Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK4] 1.25 16V właściwa temperatura silnika
Autor Wiadomość
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lip 2014, 09:45   [MK4] 1.25 16V właściwa temperatura silnika

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=43189 - poczytałem ale temat zamknięty.

wymieniłem wczoraj termostat (konstruktora bym pozdrowił jakąś sztachetą...) i wskaźnik temperatury nie chce wyjść poza literę "N", wiatrak się nie włącza; swoją drogą stary termostat wydaje się ok, więc coś jest chyba z wskaźnikiem - i nie założyłem jakiegoś badziewia tylko WAHLER-a

mam pytanie o poprawne ustawienie termostatu, bo z tego co obserwuję, to termostat jest na powrocie wody z chłodnicy; znajduje się zaraz obok wejścia powrotu "małego obiegu", co od razu podgrzewa te okolice bloku

czy stroną gdzie jest spręzyna ma on wchodzić w blok, czy w plastikową obudowę może?

wymieniać czujnik? dobierać się do zegarów

auto się nie gotuje, wskaźnik do N do chodzi, wiatrak się nie włącza (włączy się jak zapnę klimę)
 
 
mikos011 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: S
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 30
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Lip 2014, 11:56   

Podpinam się, mam ten sam problem
Profil Facebook
 
 
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lip 2014, 11:59   

właśnie mi napisał kumpel od focusa 1.6 zetec 2001 rok, że u niego wskazówka temp ląduje na godzinie 12 i się stamtąd nie rusza

ja mam tak samo w volvo 940, kupiłem w 2009, wtedy wpadł nowy termostat (vernet) i wskazówka stoi w pionie (połowa skali) niewzruszona, lato, zima, autostrada, miasto itd. volvo ma wisko, nie elektryczny wiatrak
_________________
Lubię dłubac przy aucie, rowerze. Czasem mogę coś pomóc.

Wyprzedaję cześci do Wołgi 24. Pozostałości po aucie. Jak coś potrzeba proszę pytać.
 
 
wawrzyc 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 181
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 30 Lip 2014, 13:40   

I u mnie jest identycznie.
Walczylem z tym i nic nie wywalczylem, zmienialem czujnik temperatury, termostat, wymieniona mam też nie dawno pompę wody. Wentylator właczyl mi się kiedyś jak pompa padła. Teraz gdy wszystko sprawne nie słyszałem go ani razu. Może tak ma być, kto to wie. Może niech wypowie się ktoś komu pokazuje normalnie. Sam jestem ciekawy
 
 
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lip 2014, 14:23   

wawrzyc, mi to lotto co mi pokazuje.
Mi trzeba tylko mieć świadomość, że:
a) jak temp podejdzie pod temp wrzenia to że się wiatrak załączy,
b) że auto jest dogrzane, czyli silnik pracuje w normalnych warunkach, a nie że jest za zimny i żłopie paliwo, czy źle jest smarowany
_________________
Lubię dłubac przy aucie, rowerze. Czasem mogę coś pomóc.

Wyprzedaję cześci do Wołgi 24. Pozostałości po aucie. Jak coś potrzeba proszę pytać.
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 30 Lip 2014, 16:30   

z termostatów wszyscy (jak i też na forum) doradzali tylko oryginał, taki zastosowałem i od tego czasu mam spokój, tempy po 2-3 kilasach na środku i tak ma być
 
 
Iwan 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Lip 2014, 07:46   

TSRules, jasne, moze być. Ale Wahler to też nie byle co.

Wyjąłem Motorcrafta (made in England) z silnika, może to oryginał od nowości. Było to samo a nawet ciut gorzej, choć w garnku otwierał się jak woda zaczynała lekko szumieć (niestety nie mam odpowiedniego termometru). Wczoraj pojechałem na próbe na miasto (trasa bez stania w korku) i wskazówka doszła do miejsca pomiędzy N i O.
Ciekawe jest to, że potem w czasie jazdy z górki, na odpuszczonym gazie, po chwili drgnęła w dół... co przy sprawnym termostacie nie powinno mieć miejsca jeśli temp. nie przekracza roboczej.

Edit: Pytanie jeszcze mam - czy wentylator ma swój osobny czujnik (włącznik), czy korzysta z wskazania tego, który daje sygnał na wskaźnik temp. na desce?

Edit ': wczoraj wpadł nowy czujnik, jakiś zamiennik za 27 zł (nowy prawie 200...) Made in Spain. Rozhulała się burza, ale po odpaleniu na chwilę na postoju wskazówka doszła pomiędzy litery O i R. Więc rokuje. Dziś po południu jazda próbna, to wyjdzie na 100% czy to było to. Wymiana tego czujnika niezbyt miła.

[ Dodano: Sob Wrz 20, 2014 14:55 ]
Ponowię pytanie, czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć odnośnie czujnika temperatury który daje sygnał do komputera. Czy on działa w jakieś skali ciągłej, czy bardziej zer-jedynkowo jako włącznik wentylatora?

Otóż fiesta wczoraj zagotowała się w korku :( Auto pożyczyłem znajomej. Mam podejrzenie, że nie włącza się (lub za późno się włącza) wentylator. Wyrwało króćce przy zaworze nagrzewnicy... szkoda, bo akurat nowy był niedawno zmieniony.

Uruchomiłem fieścinę, odpaliłem, dojechałem do domu, wskazówka pod czerwonym polem, a wentylator cisza. Po włączeniu klimy ruszył. Klima wyłączona, nie chodzi. Czyli sam w sobie działa.

Z góry dzięki za info o czujniku. Ewentualnie kupię używany sprawny ten do kompa (na kostkę). Ten do wskaźnika jest nowy i raczej działa poprawnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] Właściwa temperatura silnika i układ chłodzenia
speq Mechanika 48 4 Lip 2011, 08:01
JoeMix
Brak nowych postów [MK4] Temperatura silnika
mariusz198711 Mechanika 69 10 Gru 2012, 12:36
zap


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.