Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
21 Cze 2014, 22:41
montaz szczek hamulcowych w mk1
Autor Wiadomość
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2005, 17:17   montaz szczek hamulcowych w mk1

Blagam. Niech mi ktos opisz jak mam zalozyc te cholerne szczeki z tylu. Nie moge rozgryzc jak mam zalozyc szczeke z samoregulatorem na rozpiercz nad cylinderkiem. W regulatorze jest wyciecie na bolec w rozpieraczu, natomiast zaraz za nim rozpieracz ma szczeline w kotra powinna wlazicz szczeka . I wszystko by bylo fajnie gdyby tak sie dzialo ale niestety sie nie dzieje. Bardzo prosze o jakis opis najlepiej poparty jakims zdjeciem czy czyms innym w formie obrzkowej.
Przez te hamulce z tylu fiestka stoi i sie nudzi ;/
Z gory bardzo dziekuje.

Moj mail jak cos to: bazyl-dragon@wp.pl
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Maj 2005, 11:22   

_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Maj 2005, 22:31   

hm widzisz ta metoda składania jest najważniejsza. A wiec tak berzesz szczęki rozpierasz ręcznego zahaczasz sprężyne od ręcznego o szczęke potem o rozpierasz i wszystko składasz razem tak jak powinno być . potem idziesz z tymi częściami do bębna wsuwasz rozpieracz w szyne i wszysko blokujesz blokada na sprężnyce do bębna . bierzesz druga część szczęki zahaczasz sprężynki o to co juz jest na aucie i o twoja 2 ruchoma szczęke i wkładasz wszystko łukiem czyli pod kątem 90* do auta opierasz krawędzie o cylinderek i mocowanie i obracasz szczęke tak zeby doległa do bebna . musisz potem pomasować troche zeby rozpierak wszedł w samoregulator i zakładasz druga blokade i po zawodach . hm myśle ze trudno zrozumieć moj wywód ale poskładanie bebna w mk1 zajmuje mi 3 minuty .
 
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 23 Maj 2005, 23:01   

Dzieki wielkie za pomoc :) Troszke zawily ten opis jak na mnie ale dam rade. Mam tylko 1 watpliwos: czy samoregulator jest po wewnetrznej stronie szczeki (od srodka auta) czy od zewnetrznej (od felgi). Bo mam w rozsypce wszystko i nie jestem pewien jak to zmontowac a na obrazkach wyzej nie jest to jednoznacznie pokazane.
Prosze o wyrozumialosc :hihihi:

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Maj 2005, 09:34   

Tak jak na rysunku widać, czyli jest od strony WEWNETRZEJ... czyli schowany za szczeką, tak aby można byo go śrubokrętem przez otwory w obudowie trącać... ale nie bój żaby, ja zawsze zakłądałem od zewnątrz i było GUT...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 24 Maj 2005, 10:39   

tylko ze ten zabek na rozpieraczu, który ma wejsc w samolegulator wychodzi jagby na zewnatrz. A gdy zaloze samoregulator zewnetrznie to szczeka razem z nim nie chce wejsc w to wyciecie w rozpeiraczu. Czeski film normalnie. Zazdroszcze wam, że wiecie jak to robic i to w 3 minuty ;-)


PS. Pytanie z innej beczki.
Do cylinderkow z przodu pasuje zestaw naprawczy z fiata 125p. A do pompy hamulcowej? Gdzie to cholerstwo kupic? Mowie o mk1 caly czas.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Maj 2005, 18:11   

hm pojęcie pasuje to zamocne określenie . Da sie przełożyć tłoczki szlif 0 z FSO 1500 na przód do fiesty . A pompa hm szukaj sklepu gdzie maja reperaturki AUTOFREN (chyba tak sie pisze) oni maja jeszcze w katalogu do naszych autek gumki do pompy . jeśli masz serwo gumki 19 mm
 
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 25 Maj 2005, 03:39   

Dzieki. Juz szukam. A czy z servem moze sie cos dziac? Czytalem ze jadles sobie na nim zeby :fox: Jak sprawdzic czy jest ok? Czy odlaczenie przewodu wystarczy czy jest jeszcze jakis inny sposob?
Pozadrawiam i jeszcze raz dzieki :hihihi:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Maj 2005, 10:02   

Jak sprawdzić serwo? Kłądziesz noge na hamulcu, i uruchamiasz silnik... jak pedał choć trochę wejdzie w podłoge to servo jest sprawne... pozatym po odłaczeniu (nie zapomnij zatkać węza) hamucle strasznie tępe się robią....
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 28 Maj 2005, 15:40   

Dzieki za pomoc i cenne rady :)
Hamulcow juz mam dosyc.... chyba niepelnosprytny jestem bo nie umiem tego tak poskladac zeby wlazlo jakos "legalnie".
Wymieniam all, przod i tyl u kumpla mechanika i bedzie gites.

Mam tylko jeszcze jedno pytanko - Jak jest MAKSYMALNA średnica bębnów w Mk1 ?
Chce je przetoczyc i nie wiem czy jeszcze sie da czy musze szukac "mniejszych"

Pozdrawiam i dziekuje.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Maj 2005, 16:42   

hehe pewno sa śmieciowate . jak każde bebny z mk1 . Hm po takim przebiegu, co do średnicy to nie pamiętam ale łatwo sprawdzić po tym w którym miejscu beda sie opierać szczęki na bebnie . ewentualnie rozeprzeć szczęki na samoregulatorach i zmierzyć . Hm ale raczej toczenie sensu nie mam choć czasami ktoś zmienia bebny po drodze 20 lat.
 
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 28 Maj 2005, 18:02   

kurde to kapa.. nie dam 130zl za jeden beben :////

Dioda: czyli nie wiadomo ile w mm powinno byc?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - malowanie bębnów i zacisków hamulcowych
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 16 17 Lis 2009, 15:52
piotrek1289
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK1] Fiesta MK1
Fordy Fiesta I generacji (1976-1983)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:38
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Wszystko o mk1/2
dane, opisy, porady
Laskosz Mechanika ogólna 2 7 Kwi 2010, 20:54
markos2101
Brak nowych postów Przyklejony: [MK1] Fordopedia
encyklopedia elementów z jakich składa się MK1
van Mechanika ogólna 1 25 Cze 2013, 12:00
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Galeria MK1 & MK2
fajne, oryginalne, ładne i zrobione z sensem :)
Piesek Mechanika ogólna 39 13 Sty 2014, 15:24
kostek88wjcz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.