Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
5 Kwi 2014, 20:05
[MK6]Problem z odpaleniem po dłuższym postoju
Autor Wiadomość
mariuszbd 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Wiek: 40
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 1 Paź 2013, 06:58   [MK6]Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowym wiem że tematy podobne były ale nie zawsze dokończone :) A wiec problem tkwi w tym:
Posiadam Fieste 1.4 Benzyna 16v Gaz BRC założony 8 miechów temu, mam problem z odpalaniem po postoju dłuższym niż 4-5godzin, podczas odpalania silnik po załapaniu gaśnie muszę gazować go do 3 tyś obrotów i tak około 5 minut kiedy się nie zagrzeje tak chociaż do 45 stopni i nie przełączy się na gaz, po chwili jak silnik się zagrzeje nie ma żadnych problemów z jazdą i odpalaniem w aucie aktualnie wymieniłem: świece, filtr paliwa, czujnik temperatury wody, 5 miechów temu cewka była wymieniana na porządną:), 2 tygodnie temu założyłem emulator drugiej sądy lambdy bo wywalało mi błąd katalizatora, filtr powietrza czyściutki, zakręcałem gaz przy butli(instalacja szczelna), kable 4 letnie NGK, sprawdzę jeszcze pompe paliwa z rana parę razy nabiję ciśnienie, co polecacie jeszcze sprawdzić, jest coraz zimniej i coraz większy problem(komputer nic nie pokazuje)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 1 Paź 2013, 21:28   

Sprawy są dwie :)
1. Źle ustawiony komp gazu rozpaprał ci mapę benzyny. To akurat można łatwo sprawdzić. Odłącz na noc akumulator . Rano odpal i zobacz czy problem będzie występował . Jeśli będzie to:
2. Po przyjeździe odłącz wąż od fazy lotnej . (między parownikiem a listwą wtryskową. Zdarza się tak, że problemy z rozruchem spowodowane są przeciekaniem listwy wtryskowej. Miałem taki problem ze 2 razy na REG FAST OMVL .
Podpowiem, że takich operacji nie wolno realizować w zagłębieniach terenu ani w parkingach podziemnych !.

Kolejną opcją może być brudny przepływomierz .
 
 
 
mariuszbd 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Wiek: 40
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 2 Paź 2013, 07:31   

Instalację gazową sprawdzałem poprzez zamknięcie zaworka w butli i wyjeżdżenie gazu do zera z instalacji także instalacja nie ma raczej tu nic wspólnego, pompkę paliwa sprawdziłem parę razy nabiłem ciśnienie i dalej nic, odłączę akumulator na noc jak mówisz i sprawdzę ten przepływomierz, jako że w rodzinie jest też fiesta ale 1.25 przerzucę też sondę dla pewności dam znać czy coś pomogło.
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2 Paź 2013, 13:52   

Jesli gaz założony 8 miesięcy temu to zacznij od wizyty w warsztacie ,ktory ją instalował.Jak zaczniesz grzebać na własną rękę to potem warsztat moze się wypiąć.
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Paź 2013, 11:57   

zakręcenie butli i wypalenie gazu nie pomaga, bo sterownik przełącza na benzynę gdy na parowniku spadnie ciśnienie poniżej 1 bara.
 
 
 
mariuszbd 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Wiek: 40
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 5 Paź 2013, 13:24   

A więc tak wymieniłem pierwszą sondę (była całkowicie wypalona nie było praktycznie końcówki) po podłączeniu pod komputer wykazuje mi błąd podgrzewacza pierwszej i drugiej sondy (na tej co dałem emulator) wymieniłem kable, wywala mi jeszcze błąd wypadanie zapłonu na drugim cylindrze i awaria cewki zapłonowej(była wymieniana 6 miesięcy temu) co poradzicie?

Kod:
Sądy są od sądzenia, a lambdy są sondami - od sondowania, Parzych...
Ostatnio zmieniony przez Parzych 5 Paź 2013, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Paź 2013, 17:04   

a założyłeś na obwód podgrzewacza 2 sondy obciążenie na grzałkę ? Jeśli nie komputer badając prąd podgrzewacza widzi, że jest za mały. Zacznij od zmierzenia oporu grzałek na obu sondach - czyli przewody białe. Muszą mieć przejście i rezystancję ok 10-20 om.
Co do wypadania zapłonów na 2 cylindrze to zmierz ciśnienie może po porostu wypaliły ci się zawory w głowicy.
 
 
 
mariuszbd 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Wiek: 40
Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 6
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 7 Paź 2013, 17:30   

głowica była planowanal 2 lata wstecz(raczej nie tu problem), jeśli chodzi o kabelki białe no to połączyłem ze sobą, przed wymianą nie było problemu z tym błędem

Po przegranej walce auto wyladowało u niby dobrego mechanika, mechanik stwierdził uszkodzenie cewki bo taki był błąd na kompie, po wymianie dalej to samo...... wkoncu trafiłem na elektryka i okazało się że jest uszkodzony sterownik silnika... gościu naprawia i modyfikuje sterowniki zobaczymy impreza będzie mnie kosztowała jakieś 1500 zł zobaczymy co z tego wyjdzie pzdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.