Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Zepsute odchylanie oparcia fotela
Autor Wiadomość
necro 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 5 Mar 2012, 17:35   [MK6] Zepsute odchylanie oparcia fotela

Witam.
Od zakupy w mojej fieście 3D zepsuty był fotel pasażera. Nie jest to może bardzo ważny element ale czasem gdy podróżuje się w więcej niż 3 osoby to brakuje tego. ASO bardzo skutecznie mnie odstraszało przez długi czas. Wiedziałem że jest tam drogo ale nie aż tak. Jednak w końcu się zdecydowałem i pojechałem sie przekonać. Dzisiaj byłem umówiony na wizytę w Fordzie w celu rozpoznania usterki. Wykrycie usterki to koszt 40 zł. Pan z aso powiedział że normalnie biorą 150 ale w promocji dla mnie 40;/. No i sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Do wymiany oba elementy: dźwignia uchylania oparcia 120zł, linka (linka nie jest urwana ale plastikowy element linki łączący linkę z dźwignią jest pęknięty czyli trzeba wymienić całą linkę) 120 zł, robocizna 200 zł. Koszty według mnie ogromnie jak za naprawę fotela. Cen części nie zmienię ale może znacie kogoś kto podjął by się wymiany, albo sami mieliście również taki problem. A może ktoś ma takie części na zbyciu. Ktoś z użytkowników nie wiem czy tego forum czy innego stworzył poradnik jak wymienić taką linkę, ale raczej sam nie dam rady tego zrobić. Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.
 
 
wiatrak84 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Mar 2012, 21:26   

Witam kolegę. Myślę że jeśli zakupisz potrzebne elementy i np 2 piwka to w wolne popołudnie uda ci się samemu to naprawić. Ja też się przymierzam do naprawy takiego fotelika tylko na razie brak czasu wracam późno z pracy i jest już zbyt ciemno po prostu.

Naprawa składa się na wyciągnięcie linki i zastąpienie jej nową i tak samo z uchwytem do odchylania.

A tu dzięki uprzejmości kolegi radari znajdziesz instrukcje w pdf. jak to zrobić:
http://wyslijto.pl/download/ad85jnqc5w
Powodzenia.
 
 
khaki 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Sherwood
Wysłany: 6 Mar 2012, 18:41   

Kilka lat temu pękł mi plastikowy zaczep w dźwigni. Nie kupowałem nowej, lecz naprawiłem uszkodzoną. Po prostu dołożyłem do niej zaczep wykonany z blaszki i przykręciłem małymi wkrętami do plastiku. Jeśli będzie potrzebna fotka, to napisz - przy najbliższej okazji pstryknę.
 
 
saided 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 36
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 42
Skąd: z internetu
Wysłany: 8 Sie 2012, 09:43   

czy moglby ktos odswiezyc link bo instrukcji juz nie ma a i mnie czeka wymiana;)
ps a te fotki z naprawionym mechanizmem tez daloby rade otrzymac?
wielkie dzieki z gory
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Sie 2012, 13:03   

Odszukałem instrukcję wrzuconą przez Radari z FCP, jest tu: https://docs.google.com/file/d/0B-07zbwYANNCYTdUejJXN0RpVjg/edit?pli=1
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
tytusik 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Tomaszek
Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 5
Skąd: Inąd
Wysłany: 28 Lis 2012, 21:26   

Czy fotele z wersji ST, mają taki sam uchwyt jak ten:
http://ford.sklep.pl/prod...na-1417521.html
i ten
http://ford.sklep.pl/prod...na-1417520.html
Fotele mam z brytyjczyka więc kierowcy jest z prawej, ale to chyba akurat nie problem
fiesta 2006, fotele zakładam że też :)
 
 
Obywatelka Higienistka 
Rodzynek FKP

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 25
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 416
Skąd: WaWa
Wysłany: 9 Gru 2012, 21:32   

tytusik, do swojego ST kupiłam właśnie takie. Przymierzam się do wymiany to okażę się czy pasują. Na pierwszy rzut oka raczej tak :)
 
 
khaki 


Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Sherwood
Wysłany: 20 Gru 2012, 16:06   

Dla zainteresowanych mających trochę talentu do majsterkowania wrzucam fotki pokazujące sposób naprawy dźwigienki - FOTO1 i FOTO2 .
Wgłębienie na główkę linki dobrze jest wcześniej nieco pogłębić okrągłym pilnikiem fi 6.
Montując dźwigienkę najpierw ją zaczepiam i wkładam na miejsce, a następnie przykręcam blaszkę. Wykonuję to przy podniesionym siedzeniu (linka jest wtedy wysunięta do góry).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.