Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Mk4] 1.25 gaśnie/dusi się brak mocy
Autor Wiadomość
cycuelo656 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: bartoszyce
Wysłany: 4 Sie 2014, 20:57   [Mk4] 1.25 gaśnie/dusi się brak mocy

Witam. Otóż problem mojej znajomej jest taki że po odpaleniu auta i przejechaniu ok 10km (zależy jeszcze od pogody ciepło/zimno) zaczynają się problemy fiesty, traci moc nie reaguje na pedał gazu często gaśnie. Po odczekaniu paru min znowu można przejechać jakieś 100-300m i znów to samo, jeżeli dni są chłodniejsze można przejechać więcej... nie wiem jak to wszystko opisać może to wyglądać trochę chaotycznie za co z góry przepraszam. Wczoraj czyściłem przepływomierz nic to nie dało, zaglądałem również do przepustnicy jest lekko brudnawa ale otwiera się i zamyka bez zarzutów, dziś wymieniłem filtr paliwa (a nóż widelec) nie pomogło:( Nie ważne ile się przejedzie czujnik temp. wskazuje lekko ponad minimum (dziwne patrząc na temperatury za oknem) zauważyłem że wiatrak się nie kręci dziś podłączyłem go na "krótko" w celu sprawdzenia czy kręci (tak działa). Może się przegrzewa? zauważyłem że na wężu wchodzącym do silnika od chłodnicy jest spory "guz" może termostat stoi? Jeżeli coś sobie przypomnę albo podpytam znajomą na pewno dopiszę. Z góry dzieki wszystkim za pomoc i wszelkie sugestie
 
 
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Sie 2014, 15:06   

Być może uwalony czujnik temp. który daje sygnał do kompa. I mimo ciepłego silnika komp dawkuje zbyt dużo paliwa i zalewa silnik. Jak odczekasz, coś tam ostygnie - choć, hmm, kilka minut to niewiele powinno dać.
Nie mam innego pomysłu.
_________________
Lubię dłubac przy aucie, rowerze. Czasem mogę coś pomóc.

Wyprzedaję cześci do Wołgi 24. Pozostałości po aucie. Jak coś potrzeba proszę pytać.
 
 
cycuelo656 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: bartoszyce
Wysłany: 6 Sie 2014, 15:46   

Cześć, dzięki wielkie za zainteresowanie i odpowiedź... Fiesta była dziś na błędach i wyszły takie: *P0443 zawór systemu odparowania paliwa oraz P1131 Sonda Lambda (rząd 1, czujnik 1) i na razie tego będę się trzymał spróbuje ogarnąć to i zobaczymy co dalej. Jak będą zmiany ewentualne poprawy w pracy auta poinformuje w temacie. Pozdrawiam
 
 
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Sie 2014, 15:50   

cycuelo656, lambda... zapomniałem :) Nigdy przed fiestą nie miałem auta z takimi dziwnościami ;)
_________________
Lubię dłubac przy aucie, rowerze. Czasem mogę coś pomóc.

Wyprzedaję cześci do Wołgi 24. Pozostałości po aucie. Jak coś potrzeba proszę pytać.
 
 
cycuelo656 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: bartoszyce
Wysłany: 7 Sie 2014, 00:27   

Po kolei bo trochę się pogubiłem z tym co pisze:D podsumuję co zrobiłem czego nie i zadam parę pytań, to tak:
*Mierzyłem rezystencje czujnika temp. powietrza na podwórku pokazywało mi coś koło 2500 gdy wziąłem czujnik w ręce i lekko go ogrzałem zaczynało spadać do 2000 z tego co wyczytałem ta są chyba prawidłowe odczyty?
*Przepustnicy nie czyściłem lecz zaglądałem do niej i jest lekko brudnawa lecz zamyka się i otwiera bez najmniejszych problemów
*Sonda lambda o boże... próbowałem dziś zmierzyć jej napięcia nie rozpinając kostki wpiąłem się w kabel szary oraz czarny lecz albo mój miernik jest marny albo nie było napięć, Jutro zrobię kolejne podejście.
*zawór systemu odparowania paliwa nie mam pojęcia jak go sprawdzić czy działa czy nie tutaj liczę na pomoc użytkowników (dodam że wiem gdzie jest)
*wymieniłem filtr paliwa
*przepływomierz czyściłem nic to nie dało
*próbowałem "zaprogramować" od nowa komputer, rozłączyłem akumulator na 15min następnie odpaliłem fiestę lecz po 2min zgasła więc coś jest na rzeczy.

Próbowałem odpalać fiestę i po kolei odłączać czujniki lecz nic to nie dało, rozłączyłem sonde lambda fiesta dalej gasła, później rozłączyłem przepływomierz dalej to samo... następna był ten zawór obok serva też nic się nie zmieniło dalej zdychała, rozłączyłem czujnik temp. powietrza w obudowie filtra powietrza też bez zmian. już nie mam pomysłów sprawdzałem nawet czy fiesta chodzi na wszystkie gary niby wszystko jest ok. Lecz na zegarach temp nigdy nie dochodzi do środka skali, lekko się unosi i to wszystko wiatrak się nie załącza, bynajmniej tego nie zauważyłem. który z czujników odpowiada za włączania wiatraka? i gdzie go szukać? czy to chodzi o czujnik temp. cieczy który jest zaraz za termostatem patrząc od przodu maski? jak go sprawdzić?

PS. Czy jest sens zabierać się za czyszczenie krokowca czy raczej nic wspólnego z tym nie ma?
 
 
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Sie 2014, 13:42   

Cytat:
PS. Czy jest sens zabierać się za czyszczenie krokowca czy raczej nic wspólnego z tym nie ma?

Odpowiada tylko za wolne obroty.

cycuelo656 napisał/a:
przejechaniu ok 10km (zależy jeszcze od pogody ciepło/zimno) zaczynają się problemy fiesty, traci moc nie reaguje na pedał gazu często gaśnie. Po odczekaniu paru min znowu można przejechać jakieś 100-300m i znów to samo, jeżeli dni są chłodniejsze można przejechać więcej

to nie wina "krokowca", jedynie mógłby sprawiać chyba że auto gaśnie, ale nie że nie odpala
_________________
Lubię dłubac przy aucie, rowerze. Czasem mogę coś pomóc.

Wyprzedaję cześci do Wołgi 24. Pozostałości po aucie. Jak coś potrzeba proszę pytać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.