Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 17:49
[MK6] EAC FAIL na wyświetlaczu
Autor Wiadomość
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lis 2011, 20:58   

Fenot napisał/a:
Wymieniłem sondę lambda i chyba dobrze, bo jak wyglądała stara, możecie ocenić na zdjęciu poniżej.
Na co liczysz? Ten element jest w układzie wydechowym więc jest okopcony po 30 sekundach pracy silnika,,, to tego setki stopni temperatury pracy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Fenot 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Trend
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: Żary
Wysłany: 21 Lis 2011, 21:19   

Cytat:
Ten element jest w układzie wydechowym więc jest okopcony po 30 sekundach pracy silnika,,, to tego setki stopni temperatury pracy

Znajdź 5 różnic:



Podpowiem: na końcu mojej starej sondy powinna być podobna osłonka jak na foto 1. Po wymontowaniu okazało się, że "się znikła" ;)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lis 2011, 21:36   

Ok, są sondy z osłonkami i bez jak twoja powinna mieć a utraciła,,, to faktycznie, chodziło mi jedynie o odniesienie do określenia "wygląda jak stara"
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Fenot 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Trend
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: Żary
Wysłany: 21 Lis 2011, 21:48   

Użyłem zwrotu
Cytat:
bo jak wyglądała stara
a nie
Cytat:
"wygląda jak stara"
a to całkowicie zmienia kontekst :P
...ale EOT :)
Nie polecam natomiast jak kolega/-dzy we wcześniejszych postach ignorowania komunikatu. Mi ostatni EAC FAIL wyskoczył przed samym skrzyżowaniem (jedno z większych w mieście). Mało komfortowa sytuacja "pruć" z krzyżówki 10 km/h, blokować ruch i modlić się aby ludzie mający zielone nie wpakowali się prosto w bok.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lis 2011, 22:10   

Fenot napisał/a:
Użyłem zwrotu
:ups: Dobra,, łapię,,, :ups: :ups: :ups:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
rysiu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Classic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Brodnica
Wysłany: 3 Lut 2012, 17:16   

mam problem z fiestą 1,4 tdci po odpaleniu zapala mi się kontrolka migająca EAC i nie wchodzi na obroty i nie ma mocy i jest jeszcze problem z odpaleniem czy ktoś miał ten przypadek i jak go rozwiązać ?
_________________
rysio
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Lut 2012, 18:09   

rysiu, przeczytałeś ten temat? W 2 poście masz wyłożone co jest nie tak,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
wodzuboro 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: gorzów
Wysłany: 17 Mar 2012, 10:29   

witam mam problem z fiesta 1.4 tdci zaraz po odpaleniu auto działa normalnie po przejechaniu 500 m albo jak postoi z 2 min na lchodzie wywala eac fail i tryb awaryjny wiadomo 2500 tys obrotów dziwne jest własnie to że błędu nie ma odrazu ntylko po czasie jakby coś musiało sie rozgrzać :/ meechaniicy rozkładają rece bład zaczoł się pojawiac jakiś czas temu podczas jazdy jak jechałem stałą prędkością to błedu nie było jak tylko dawałem gazu wyskakiwał eac jak znowu trzymałem stałą predkość błą znikał teraz jest ciagle byłem na kompie mam błędy P0684 zwiazany modułem świec żarowych bądz z samymi swiecami oraz błąd P0402,"Układ recyrkulacji spalin - wykryty nadmierny przepływ" egr czyściłem inic chociaż chyba mam cos nie tak z elektrozaworem sterujacym egerem bo w drugiej takiej samej mojej fiesci on tak buczy i drga a ten nie ale wężyk od egeru ma lekkie podcisnienie dodam że wymieniełem moduł swiec zarowych, pedał gazu może któraś swieca padnieta bo mechanik mówił żs mają troche słaby pobór pradu proszę ratujcie:(
 
 
seba1983 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: FX
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Sebastian
Wiek: 40
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Gru 2012, 13:52   

Witam

Czy komuś udało się rozwiązać problem EAC FAIL przy mrozach?????
Objawy mam takie same jak kolega opisywał.
Przy mrozach ponizej -12 C podczas jazdy wyswietla sie EAC FAIL, auto szarpie traci moc i nawet gasnie. Po odpaleniu chwilę ok i pozniej znowu to samo, czym większy mróz tym objawy silniejsze. Jak się ociepla wszystko wraca do normy. Mialem to zeszlej zimy myslalem, ze to moze wina zamarznietego paliwa. Cale lato przejezdzilem silnik chodzil jak nowy, teraz pierwsze wieksze mrozy i wrocil problem a przezornie zaczalem lac paliwa premium na zime ( te arktyczne ) Filtr wymieniony, swiece i aku sprawne, pedal gazu również.... p.s. z odpalaniem niema zadnego problemu, nawet grubo ponizej -20C.
_________________

 
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Gru 2012, 12:12   

obstawiam EGR- zebrała się woda i zamarzł otwarty, silnik dostaje za dużo spalin, nie jest w stanie nabrać powietrza i wywala błąd. Poza tym EAC FAIL pokazuje sie przy różnych usterkach- nie widzi czujnika ciśnienia na szynie, przyepływka uszkodzona, złe ciśnienie w kolektorze dolotowym i pewnie jeszcze się by znalazło.
Rzecz pierwsza- podłaczyć pod kompa i sprawdzić jaki błąd zarejestrował komputer.
 
 
toffic 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 38
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 53
Skąd: csw
Wysłany: 15 Sty 2013, 23:27   

Też tak miałem przy większych mrozach. wtedy zatrzymywałem samochód, otwierałem maske, podpompowałem troche paliwo pompką i było ok. Może na łączeniu jakiś przewodów np metalowym z plastikowym powietrze sie dostaje? tak gdybam że jak metal sie minimalnie skurczy pod pływem zimna to jest nieszczzelność :) :)
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Cze 2013, 19:12   

no to chyba nie ma problemów z przetłumaczeniem :D
Jakiś tam poważnych usterek nie widać. Zajmij się na początek tymi przekaźnikami. Pedał gazu jak możesz to podmień.
Sprzęgiełko sprężarki klimy warto zmienić żeby paska nie rozerwało
 
 
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 12 Wrz 2013, 18:33   

Witam
Mam problem z EAC Fail na wyswietlaczu i z max obrotami 2600.
W serwisie dali mi listę błędów:

PO117
PO191
PO193
PO401
PO703
P1199
P1241

stwierdzieli, że te wszystkie usunęli, usunąć nie potrafią tylko błędu P0193-60
czyli: Wysoka wartość sygnału wyjściowego czujnika FRP
przyczyny: zawory lub regulatory ciśnienia, czujniki/przewody FRP, usterki wtryskiwaczy paliwa, niesprawny lub uszkodzony PCM.

Panowe w warsztacie stwierdzili, że mam nieszczelne przewody paliwowe, te z gruszką. Wymieniłem na nowe, wyczyściłem wszystkie wtyczki, wtyczki PCM, wtyczke pedału gazu.
Wyczyściłem zawór EGR. Zawór EGR mam bez "wtyczki" można go zaślepić? w nim jest jakaś część ruchoma? jak tak to która?

Czujnik FRP to ten na szynie paliwowej?
 
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 15 Wrz 2013, 22:01   

egr można zaślepić. Rusza się grzybek. Podciśnienie go podsysa i wtedy daje spaliny.
 
 
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 16 Wrz 2013, 16:53   

EGR mam sprawny, grzybek się rusza, a przy okazji wyczyściłem go.
Samochód też już jest sprawny, problemem okazał się czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.

dzięki za odpowiedź
 
 
 
Kamill_23 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: łodzkie
Wysłany: 16 Wrz 2013, 21:11   

a co ci sie dokladnie dzieje w samochodzie masz tylko blad eac fail czy auto w ogole nie chce ci odpalic i slychac tylko cykanie w przekaznikach?? Bo ja mialem tak ze auto w ogole nie odpalalo i bylo tylko takie cykanie w przekazniach i jeden mechanik powiedzial ze to moze byc przez to ze akumulator jest slaby wymienilem na nowy czujnik pedalu gazu a na koniec okazalo sie ze to problem byl w instalacji bylo jakies zwarcie bo kiedys jakis geniusz tam grzebal i cos spierdzielil a od tamtej pory na szczescie auto pali bez zarzutu i problemu nie ma oby tylko tak dalej:) pozdrawiam
 
 
zizu 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Waldek
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 61
Skąd: Paczyna
Wysłany: 16 Wrz 2013, 21:58   

Już nic się nie dzieje... wcześniej podczas jazdy pojawił się błąd EAC Fail, zniknął po godzinie postoju i wrócił po 2-3? dniach. Auto straciło moc, nie załączała się turbina. Pierwsza wizyta w serwisie, odczyt błędów, usunięcie wszystkich oprócz p0193, panowie stwierdzili, że mam zacząć od wymiany przewodów paliwowych za 600pln, wymieniłem sam za 419pln.
Nic to nie zmieniło, kolejne podłączenie pod komputer tylko, że u innego mechanika,dalej ten sam błąd, mechanik stwierdził, że najlepiej byłoby podmienić czujnik ciśnienia paliwa... czujnik wraz z listwą wtryskową kupiłem za 30pln, sam wymieniłem czujnik i po problemie:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.