Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
19 Sty 2013, 10:52
[MK6] Tłumik końcowy 2.0 ST150
Autor Wiadomość
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 44
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 15 Sty 2013, 22:04   [MK6] Tłumik końcowy 2.0 ST150

Witam,
jako że mój obecny tłumik końcowy się rozsypuje mam pytanie do osób które może miały już z nim styczność.
A mianowicie w jakim sklepie internetowym mógłbym go nabyć?
Przyznaję się, że szukałem już ale jedynie dedykowane znalazłem a ja bym najchętniej został przy tym co mam czyli oryginał. W ostateczności zostaje tylko ASO czy dostane taki u nich i ile by kosztował. Obstawiam, że od fiesty z silnikiem 1,4 nie moge założyć :-) Albo jak silnik ten co w Mondeo jest pod maską to może wydech też jest przekładką z jakiegoś innego modelu z tym że pytanie jakiego ;P Chyba, że ktoś już zakładał jakiś inny do ST i ładnie brzmi to z jakiej firmy jest i ewentualnie jak sam zakładał to jakie koszta tego :)

PS. Wydech Milltek'a ze stali nierdzewnej też nie wchodzi w grę mimo, że nie będzie rdzewiał ;P

Trafna uwaga kolegi Bezimiennego, zakręciłem się trochę. Znalazłem dedykowany do Fiesty ale on był do silnika 1.4 :/
Dedykowanego do Fiesty ST 2.0 nie znalazłem, oryginału też nie znalazłem jedynie używka za 200 zł i kilka produktów podobnych firm jak Milltek
Ostatnio zmieniony przez hawaja24 15 Sty 2013, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 15 Sty 2013, 22:14   

Nie wiem czy źle sie wyraziłeś, ale dedykowane do twojego modelu to właśnie taki jaki powinien być, bardziej "oryginalny" będzie tylko zaje.... drogi z ASO.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 15 Sty 2013, 22:48   

hawaja24 napisał/a:
W ostateczności zostaje tylko ASO czy dostane taki u nich i ile by kosztował.
A jakbyś do ASO zadzwonił, korona by Ci z głowy spadła :?: A swoją drogą, mój tłumik jeszcze ma się całkiem całkiem, też z 2006r...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 44
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 16 Sty 2013, 18:08   

Jak pisałem "rozsypuje się powoli" temu poszukuje informacji na temat gdzie mógłbym dostać i jakie są ceny. Jakby sie rozsypał najpierw dzwoniłbym do ASO czy jest i za ile a potem ewentualnie szukałbym jakiejś alternatywy jakby się okazało np. że za tłumik końcowy chcą 1200zł.
Na stan mojego tłumika pewnie ma wpływ to, że silnik nie zawsze sie nagrzeje jak jadę, zwłaszcza teraz w okresie zimowym (jeszcze jest ten termostat co się otwiera jak silnik jest poddawany obciążeniu, to przy temp -4st C nagle z temp. wody która jest na poziomie 90st robi się 70st). Często gaszę silnik a w lusterku widać jak para leci z wydechu jak z czajnika, ostatnio przez około 4-5 minut leciała mi para z wydechu po zgaszeniu silnika i przyuważyłem to że końcówka wydechu jest cała mokra a z tyłu tłumika (mam na myśli bardziej w stronę silnika) kapało na ziemię. No a Fiesta garażuje pod chmurką.
Wiem, że on nie odleci za tydzień czy za dwa ale już za miesiąc może nie wyglądać ciekawie temu na spokojnie szukam już bo wiedziałem, że nie będzie łatwo znaleźć
 
 
maciek_mtb 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: 3M
Wysłany: 17 Sty 2013, 22:01   

Cześć,
Ostatnio sprawdzałem i oryginał w ASO kosztuje ok. 1000zł. Tańszych zamienników nigdzie nie widziałem..
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 44
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 16 Mar 2013, 12:25   

Jako, że zacząłem ten temat to postanowiłem go zakończyć i tak jakby ktoś kiedyś miał takie samo pytanie jak ja to tłumik końcowy wykonała mi firma Ulter Sport. Nie jest on uciążliwy ani nie zniszczył sportowego uroku samochodu (przejechałem na nim ok 120km). Gdy jadę spokojnie w trasie w kabinie panuje cisza, w momencie wciskania głębiej gazu zaczyna się ujawniać sportowy charakter i robi się "hałas" :)

Cena to 800 zł za całość:
-400 zł tłumik
-200 zł wspawana końcówka
-200 zł montaż
2 lata gwarancji
Firma pozbawia nas samochodu na jeden dzień (rano podstawiamy, po południu mamy do odbioru)




 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Mar 2013, 15:36   

Nie tłucze Ci końcówka o boki podcięcia :?: Nie chciałeś okrągłej :?: I na koniec, słono Cię skasowali... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
hawaja24 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 44
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 67
Skąd: ok
Wysłany: 16 Mar 2013, 16:18   

Możliwe że coś tam ociera bo ręką mogę ruszyć na boki tłumikiem ale nie dostrzegłem w trakcie jazdy żadnych stuków, na postoju jak podeptałem po gazie to kolega stwierdził że się nie rusza na boki.
Wcześniej na oryginalnym tłumiku była przykręcona właśnie taka owalna końcówka temu taką chciałem tylko tu jest przyspawana i jak widać na zdjęciach jest trochę "skośna" jak się patrzy od góry także według mnie ładnie wpasowuje się w tył auta.
No cóż co do ceny to nie miałem wielkiego wyboru. Ewentualnie to mogli by mi go zrobić a ja bym sam sobie go zamontował tylko leżeć na śniegu i grzebać pod autem :|
jeszcze byłbym potem chory i nic bym nie zaoszczędził. U mnie w okolicy (mieszkam 18km od ultera) to i tak jedyna firma którą mi wskazali znajomi, reszta to zwykłe firmy zajmujące się bardziej łataniem wydechów i wymianą na części z intercarsu a no i jeszcze ASO
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.