Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Inny numer rejestracyjny na samochodzie i kwicie oc
Autor Wiadomość
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sie 2014, 17:52   Inny numer rejestracyjny na samochodzie i kwicie oc

Sprawa wygląda tak że kupiłem dupowóz z oc do marca 2015r.
Kupiłem go normalnie na siebie, nie mam żadnych zniżek, pewnie jeszcze zwyżkę za wiek (24l) by mi dopieprzyli.

W kwicie oc mam numer rej, vin itp
Czy jeśli przerejestruje auto na siebie będę musiał koniecznie walić do ubezpieczyciela żeby mi ten świstek z oc wystawił na nowy numer rejestracyjny?

Czy może zostać stary kwit (vin jest w końcu taki sam w obydwóch dokumentach)?
Kombinuje bo nie chciałbym żeby mi kazali dopłacić do obecnego oc.
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
inno 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sie 2014, 18:51   

Mi kiedyś policjant przy kontroli powiedział, że jeżeli nie mam świstka ze swoim numerem rejestracyjnym to muszę ze sobą wozić umowę kupna-sprzedaży.
_________________
09.2010-12.2011 MK3 Magic
01.2012-10.2012 Civic EG3
11.2012-03.2015 MK4 Plum
02.2015-... Almera N16 Lift
 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Sie 2014, 19:07   

xero umów od biedy mogę wozić (i tak woze):)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
Olga 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Sie 2014, 20:50   

Co za kombinowanie :9: :9: ...przecież jak ten co ci auto sprzedał zgłosi do ubezpieczyciela ten fakt, to sami się do Ciebie odezwą ... no chyba że się ze sprzedającym dogadałeś i o ile w ogóle

Ja zawsze zgłaszam sprzedaż samochodu, tym bardziej jeśli mam całą polise opłaconą, a do końca zostało jeszcze trochę czasu....w końcu to moja kasa
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25 Sie 2014, 21:23   

Lary napisał/a:
Kupiłem go normalnie na siebie, nie mam żadnych zniżek, pewnie jeszcze zwyżkę za wiek (24l) by mi dopieprzyli.


no to jak sie skapną i zrobią rekalkulacje, to mozesz zaplacic więcej, niz ta polisa jest warta :)

Mi na wszystkich mozliwych zwyżkach, do opłaconej składki 400-500zł, chcieli doliczyć ponad 2 koła dopłaty :P


Olga napisał/a:
Ja zawsze zgłaszam sprzedaż samochodu, tym bardziej jeśli mam całą polise opłaconą, a do końca zostało jeszcze trochę czasu....w końcu to moja kasa


Za co ta kasa? Przeciez ona jest dopiero do odzyskania, jak nowy wlasciciel wypowie polise :>
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Sie 2014, 00:25   

dlatego pytam czy nie bedzie problemu jesi kwit bedzie na tena sam vin a inny numer rejestracyjny...
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Sie 2014, 10:00   

musisz mieć przepisane OC na siebie i masz na to 30 dni bo tyle ubezpieczenia musi Ci zagwarantować sprzedawca :)
Przy takim wałku nie bał bym sie o policję a raczej o to że w przypadku kolizji ubezpieczalnia może się na Ciebie wypiąć i wtedy płacisz z własnej kieszeni za naprawę ;/

oblicz sobie składkę na youcandrive.pl
 
 
Olga 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Sie 2014, 11:15   

vegetagt napisał/a:
Za co ta kasa? Przeciez ona jest dopiero do odzyskania, jak nowy wlasciciel wypowie polise


No tak, ale szansa jest, w ostatnim czasie udało mi się kasę odzyskać 2 razy. :V:
Od razu po sprzedaży zgłaszam do swojego ubezpieczyciela ten fakt + umowa sprzedaży i oni już się zaraz z nowym właścicielem kontaktują, przeliczają mu składke (zwyżki/zniżki) i albo u nich korzysta nadal albo wypowiada i przechodzi do innego ubezpieczyciela. W tym wypadku jak dostaje zwrot kasy i tak było w obu przypadkach. :)
Ostatnio zmieniony przez Parzych 9 Wrz 2014, 02:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 28 Sie 2014, 15:34   

Co Wy piszecie? Przecież ubezpieczyciel musi zwrócić Wam pozostałą składkę po sprzedaży auta. Nowemu włascicielowi wyliczają skladkę na nowo i każą płacić za te miesiące które pozostały do końca polisy.
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Sie 2014, 19:00   

Z tego co się orientuje ubezpieczyciel zwraca poprzedniemu właścicielowi kase za oc jeżeli ten się po nią zwróci ale z reguł umawia się tak że oc pozostaje opłacone jak jest i w moim wypadku tak zostało (inaczej już bym dostał pismo z TUW).

Ale zbaczamy z tematy, chodzi o kwestie innych numerów rejestracyjnych w kwicie oc (ten sam vin).
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
Olga 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Wrz 2014, 16:41   

Dopytałam jeszcze i niby nic Ci nie grozi, bo OC jest przypisane do samochodu a nie osoby. Ale wiadomo jak to w naszym kraju bywa....jak się tak dogadaliście, że sprzedający nie zgłosi tego do ubezpieczyciela, to oni nie zgłoszą się do Ciebie więc lataj tak jak chcesz
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 2 Wrz 2014, 17:08   

Olga napisał/a:
sprzedający nie zgłosi tego do ubezpieczyciela
jasne, a poczeka na koniec OC i jeszcze za niego wypowie. i biedny Lary, bedzie latał i udowadniał że auto jego, że kupił nowe OC i wysyłał pisma he he.a na końcu i tak do niego przyjdzie windykacja
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 2 Wrz 2014, 17:12   

ps;. sprzedający w razie stłuczki spowodowanej przez Lary, też weźmie na siebie szkodę i straci część zniżek. no fakt i TU nie zapomni że kupujący przyjął OC na siebie nie rezygnująć z niego, ale i tak postara się o formalnośći - przepisanie OC,ewentualne wypowiedzenie i wtedy czekanie na rekalkulacje - no bo na końcu ubezpieczenia to oni sie nie będą patyczkować :)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Olga 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Wrz 2014, 13:48   

ok, może to coś rozjaśni
http://cuk.pl/samochod/ub...lub_kupnie_auta
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 6 Wrz 2014, 19:55   

Olga, żadna nowość... przepisy istnieja już ponad dwa lata,. a Twoje wyjaśnienia nie wiem komu mają służyć.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Olga 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Wrz 2014, 15:27   

szynszyl, przepraszam...powinnam już po innych postach zauważyć, że jesteś tu jedynym wszechwiedzącym, może posłużą komuś, kto nie wie wszystkiego tak dobrze jak Ty
 
 
Jarecki 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Jarek
Wiek: 35
Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 132
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 7 Wrz 2014, 19:59   

jeżeli ubezpieczenie jest rozłożone na 2 raty, to masz możliwość pozostania przy ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, i opłaceniu 2giej raty (na jego wartościach składki) kiedy przyjdzie na to czas.
Jeżeli ubezpieczenie zostało opłacone przez poprzedniego właściciela w całości, to masz 30 dni na zdeklarowanie się czy zostajesz przy aktualnej ubezpieczalni (czyli składka będzie obliczana na ciebie) albo rezygnację i wzięcie ubezpieczenia w innej firmie (musisz to zrobić nim minie 30 dni, w ostateczności 1 dzień przed końcem Najpóźniej).
Jak nie masz zniżek, to najlepiej wziąć samochód na współwłaściciela (przerejestrowanie/umowa darowizny) albo na siebie i Rankomat.pl :)

W przypadku innych numerów tablic (załóżmy że poprzednich), to miej ze sobą ksero umowy kupna-sprzedaży. Ale w przypadku pozostania przy ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, w jego ubezpieczalni przepisują dokument ubezpieczenia na twoje dane, (zniżki te same co poprzedni gość, ale twoje dane OC)
_________________
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Wrz 2014, 19:01   

Olga, wypisujesz bzdury, dziwne rady, potem podpierasz się przepisami. prawnik też Ci wciska pomysła,a na koniec dopiero podpiera się prawem?
masz coś madrego, to wpiszemy tu --> http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=36402
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów [Inny] Pomoc - potrzebny numer seryjny FINIS części piasty
Lokmen Mechanika 0 15 Gru 2011, 20:08
Lokmen
Brak nowych postów OC a dowod rejestracyjny
pomocy
Gość Ubezpieczenia i rejestracja aut 5 7 Maj 2009, 18:43
szynszyl
Brak nowych postów Błąd w czasowym dowodzie rejestracyjny
Mad_Maxs Ubezpieczenia i rejestracja aut 5 10 Wrz 2009, 12:28
Mad_Maxs
Brak nowych postów Tymczasowy dowod rejestracyjny a stały dowód
mat-eex Ubezpieczenia i rejestracja aut 18 23 Lis 2009, 11:51
wdr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.