Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 19:29
[MK3] Silnik zgasł i nie odpala.
Autor Wiadomość
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Sty 2014, 17:31   [MK3] Silnik zgasł i nie odpala.

Witam,
No i stało się...
Moja kosiarka po 3 latach użytkowania po prostu staneła.(żeby to chociaż mi się stało..., ale stało się zonie więc nawet nie wiem jakie objawy były wcześniej-po ujechaniu 500m zaczęła się dusić i zgasła)
Niestety nie byłem w stanie jej póżniej uruchomić-rozrusznik kręci , ale auto nie odpala, ciągałem ją " na tak zwanego pycha" nic z tego.
Nie rozumiem , żeby tak nagle auto staneło, tak bez ostrzeżenia.
O.K. -było trochę za mało płynu chłodniczego i oprócz filtra oleju i oleju niczego w niej od 3 lat nie zmieniałem, ale żona robi (choć codziennie b. mało km).
Jakieś pomysły co mogłoby to być???
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez trzeci 28 Sty 2014, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 28 Sty 2014, 17:34   

musisz sprawdzić standardowe rzeczy, czyli:
1) jest iskra na świecach? Na wszystkich? Koniecznie na tych co masz wkręcone w silnik - może umarły
2) wtrysk podaje paliwo?

Ile jest paliwa w baku? Mnie kiedyś auto oszukało, bo pływak zawiesił się przy w ~1/5 skali :P
 
 
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 28 Sty 2014, 22:08   

Przed chwilą sprawdziłem "magiczny przycisk" odcinający pracę pompy paliwowej w przypadku uderzenia bo nurtowało mnie zawsze to ostrzeżenie że może się przypadkowo załączyć ,więc po przeczytaniu instrukcji obsługi udałem się uradowany do auta bo myślałem że to to, ale raczej był wciśnięty czyli "nie wyskoczył" bo to nic nie dało ...
dalej ani drgnie (tzn.kręci ale nie zapala).
Jutro sprawdzę te świece mam nadzieję że robi się to tak jak w motorze...
Pozdrawiam
 
 
Kazek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 42
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Sty 2014, 11:09   

U mnie kiedy Fiesta ot tak przestała palić winą okazała się przerwa na świecach.
 
 
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Sty 2014, 17:13   

...Właśnie odpaliła (na zaciąg ale tym razem to ja siedziałem we fieście) na początku chodziła nierówno , tak jakby na 3 gary i rzucało silnikiem ale póżniej uspokoiła się.Zapala również bez problemu ponownie, ale ta sytuacja i tak zmusza mnie do szukania przyczyny (autem jeżdzi żona i nie podaruje mi "drugiego razu" już bojkotuje to auto i nie wiem czy jeszcze do niego wsiądzie).
Moja teoria jest taka że auto zgasło żonie bo było za mało płynu chłodniczego (ona twierdzi że mogła też pomylić 3-kę z 1-ką a póżniej to już tylko zalała świece etc.
Mam nadzieję że przy ciąganiu na 2-ce nie przeskoczył łańcuszek rozrządu albo coś innego.
Jedyny niepokojący objaw to wydobywanie się pary-wody z połączenia między blokiem a kolektorem plus już wcześniejsze syki z wydechu-woda.para wodna, ale myślałem że w zimie to norma.
No nic filtr paliwa i tak zamówiłem-jutro będzie a zaraz zabieram się za sprawdzenie świeczek.
Co jeszcze radzicie mi sprawdzić?
Pozdrawiam,
 
 
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Sty 2014, 17:16   

...zapomniałem dodać że auto ma oryginalnie 44 tys. przebiegu więc większość części jest od nowości i choć z małym przebiegiem mają 19 lat więc może macie jakieś doświadczenie co po 19-tu latach w tych fiestowych częściach może siąść ze starości
Pozdrawiam
 
 
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Sty 2014, 20:38   

Swiece wyglądają na o.k. choć 3 szt. były "lekko dokręcone" może to też miało znaczenie...
Jeszcze jedno mnie ciekawi - czy ślizganie się paska klinowego (jak wjeżdżam w kałuże)może zaszkodzić fieście?
Pozdrawiam
 
 
Kazek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 42
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Sty 2014, 10:13   

Sprawdź przerwę na świecach szczelinomierzem i dowiedz się jaka powinna być (zależy od producenta)
Wyczyść i właściwie dokręć świece.
Czy ślizganie paska może zaszkodzić? Nie sądze ale wymień pasek albo jeżeli pasek jest w dobrym stanie to wyreguluj jego naciąg za pomocą śrub alternatora.
 
 
Peter 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 36
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 30 Sty 2014, 14:59   

dzięki za rady, póki co ide wymienić filtr paliwa.Na wymianę paska też już się umówiłem (niech stracę :bezradny: ). A miałem 5 lat nic nie wymieniać :krzesłemgo:
Ps.Tak jak wspominałem wszystko jest teraz o.k. tylko że dalej nie wiem co zdecydowało że zgasł.
Pozdrawiam
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Sty 2014, 20:58   

Monowtrysk zadecydował :) Paliwem się przylała z dodatkiem wilgoci i tyle. Nic to nowego w świecie motoryzacji, jak panują barbarzyńskie temperatury.
 
 
 
Pussey 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Lut 2014, 13:34   

witam,
pozwolę sobie podłączyć się do tematu ponieważ i silnik i objaw z jakim sie borykam jest taki sam jak u założyciela.

samochód zgasł nagle i nie chciał się uruchomić, próbowany na rozpych i brak reakcji

na chwile obecną zrobione:
-nowy filtr paliwa
-nowe świece
-zamieniona cewka
-wymieniony czujnik położenia wału korbowego

sprawdzone:
-przewody elektryczne prowadzące do przepustnicy, czujnika położenia przepustnicy, wtryskiwacza
-zasilanie pompy paliwa, pompę słychać po przekręceniu kluczyka, podaje paliwo z przewodu prowadzącego do przepustnicy
-czujnik uderzeniowy (jest wciśnięty)

objawy:
-kręci i nie uruchamia: brak iskry, brak paliwa z wtryskiwacza, po zdjęciu dolotu i wlaniu paliwa do przepustnicy zaskakuje i zaczyna pracować, iskra pojawia się na każdym z cylindrów

-jeżeli nie podleję sam paliwem, brak iskry, brak wtrysku paliwa, kręci i prawie prawie załapuje ale nie chce zaskoczyć

proszę o wskazówki, co jeszcze mogę sprawdzić
 
 
limus 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: S
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 197
Skąd: pomorze
Wysłany: 15 Lut 2014, 21:56   

Otwórz klapkę która jest na dole na lewym słupku .
Poruszaj przewodami i zobacz czy odpali - bez zamykania tej klapki .
Jeżeli tak , to napraw to co jest luzne .

Pozdrawiam.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Lut 2014, 22:29   

jak pompa pracuje to nie wina wyłącznika uderzeniowego w słupku. On ma za zadanie jedynie odciąć pompę. A jeśli ją słychać to jest ok. Jeśli po wlaniu w dolot paliwa silnik się uruchamia, to wiadomo że iskra jest i od układu zapłonowego i czujnika poł wału można się odczepić.
odłącz wtryskiwacz w monowtrysku i zamiast niego wepij 3 W żarówkę W3W (dokręć do nóg kawałki przewodów i wepnij je zamiast wtrysku. Sprawdź czy żarówka będzie pulsować podczas próby rozruchu.
 
 
 
Pussey 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Lut 2014, 22:55   

poszukałem jeszcze trochę w postach na forum o niedrożnej odmie i CPP i innym osprzecie, zgodnie z radą jednego z forumowiczów wykręciłem CPP (został luzem) i przeprowadziłem próbe rozruchu

-odpalił za pierwszym razem, potem powtarzałem próby co jakieś pół godziny i za każdym razem odpalał

teraz wróciłem z garażu, przy próbie uruchomienia z gazem w podłodze strzeliło z okolicy przepustnicy żywym ogniem, przy dalszych próbach podobna sytuacja,
bez gazu w podłodze kręci, nie uruchamia ale też nic nie wybucha nunu

pytanie wynikające z obserwacji: jak powinien zachowywać się trzon silnika krokowego, ponieważ niezależnie od pozycji pedału gazu trzon stoi nieruchomo (silnik nieuruchomiony, ale podejmowana próba uruchomienia )

dioda, próbę z żarówką przeprowadzę jutro, choć dziś paliwo podaje normalnie
jest tak jak piszesz, dlatego uderzeniowy wykluczyłem

objawy są tak różnorodne, że zaczynam podejrzewać albo jakieś uszkodzenia wiązki elekrycznej, albo samego ECU
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Lut 2014, 13:01   

to się w tych silnikach raczej nie zdarza. Słabe ogniwo to map sensor, i czujnik położenia przepustnicy. Czujnik poł przepustnicy akurat można pomierzyć.
 
 
 
Pussey 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Lut 2014, 16:59   

map sensor ? tego nie sprawdzałem - zaraz poszukam gdzie jest to ustrojstwo

CPP chodzi płynnie w całym zakresie (napięcie zmienia się płynnie w zależności od położenia dźwigienki)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Lut 2014, 17:24   

obok modułu zapłonowego. Miałem jedną mk3 na serwisie, która z powodu jego awarii traciła moc, kopciła na czarno i nie chciała odpalać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.