Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
5 Kwi 2014, 21:13
[MK6] Drgania na kierownicy - nowe opony.
Autor Wiadomość
cichytom 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Radzymin
Wysłany: 19 Cze 2013, 20:07   [MK6] Drgania na kierownicy - nowe opony.

Witam,
Mam Fiestę 1,25 z 2008. Ostatnio kupiłem nowe opony Uniroyal Rainexpert. Pojechałem do zakładu aby mi je założyli. Po wymianie, koła napompowali azotem i wyważyli. Na tych oponach przejechałem jak na razie ok. 1000 km. Podczas jazy zauważyłem, że podczas prędkości ok. 110 km/h mam drgania na kierownicy. W związku z tym jeszcze raz pojechałem do zakładu w którym jeszcze raz wyważali mi koła (zmienili kilka ciężarków). W chwili obecnej mam drgania przy prędkości ok. 80km/h a także powyżej 110km/h. Sprawdziłem tarcze, klocki, zawieszenie. Wszystko jest ok. a mimo to drgania nadal są. Nie wiem co może być ich przyczyną. Zastanawiam się co zrobić. Czy jechać do innego zakładu żeby wyważyli mi koła. Czy zamiast azotem napompować opony powietrzem a może wyważyć koła wraz z kołpakami na samochodzie. Pomóżcie.
Ostatnio zmieniony przez Parzych 19 Cze 2013, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19 Cze 2013, 20:08   

cichytom, nie masz jakiegoś kompletu zimówek na innych felgach, by założyć je do testu?

Może po wymianie parkowałeś w błocie i ci syf został na wnętrzu felgi?
 
 
cichytom 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Radzymin
Wysłany: 19 Cze 2013, 20:14   

Niestety nie mam. Za każdym razem jak byłem w zakładzie to czyścili mi felgi. Może pojechać na rolki i sprawdzić ?
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Cze 2013, 21:14   

cichytom napisał/a:
a może wyważyć koła wraz z kołpakami na samochodzie.
A może sprawdź, czy bez kołpaków też masz drgania... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Pablosss 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Paweł
Wiek: 30
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Lubin
Wysłany: 20 Cze 2013, 11:38   

Moze jestem szczylem w tych sprawach, ale ja proponuje dobrze ogladnać oponki czy nie ma na nich jakiś nieregularnych zdarć, może jakaś gula jest, od środka zobaczyć czy nic nie wygląda podejrzanie.

Kolega z klasy ma warsztat samochodowy (dobry, nie narzeka na brak klientów) i w ktorejś rozmowie z nim padlo stwierdzenie od niego , że zdarzaja sie i takie opony których wyważyć sie nie da. Jak by człowiek się nie starał nie ma rady

Ale tak czy siak proponuje dokładnie ogladnąć opony. Miałem podobnie w moim aucie. Niby wszytsko wporzadku z cala mechanika auta aaa kierownica ma drgania, pozniej auto zaczeło ściągać na jedną strone. Co sie okazało-gula jak ta lala na oponie.
_________________
*** Cokie - Futura 1.6 16V ***
Profil Facebook
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Cze 2013, 11:41   

Pablosss, no, niektóre nalewki są niewyważalne :p

Uszkodzenie opony jest bardzo dobrą teorią. Zamien przód z tyłem i zobacz co się stanie.

A tak w ogole, to jakie masz felgi? Seryjne, czy używasz pierścieni centrujących?
 
 
cichytom 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Radzymin
Wysłany: 23 Cze 2013, 16:15   

Udało mi się rozwiązać problem. Pojechałem do innego zakładu w którym wyważyli mi dobrze koła. Okazało się, że w tym zakładzie w którym byłem przy wyważaniu pozakładali zbyt duże ciężarki. Mogło to wynikać z tego, że urządzenia do wyważania trzeba co jakiś czas kalibrować i jest to wydatek ok. 1000 PLN i jak widać nie wszyscy chyba to robią i stąd wynikają problemy. Jednym słowem jeżeli ktoś z Was będzie miał podobny problem to niech najpierw odwiedzi inny zakład, który wyważy koła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Zakładamy nowe tarcze hamulcowe
Żółwik Tuptuś Mechanika ogólna 0 10 Mar 2006, 19:57
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Przyklejony: Bydgoszcz relacje z odbytych spotów + nowe terminy
UWAGA!!! Nastepny SPOT -> - 2 grudzień 2007
WooYownik Zloty / Spoty 27 21 Paź 2010, 19:44
bidżej
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - FELGI, OPONY w Fiestach
Wpisywać się!!!
LOY Tuning stylistyczny 98 19 Mar 2021, 19:08
_Tanos
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.