Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Koszty naprawy kilmatyzacji?
Autor Wiadomość
AgaPomorze 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Azja
Wysłany: 17 Kwi 2014, 11:51   Koszty naprawy kilmatyzacji?

Czesc

Male przedstawienie - jezdze Fiesta z 2010, wersja sport (taka cala zolta ^.^ ), w kraju gdzie ani polski czy angielski nie jest dobry.

Rok temu zaczely sie z klimy wydobywac dziwne dzwieki, ale lokalne oficjalne aso powiedzialo ze fiesta tak ma i skasowala 150 za ogladniejcie.

Teraz, jak klima padla, to inne aso powiedzialo ze wszystko padlo. Najpier powiedzieli ze nie ma plyn, czy tego czegos chlodniczego. Nastepnie dorzucili ze jakas czesc (sprezarka?) jest martwa, w srodku wszystko sie rozlecialo, i trzeba naprawic, cena za to to ok 1300 zlotych.
Calosc miala sie zamknac w 1700

Dzisiaj dzwonia i mowia ze nie nie, to jeszcze nie koniec, poszlo wiecej rzeczy, trzeba dokupic kolejna czesc poniewaz fragmenty z tej co sie rozpadly polecialy po calym ukladzie i ogolnie koszmar i tak dalej, i mam teraz wydac im kolejny 1000 na czesc, a i to nie koniec.

Moje pytanie - co sie stalo w aucie? Co oni mi tak wymieniaja? Czy ceny so ok, czy tez nacinaja ile sie da i dorzucaja co tylko moga?

Niestety barjera jest jezyk ktorego nie rozumiem w zab, do tego jako kobieta mam tu przechlapane i sie obawiam ze mam dodatkowy podatek za plec i za bycie obcokrajowcem.

Jezeli moglibyscie mi powiedziec co za czesci moga byc wymieniane, to przetlumacze i z wydrukiem porownam z tym co mi na papierze beda opisywac :/

Z gory dziekuje za pomoc
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 17 Kwi 2014, 13:30   

Kompresor klimatyzacji (kompletny ze sprzęgłem), przewody elastyczne, i metalowe, osuszacz, skraplacz, parownik. Z elementów, mechanicznych to wszystko.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 17 Kwi 2014, 14:54   

Boje się, że to jest tak jak w programie "Będzie Pan zadowolony" na TVN Turbo. Nie ma znaczenia czy Polska czy nie jak widzą kobietę i jeszcze kogoś kto nie kuma języka to wciskają Ci wszystko co się da:(
Co do samej diagnozy to raczej ciężko określić co tam się mogło rzeczywiście stać i co rzeczywiście jest do wymiany. To jak wróżenie z fusów.
BTW Wersja Sport z silnikiem 1.4 ??
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 17 Kwi 2014, 14:57   

FFDriver napisał/a:
BTW Wersja Sport z silnikiem 1.4 ??
Może tak być jak nie jest kupiony w Polsce. Ja tak mam.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18 Kwi 2014, 00:01   

Jak takie rzeczy się dzieją, to w ASO się bierze potwierdzenie na piśmie, że "tak ma być", a potem im setką kserokopii rzuca w twarz, że przez ich skrajną niekompetencję coś w aucie zostało uszkodzone.

Sytuacje, w której kompresor szlag trafia i opiłki lecą po instalacji to niestety nie jest rzadkość. W takim przypadku cała instalacja jest do wymiany - zostawiając którykolwiek element niewymieniony, masz praktycznie gwarancję, że wydasz worek forsy na części i usługę, a sytuacja i tak się powtórzy - i to prędzej niż Ci się wydaje.

Ceny... ciężko powiedzieć. Pytanie czy nowe, czy używane. Tutaj za kompresor klimy (nowy) trzeba liczyć około 1000-1200 złociszy, regenerowany to między 500 a 800zł. Doliczając cenę za osuszacz, przewody, itd., może się faktycznie okazać, że wyjdzie 2,5 lub nawet 3 klocki. Gdy w rodzinnym Peugeocie padła klima (mechanik-idiota stwierdził wcześniej, że wszystko jest ok i trzeba tylko klimę dobić), to na wymianę wszystkiego w profesjonalnym zakładzie (części z nabiciem, robocizna, ozonowanie do kompletu) poszło 3,5 czy 4 tysiące. Nie pamiętam dokładnie (wiem jednak, że w ASO to koszt idący w pięciocyfrową kwotę). Jak widać nie jest to tania impreza.

Na przyszłość - jak ma się klimę, to trzeba ją od czasu do czasu włączać, nawet jak nie jest gorąco. Na chłopski rozum - to jest urządzenie jak każde inne. Nieużywane niszczeje nieraz bardziej niż używane w normalny sposób, bo się zapiekają rzeczy, spływa olej, gubi się smarowanie i później jednego dnia po włączeniu jest "kuku", które nas kosztuje worek pieniędzy.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 18 Kwi 2014, 00:29   

zasadniczo to autorka chyba i tak nie ma wielkiego wyboru, bo właściwie innej opcji nie ma prócz znajomego na miejscu który przejąłby sprawę i poprowadził w danym języku, a tak trzeba przyjąć wyrok warsztatu z pokorą bo jak sie kłócić nie znając języka, zwrotów technicznych, czy podstawowych zagadnień z mechaniki
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 18 Kwi 2014, 12:28   

Z tego co pisze AgaPomorze o kobietach w tym kraju oraz podana lokalizacja jako Azja to mam wrażenie, że jest gdzieś na Półwyspie Arabskim :)
Pytanie czy w ogóle da się ceny części i usługi porównywać z naszymi krajowymi, choć z tego co napisała są one zbliżone.
Jeśli rzeczywiście jest to ten rejon to klima pewnie nieźle w tyłek dostaje. Do tego dochodziłby piasek wchodzący wszędzie i problem gotowy :(
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
AgaPomorze 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Azja
Wysłany: 27 Kwi 2014, 08:24   

Witam ponownie i przepraszam za pozne odpisywanie, ciezko z internetem tutaj czasami.

Tak, to jest 1.4, z tego co widzie :)

Niedlugo dostane rozpiske z cenami, to przetlumacze oraz poprosze o ocene, czy to wyglada w miare rozsadnie. Oraz czy mi z rozpedu np nie wymienili gasnicy ;)

Pufcio, chyba jest tak jak mowisz, zgadza sie z tym co mowili z zakladu. Jest jeszcze opcja aby "przeczyscic uklad" ale nie gwarantuja ze to pomoze - czytaj pewnie padnie :/. Do tego czesci same nowe oryginalne, nie bede ryzykowala ze dostane jakies tanie zamienniki niewiadomego pochodzenia. Ponownie to nie Polska, niestety, zamienniki oraz regeneracja sa naprawde niskiej jakosci chyba ze sie ma znajomosci aby dobrze zrobili :( Czasami brakuje mi polskiej zlotej raczki :(

Pufcio 2 :) , niestety tutaj tak nie dziala. Raz sie zdarzylo ze auto znajomego po wypadku bylo robione przez autoryzowany punkt, nie blacharza spod ulicy. Wszystkie papiery i tak dalej w porzadku. Po pol roku sie okazalo ze wlozyli same nieoryginalne czesci, mimo papierow, farba zaczela odchodzic po zimie >.< Do tego punkt "zbankrutowal", to znaczy zamkneli na dwa tygodnie aby otworzyc, w tym samym miejscu, taki sam punkt, tylko niby inny wlasciciel. Oczywiscie wszystkie poprzednie naprawy nie maja juz miejsca na reklamacje. Proba sadzenia sie, ha!, nie istnieje

(punkt wielkosci robia rownoczesnie 15-20 pojazdow, taka hala, same nowoczesne na moje oko ^>^ urzadzenia, takie fajne kolorowe, wszystko elektroniczne, w pelni profesjonalnie. Nowy punkt nawet uzywa ten sam sprzet)

(przepraszam, musialam to wyrzucic poniewaz to sie w glowie nie miesci jakie przekrety tu przechodza)

TSRules, FFDriver, tak, wyboru nie mam, chcialam sie tylko upewnic ze rzeczywiscie usterka takiego typu jest mozliwa i nie wymieniaja mi czesci w imie wymiany czesci. Z powyzszych opisow wynika dokladnie to co mi powiedzieli, niestety :(
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Kwi 2014, 09:33   

No ale z tego co sama piszesz papiery mogą Ci pokazać na jedno, a zrobią drugie (czy wsadzą inne części). Porównywanie cen jak pisałem nie jest do końca miarodajne bo w innym kraju mogą zupełnie odbiegać od tych tutaj, choć z drugiej strony to co podałaś generalnie jest podobne do naszych stawek.

AgaPomorze napisał/a:
Oczywiscie wszystkie poprzednie naprawy nie maja juz miejsca na reklamacje.


Jeśli naprawa miała miejsce przez ASO to swoich praw w takiej sytuacji można dochodzić przez importera w danym kraju. Jemu zgłasza się taką sytuację. No przynajmniej w normalnym kraju tak jest.
Ech, a ludzie narzekają na Polskę :D

Zdradzisz co to za kraj ?
Będzie wiadomo gdzie w razie czego nie jechać :D
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
AgaPomorze 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Azja
Wysłany: 21 Maj 2014, 16:25   

Hej,

Obecnie sytuacja tak, że nie mogę znaleźć rachunku :ups: więc nici z tłumaczenia.

Ale! Po tygodniu radosnej jazdy (tutaj jest teraz 30 stopni), po dłuższym okresie (kilka godzin) działania, nagle z klimy dobiegł podobny dźwięk :| W sobotę chciałam podjechać tam jeszcze raz (mimo że dziwnie to jednak w razie czego będę się kłóciła, przez tłumacza :hihihi: ).

Tylko, dzisiaj w drodze do domu w aucie stało się coś takiego:





<wow>

Z przodu jechało wielkie pudełko, więc czy to możliwe że to przez to? Nie wiem, klimatyzacja nie miała wywiewu? (tak sobie zgaduję)

Czy ktoś ma pomysł co to? Będę wiedziała co mi spróbują wcisnąć :(

Ps. FFDriver, dziękuję :ok: za informację o ASO, spytam się znajomych jak to wygląda. Kraj to Chiny, miasto obecnie Shenzhen, oj południowcy, lenie ;) . Kraj polecam, tylko trzeba nie być kobietą co jeździ samochodem :hammer:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Technologie naprawy Forda w kontekście naprawy powypadkowej.
mikolaj Ubezpieczenia i rejestracja aut 15 20 Sty 2015, 15:06
Puff
Brak nowych postów [MK4] Jak sprawdzić ilośc oleju w sprężarce kilmatyzacji ?
1.8 D
ramses123 Mechanika 3 17 Cze 2010, 18:07
ramses123
Brak nowych postów Reperaturka próg, błotnik- koszty
rufus295 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 7 26 Sty 2010, 19:17
Maki
Brak nowych postów [MK4] instalacja lpg koszty
dandysowski LPG 1 19 Sty 2013, 14:31
Stunt_Man
Brak nowych postów [MK3] Wymiana sprzęgła - koszty
fiesta209 Mechanika 4 31 Sie 2009, 11:57
fiesta209


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.