Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

MK6 lub MK7 jaki silnik
Autor Wiadomość
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Kwi 2014, 20:57   

artax napisał/a:
Juz to widzę jak st pali 8 litrow po miescie przy dynamicznej jezdzie... notw
Była tu taka jedna która tak twierdziła... :9: A potem se ufo kupiła i tyle ją widzieliśmy... :devil:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 19 Kwi 2014, 21:29   

Parzych napisał/a:
była w kiepskim stanie


Co to dokładnie znaczy ? Mechanicznie ?

MisiekT fanów diesla nie przekonasz w żadnej sposób :-P
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 19 Kwi 2014, 21:38   

na naście samochodow tylko 2 były kopciuchami takze fanem nie jestem.Jednoczesnie twierdze ,że bardzo fajnie się jezdzi mk7 z mocą 115 i ok260 Nm.Spokojnie ponizej 10 do 100km/h. O elastycznosci w trasie nie wspomnę.No a jak widzisz w trasie ,po dynamicznej jezdzie 4,5 l na 100 to za oszczędnosci mozesz iść na browarka.Ja jadąc czerpię z tego frajdę.Jak sie cos zrypie to nie martwię się na zapas,naprawiam i szlus.
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
tomi16v 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Złotów
Wysłany: 19 Kwi 2014, 21:54   

yo kolejne powieści o smokach i dzielnych rycerzach :D

w mieście 6 w trasie przy dynamicznej jeździe 4,5 to ja się pytam , przy eko jeździe z 2? czy już przybywa w baku??
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 19 Kwi 2014, 22:14   

za stary jestem na bajki...A tak z ciekaosci pytam jechales mk 7 z tymi parametrami co mialem.Ja wiem, ty tworzysz teorie spiskowe.Nie leczę kompleksow na forum i opisuje fakty.Jak pojezdzisz takim autem to mozemy podyskutować.Jest na forum pewnie ktos kto miał zachipowaną 1,6 TDCI i zapewne potwierdzi bardzo niskie spalenie.
pzdr
p.s.Co do eco to nie dotyczy wlascicieli diesli .Zbyt mal roznica -miasto-trasa:)Nie jeżdzę eko ,rycerzom nie wypada. :bigok: To raczej problem pb.I tym optymistycznym akcentem konczę przygodę z kolejnym Fordem i zaczynam z nowym.pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
suchy3022 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 43
Skąd: opole
Wysłany: 19 Kwi 2014, 22:22   

MisiekT napisał/a:
artax - już się tak nie reklamuj z dieselem :)
beny w MK7 sa tez b. ekonomiczne -gdzie Ty po miescie spalisz 6l, bena spali 8l - roznica na tyle niewielka, ze trzeba naprawdę dużych przebiegow, aby ryzykować awaryjność diesela


Ja mam w Pb 6.8L w mieście. Sorki, za OT, ale musiałem gy
Moim zdaniem, gdy się bije ogromne trasy dziennie to diesel jak najbardziej, ale na miasto tylko i wyłącznie Pb. Nie wliczając problemów zimowych (lipna ropa).
PS. artax - Pozdro dla świdnicy :D i dla braci rajdowców ;)
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Kwi 2014, 23:05   

artax napisał/a:
Rozumiem ,ze Ty montowałeś lpg z przyczyn ekonomicznych bo ciągnął trochę wachy

artax - srednie spalanie mojej 130-konnej Fiesty z 50tys. km na PB to 7,36l/100km... a przypomnę, ze mieszkamy w Wawie :fox:
i owszem, majac 1.6 diesla w tym samym czasie spalania spodziewałbym się w okolicach do 5,5 litra... wiec 2l roznicy to niewiele, o ile ktoś nie robi naprawdę dużych przebiegow rocznie

wiem, ze jako dieselowiec swiecie wierzysz w niskie spalanie, ale ominal Cie fakt, ze PB pala teraz znacznie mniej... nawet jak spojrzysz na prawie 200-konne 1.6T to spalanie srednie będzie poniżej 8l

a do LPG możemy wracac w kolko - była dobra okazja i potrzeba kosztów, to teraz się ciesze z 20zl/100km i zasiegu w trasie powyżej 1000km... to nie jest rajdowka, zebym miał się wstydzić :rotfl:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Kwi 2014, 23:35   

FFDriver napisał/a:
Parzych napisał/a:
była w kiepskim stanie


Co to dokładnie znaczy ? Mechanicznie ?
Mechanicznie (kpl. hamulce do wymiany, coś w zawiasie) i blacharsko (chyba cały bok był do lakierowania), to tyle co pamiętam... :bezradny:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
tomi16v 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Złotów
Wysłany: 20 Kwi 2014, 11:05   

artax napisał/a:
za stary jestem na bajki...A tak z ciekaosci pytam jechales mk 7 z tymi parametrami co mialem.Ja wiem, ty tworzysz teorie spiskowe.Nie leczę kompleksow na forum i opisuje fakty.Jak pojezdzisz takim autem to mozemy podyskutować.Jest na forum pewnie ktos kto miał zachipowaną 1,6 TDCI i zapewne potwierdzi bardzo niskie spalenie.
pzdr
p.s.Co do eco to nie dotyczy wlascicieli diesli .Zbyt mal roznica -miasto-trasa:)Nie jeżdzę eko ,rycerzom nie wypada. :bigok: To raczej problem pb.I tym optymistycznym akcentem konczę przygodę z kolejnym Fordem i zaczynam z nowym.pzdr


no to jak przy wciskaniu gazu pali 4,5 to ile przy eko?? odpowiedz na bardzo proste pytanie.

Moc z samego powietrza się nie bierze...

Co do samego spalania 4.5 nie mam wątpliwości ale to napewno nie była dynamiczna jazda... jedynie że dynamiczną jazdą rozumiesz wyprzedzenia 3 innych aut jadących 80 km/h...

A nie zaraz wybraniasz się historiami jechałeś nie jechałeś.
Dynamiczna jazda 4,5 więc przy oszczędnej ile??

Albo lepiej się przyznać że normalna spokojna jazda a nie wmawiać sobie dynamiki.
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 20 Kwi 2014, 11:38   

MisiekT napisał/a:
artax napisał/a:
Rozumiem ,ze Ty montowałeś lpg z przyczyn ekonomicznych bo ciągnął trochę wachy

artax - srednie spalanie mojej 130-konnej Fiesty z 50tys. km na PB to 7,36l/100km... a przypomnę, ze mieszkamy w Wawie :fox:
i owszem, majac 1.6 diesla w tym samym czasie spalania spodziewałbym się w okolicach do 5,5 litra... wiec 2l roznicy to niewiele, o ile ktoś nie robi naprawdę dużych przebiegow rocznie

wiem, ze jako dieselowiec swiecie wierzysz w niskie spalanie, ale ominal Cie fakt, ze PB pala teraz znacznie mniej... nawet jak spojrzysz na prawie 200-konne 1.6T to spalanie srednie będzie poniżej 8l

a do LPG możemy wracac w kolko - była dobra okazja i potrzeba kosztów, to teraz się ciesze z 20zl/100km i zasiegu w trasie powyżej 1000km... to nie jest rajdowka, zebym miał się wstydzić :rotfl:


Misiek do gazu nie mam uprzedzeń bo mailem 2 Mondeo na lpg.Bylo ok nic sie nie dzialo.Co do sredniego zuzycia to zawsze mam na mysli proporcje 50/50.Miasto to maisto i wtedy jest inna bajka.
pzdr

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2014 11:42 ]
suchy3022 napisał/a:
MisiekT napisał/a:
artax - już się tak nie reklamuj z dieselem :)
beny w MK7 sa tez b. ekonomiczne -gdzie Ty po miescie spalisz 6l, bena spali 8l - roznica na tyle niewielka, ze trzeba naprawdę dużych przebiegow, aby ryzykować awaryjność diesela


Ja mam w Pb 6.8L w mieście. Sorki, za OT, ale musiałem gy
Moim zdaniem, gdy się bije ogromne trasy dziennie to diesel jak najbardziej, ale na miasto tylko i wyłącznie Pb. Nie wliczając problemów zimowych (lipna ropa).
PS. artax - Pozdro dla świdnicy :D i dla braci rajdowców ;)

Braci rajdowcow pozdrowie:)Troche szkoda mi Alka Jaroszewicza bo mial rok przerwy i słabiej wypadł.Zawsze dowalał Byskiniewiczowi i Wisławskiemu:)No ale teraz cos w klasach namieszali i on ze swoimi 180KM walczy z autami 200 KM.Szczegolow nie znam bo wypadlem z obiegu.Co do plenia zimą przez 3 lata zero problemow z zapaleniam na mrozie.Pali od pierwszego.To chyba te mity o starych dieslach :-P
Pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Kwi 2014, 12:51   

artax napisał/a:
Miasto to maisto i wtedy jest inna bajka

artax - u mnie spalanie w trasie jest ~1l wyższe niż spalanie po miescie :fox:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 20 Kwi 2014, 13:18   

Panowie przecież to nie ma sensu, każdy kupuje/jeździ tym czym chce. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi jak każda inna do tej pory i później na temat wyższości jednego paliwa nad drugim :D
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zapisać plik z Youtube lub Googlevideo
jackrzec Linkownia 31 30 Paź 2018, 14:27
mihaitydor
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.