w zakresie AC dodatkowo z wszystkimi opcjami żądanymi przez leasing.
Oczywiste jest też, że leasing, by zabezpieczyć swoje interesy, wymaga by jego roszczenia były zaspokojone w pierwszym rzędzie, więc wymaga zrzeczenia się do polis wszelkich praw na swoją rzecz (oczywiście jeśli środki z polisy nie wystarczą to zażąda dopełnienia ich przeze mnie) . A ponieważ jest właścicielem pojazdu, wszelkie kwity są z wpisanym nim jako właścicielem, ja jestem tylko użytkownikiem pojazdu.
Ale przychodzi moment, że to ja staję się właścicielem a tymczasem wszelkie kwity są na leasing...
Z tego co wiem, to przy sprzedaży auta AC jest z automatu rozwiązywane (czyli wynika z tego, że w tym momencie nie mam ważnego AC ???), a OC jest nadal "przy aucie", z tym, że były właściciel może poinformować ubezpieczyciela o zbyciu auta i zażądać kasy za niewykorzystany okres ubezpieczenia, a ubezpieczyciel może mi zaproponować kontynuację ubezpieczenia ale przy tym zażądać np. dopłaty.
Tu sytuacja jest o tyle zamieszana, że to ja opłaciłem te polisy ale ich właścicielem jest leasing. Jak więc zmusić leasing do takich zmian, żebym to ja był w polisach "właścicielem auta" lub np. do zwrotu kasy za niewykorzastany (przez leasing !!!) okres ubezpieczenia ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 11 Gru 2014, 10:56   

Wg. mnie to nie do końca tak wygląda. Ubezpieczenie auta w leasingu jest dość specyficzne. Nie wszystkie formy oferują ubezpieczenie auta w leasingu.
Owszem składka jest kalkulowana (jeśli sobie tego życzysz) przy uwzględnieniu Twoim zniżek i prawie tak jakbyś Ty był właścicielem. Jednak suma summarum to oczywiście leasing jest właścicielem i to jego roszczenia muszą być zaspokojone i to jest normalne. Ty nawet na naprawę auta musisz dostać zgodę z leasingu. Zawsze można pozostawić ubezpieczenie auta samemu leasingowy ale wiadomo, że zazwyczaj oferta jest gorsza jeśli posiadamy jakieś zniżki.
Ale nie o tym tutaj.
Myślę, że najlepiej będzie jeśli pogadasz po prostu z ubezpieczycielem jak to załatwić i w najgorszym razie będziesz potrzebował, jak pisałem, upoważnienie od firmy leasingowej do zwrotu pozostałej kasy.
Z tego co się orientuje jest też możliwość kontunuowania tego ubezpieczenia.
ale najlepiej wyjaśnisz to z samym ubezpieczycielem.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 24 Gru 2014, 08:03   

A dlaczego nie mają w ofercie leasingów? Bo leasingi to większe ryzyko. Nie chcą tracić kasy.
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Gru 2014, 15:40   

pewniaczek napisał/a:
A dlaczego nie mają w ofercie leasingów? Bo leasingi to większe ryzyko. Nie chcą tracić kasy.

Czemu większe ryzyko ?
Czym się różni z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej leasing od kupna nowego auta kredytem ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 24 Gru 2014, 20:50   

pewniaczek napisał/a:
Bo leasingi to większe ryzyko


Dla kogo ???
Po prostu leasingi wymagają więcej, a jak firemka jest, za przeproszeniem, gówniana to nie ma w ofercie takich opcji jakie wymagają leasingi bo jest nastawiona tylko na najtańsze opcje ubezpieczenia, a jak przychodzi co do czego to zrobią wszystko żeby wypłacić jak najmniej.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Gru 2014, 21:39   

FFDriver napisał/a:
, a jak przychodzi co do czego to zrobią wszystko żeby wypłacić jak najmniej.

To akurat to robią wszystkie ;)
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 25 Gru 2014, 15:45   

langolier napisał/a:
To akurat to robią wszystkie

To tak :)

Tylko w przypadku leasingów np. w większej firmie zawsze dochodzi ryzyko, że jest jakaś pomoc prawna i firma nie odpuści tak łatwo.
Leasingi teraz tez same oferują pewne udogodnienia związane np. z pomocą prawną i pomagają w wyciągnięciu kasy od ubezpieczyciela.
Do tego dochodzi pewnie większa szkodowość w przypadku aut "handlowców" :-P
No i to wszystko wpływa pewnie na fakt, że nie każda firma chce ubezpieczać leasingi.
Generalnie firmy oferujące najtańsze ubezpieczenia nie oferują ubezpieczeń dla leasingów. Z drugiej strony te najtańsze są często tylko pozornie tańsze. Ja kilka razy sprawdzałem co mi wyjdzie w tzw. taniej firmie w stosunku do tego co mam w jakieś większej typu PZU, Allianz ... i wcale nigdy nie było taniej, a już na pewno nie tak jak w reklamach w tv :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 21:23
slawomirro
Brak nowych postów Przerejstrowanie auta po wykupie z leasingu i kilka pytań
min. czy jest konieczna zmiana tablic (numeru) ?
langolier Ubezpieczenia i rejestracja aut 6 3 Gru 2014, 10:26
langolier


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.