Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

MK6 Wymiana Silnika
Autor Wiadomość
takisobie 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Zamość
Wysłany: 25 Maj 2014, 23:44   MK6 Wymiana Silnika

Witam,
Stoje przed zakupem forda fiesty mk6 '08r. z silnikiem 1,3 70 KM zasilanym instalacja lpg. Chcialbym wymienic w nim silnik na mniej awaryjny, podobnie spalajacy i troche mocniejszy (pewnie niemozliwe ;) ) i teraz pytanie do was, na jaki najlepiej zmienic, zeby po 1. nie bylo problemow z tzw. "swapem" po 2. byl kompatybilny z obecna instalacja lpg (sekwencyjna). Jeśli chodzi o mnie, to na ta chwile sklaniam sie ku 1,4 16v 80 KM, ale bez jakis konkretnych argumentow. Czekam na propozycje i dziekuje za zainteresowanie ;)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 25 Maj 2014, 23:50   

W temacie mocy - 1.6 lub 2.0 :P
W temacie działania z gazem w/w jednostek, muszą się wypowiedzieć spece ;)

Tak praktycznie patrząc, to jak masz się ładować w swapa i zmieniać coś z kapcia na lać (10 koni różnicy, serio?), to wsadź coś, co ma minimum 100. Parzych tutaj zmieniał silnik w swojej mk6 na 1.6 i spalanie mu dramatycznie spadło (mocniejszy silnik = nie pałujesz go tak bardzo i mniej spala).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Maj 2014, 13:23   

Pufcio napisał/a:
Parzych tutaj zmieniał silnik w swojej mk6 na 1.6 i spalanie mu dramatycznie spadło
Z tym "dramatycznie" to bym nie przesadzał, ale o ok litr spadło...
Odnośnie swapa z 1,3 może nie być ani łatwo ani tanio, jako że jest to zupełnie inna konstrukcja niż 1,25/1,4/1,6, pewnie będzie potrzebna wymiana wiązki (na pewno kolektorów i łap silnika), może i skrzyni... :myśli:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Maj 2014, 17:34   

Parzych napisał/a:
Z tym "dramatycznie" to bym nie przesadzał, ale o ok litr spadło...

Weź pod uwagę spalanie pod kątem mocy - koni mniej, a więcej żarło. Tutaj zysk jest podwójny.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
takisobie 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Zamość
Wysłany: 26 Maj 2014, 23:03   

Zapomnialem dodac, ze obecny silnik nie jest w pelni sprawny, bierze olej, pomimo remontu glowicy i zaworow (jeden sie wypalil) wg. mechanika, ktory to naprawial teraz bierze olej "od dolu" ale co mial na mysli to nie mam pojecia :D nie porywalbym sie na wymiane silnika, bo mi tylko nie odpowiada moc ;p dlatego wlasnie, zastanawiam sie nad oplacalnoscia takiego swapa, bo "kosztowny" moze byc tez remont silnika. a jesli mialbym nie duzo wiekszym kosztem wymienic silnik na mocniejszy, to wybralbym wlasnie ta opcje ;) dzieki za zainteresowanie ;p i jakby ktos mogl okreslic w jakim przedziale cenowym taka wymiana silnika to by bylo jeszcze super ;p
PS: tego oleju to troche pije ;/ przez 8 tysiecy wypil 2,5 litra 5w30, gdzie ten wlasnie olej nie jest najtanszy :D
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 26 Maj 2014, 23:50   

Mnie swap wyszedł ok 4 tys zł, a wymieniłem tylko silnik, koło zamachowe ze sprzęgłem (używane), kolektor ssący i płyny ustrojowe + przestrojenie kompa z 1,25 na 1,6 (+ oczywiście robocizna)...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
takisobie 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Zamość
Wysłany: 27 Maj 2014, 11:22   

To dużo.... ;) chyba jednak zostane przy poczciwym 1,3, z racji chociazby tego, ze 3 miesiace temu bylo wymieniane sprzeglo, a rozumiem, ze w przypadku zmiany silnika to ten wlasnie osprzet podlega wymianie :/ a teraz troche poza tematem, to slyszleliscie moze o jakis sprawdzonych sposobach usprawnienia tego silnika, poprzez jakies modyfikacje? bo jazda tym samochodem np. w trasie, pod gorke lub z wlaczona klimatyzacja to jest istna katorga, samochod z 2008 roku z tak starym konstrukcyjnie silnikiem to jakas pomylka :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.