Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Problem po odpaleniu, po dłuższym postoju
Autor Wiadomość
barteck 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 6 Gru 2014, 16:34   Problem po odpaleniu, po dłuższym postoju

Cześć Wszystkim nazywam się Bartek i ma do was pytanie.

Jestem posiadaczem innej marki ale z silnikiem forda ( Mazda 2 II 1.4 tdci 68KM ) i mam problem z odpalaniem po dłuższym postoju. Silnik z rana dobrze odpala przy obecnych temperaturach jak jest ciepły również. Problem pojawia sie po dłużej jeździe i postoju ponieważ auto odpala, ale chodzi tak nierówno jakby nie na wszystkie cylindry i by miała zgasnąć ale pochodzi tak z 10 sekund i sie wszystko stabilizuje. Wydaje mi sie że jakby czegoś brakowało powietrza, paliwa? wymieniłem filtr paliwa w komorze silnika i nic to nie zmieniło, przebieg 140 tyś oryginalny. dodam ze problem występuje nie zawsze i po odpaleniu lekko dymi.Może macie jakies pomysły? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez trzeci 9 Gru 2014, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kacper0209 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 30
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 27
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 6 Gru 2014, 19:10   

Jak dla mnie świece żarowe. Któraś mogła się przepalić i w cylindrze nie ma odpowiedniej temperatury aby nastąpił zapłon. Podjedź do mechanika to Ci je sprawdzi :D
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Gru 2014, 09:25   

Kacper0209 napisał/a:
Jak dla mnie świece żarowe. Któraś mogła się przepalić i w cylindrze nie ma odpowiedniej temperatury aby nastąpił zapłon. Podjedź do mechanika to Ci je sprawdzi :D

Przeczytałeś pierwszy post w całości ?
Przy odpalaniu po nocy, podobnie jak po długim postoju w dzień, nie szarpie - a wtedy niedziałająca świeca dawałaby się najbardziej we znaki.
Nie znam się też na dieslach ale z tego co wiem, to w czasie jazdy świece nie są uruchamiane (stąd nazwa "silnik z samozapłonem").
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 10 Gru 2014, 17:48   

Cześć Bartek,

Ciężko jednoznacznie zdiagnozować problem. Nie jestem do końca pewien co to może być, ale polecam użyć środka do czyszczenia wtrysków (STP lub Liqui Moly).
Koszta to 25-45zł.

Dziwna sprawa że na zimnym dobrze odpala, bo jeżeli po zgaszeniu na ciepłym by przytykało wtrysk, to za następnym odpaleniem (rano) też powninien być problem...

Jeżeli to by była świeca żarowa, to problem raczej był by przy każdym odpalaniu.
_________________
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Gru 2014, 11:34   

Wg mnie to nie jest problem "dieslowski". W starej Felicii z silnikiem benzynowym 1.3 z wtryskiem też miałem takie problemy.
U mnie pomagało zapalanie z wciśniętym na maksa gazem.
Zastanawiałem się skąd ten problem i przyszło do głowy stygnięcie sondy lambda lub innego czujnika dającego sygnały do kompa takie, że w momencie startu znajdujemy się w takim miejscu charakterystyk silnika, że komputer ma problem z dobraniem mieszanki paliwowo-powietrznej.
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 11 Gru 2014, 11:47   

w tdci żarowe włączają się chyba tylko przy dużych mrozach ....
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Gru 2014, 11:59   

<8>
żartujesz, prawda ?
żarowe włączają się przy rozruchu zawsze, chyba, że temperatura jest ok.
W TdCI w którym jeździłem przez chwile niedawno rano lub po długim postoju (8h) w mrozie jaki ostatnio mieliśmy (~ -2st.C) po przełączeniu kluczyka w położenie II lampka załączenia świec zapalała się zawsze, na 3-4 sekundy i po prostu czekałem aż zgaśnie i dopiero robiłem rozruch.
Jeśli robiłem rozruch nawet po 1-2h postoju to lampka świec ledwo błyskała na mniej niż sekundę.
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 11 Gru 2014, 12:20   

Widocznie w w fiescie mk6 1.4 tdci jest inaczej bo na prawde musi być zimno aby kontrolka się zapaliła. Poza tym świecąca kontrolka a napięcie na świece to inna bajka w niektórych samochodach nawet po paru minutach po zgaśnięciu kontrolki jest napięcie
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Gru 2014, 12:38   

blind227 napisał/a:
Widocznie w w fiescie mk6 1.4 tdci jest inaczej bo na prawde musi być zimno aby kontrolka się zapaliła. Poza tym świecąca kontrolka a napięcie na świece to inna bajka w niektórych samochodach nawet po paru minutach po zgaśnięciu kontrolki jest napięcie

Poddaję się ! notw
Do tej pory sądziłem, że zgaśnięcie kontrolki oznacza osiągnięcie właściwych warunków do rozruchu - czyli i zdjęcie ze świec napięcia. Ale być może grzanie świec trwa dłużej i "polepsza" warunki do zapłonu jeszcze przez pewien czas w trakcie jazdy...
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 11 Gru 2014, 12:42   

Kiedyś jak pracowałem jako elektromechanik taksówkarzom zakładałem w dieslach dodatkową kontrolkę aby wiedzieli kiedy najlepiej odpalać jak są duże mrozy. Sam byłem zaskoczony, wystarczy po zgaszeniu kontrolki jeszcze poczekać chwilkę aż usłyszy się pykający przekaźnik i wtedy już wiadomo że świece już nie grzeją. Ale tdci to całkiem inna bajka i przydało by się podłączyć kontrolkę i zobaczyć ile grzeją i przy jakich temperaturach.
Może kiedyś się pobawię na razie remont mk3.
Profil Facebook
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11 Gru 2014, 13:34   

langolier napisał/a:
Wg mnie to nie jest problem "dieslowski". W starej Felicii z silnikiem benzynowym 1.3 z wtryskiem też miałem takie problemy.
U mnie pomagało zapalanie z wciśniętym na maksa gazem.
Zastanawiałem się skąd ten problem i przyszło do głowy stygnięcie sondy lambda lub innego czujnika dającego sygnały do kompa takie, że w momencie startu znajdujemy się w takim miejscu charakterystyk silnika, że komputer ma problem z dobraniem mieszanki paliwowo-powietrznej.


lambda nei działa przy rozruchu i do czasu osiągnięcia odpowiedniej temperatury. W starszych fordach jest to klasyczny objaw czujnika położenia przepustnicy, zwanego cpp lub tpsem.
Ojca felicia 1.3 normalnie paliła :P
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Gru 2014, 14:03   

vegetagt napisał/a:

Ojca felicia 1.3 normalnie paliła :P

Moja z zimnego silnika też. A co do przepustnicy to może być to prawda bo przecież tam do niej linka była stalowa a nie jakieś cuda elektroniczne. .. Wiec wcisniecie gazu do podłogi mogło costam ustalac czy coś. ..
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z odpaleniem po dłuższym postoju
MATIO998 Mechanika ogólna 1 23 Mar 2019, 22:52
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Problem z hamulcami po dłuższym postoju
kovalek Mechanika 2 28 Sty 2009, 20:24
bidżej
Brak nowych postów [MK6]Problem z odpaleniem po dłuższym postoju
mariuszbd Mechanika silnika 7 7 Paź 2013, 17:30
mariuszbd
Brak nowych postów [MK3] Problem z hamulcami po dłuższym postoju.
InneCzasy Mechanika 6 18 Lip 2012, 20:00
InneCzasy
Brak nowych postów Ciężkie odpalanie po dłuższym postoju
Czopers Silniki diesla 0 21 Lut 2022, 03:41
Czopers


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.