Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?
Autor Wiadomość
Shirai 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Gru 2012, 16:48   

Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem fiesty mk6 z silnikiem 1.3 58km.
Chciałbym też jakoś ściągnąć ten ogranicznik z przepustnicy ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Wrzuciłby ktoś instrukcje krok po kroku albo podał jakiegoś linka z poradami.
Byłbym bardzo wdzięczny ;)
 
 
Fiestka6 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 11
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 17 Gru 2012, 19:12   

dzisiaj sprawdziłem tę przepustnice i nie ma ogranicznika a po naciśnięciu gazu do dechy otwiera się maksymalnie także mam oryginalnie 70 HP :D , ma ktoś może jakiś przepis jak sprawić żeby ten silnik był bardziej elastyczny...?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 17 Gru 2012, 20:39   

Fiestka6 napisał/a:
jak sprawić żeby ten silnik był bardziej elastyczny

Montaż biturbo.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
herszt 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 39
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 39
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Gru 2012, 21:03   

Shirai napisał/a:
Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem fiesty mk6 z silnikiem 1.3 58km.
Chciałbym też jakoś ściągnąć ten ogranicznik z przepustnicy ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
Wrzuciłby ktoś instrukcje krok po kroku albo podał jakiegoś linka z poradami.
Byłbym bardzo wdzięczny ;)


Na podstawie tego jak to zostało zrobione u mnie:
1. Zdjęcie rury doprowadzającej powietrze (dwie opaski metalowe).
2. Wyciągnięcie przepustnicy (ostrożnie trzeba rozłączyć wtyczkę przyłączoną do przepustnicy).
3. Zeszlifować metalowy wypust który ogranicza (najlepiej przed wyciągnięciem zobaczyć jak to działa).
4. Zamontować przepustnicę.
5. Podkręcić linkę gazu.
6. Ewentualnie dogiąć blachę pod pedałem gazu (u mnie takie coś było).
7. Zamontować resztę rzeczy.
8. Cieszyć się z dodatkowej mocy.

Jak ktoś ma jakieś uwagi - proszę mnie poprawić.

pozdrawiam
herszt
 
 
Shirai 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Gru 2012, 10:01   

A jak potem podkręcić tą linkę?
Sorry może za banalne pytanie ale totalnie sie na tym nie znam i nie chce nic zepsuć.
 
 
mr.banach 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 9
Skąd: Krzeszowice
Wysłany: 9 Mar 2014, 23:19   

zeszlifowałem ten ogranicznik na przepustnicy, wyczytałem na forum że moc się podniesie o około 10k, wszystko byłoby fajnie, z tym że jakoś zwiekszenia mocy nie odczułem, mało tego, po przejechaniu około 3 km zapalił się komputer... da się to jakoś naprawić?
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 10 Mar 2014, 10:48   

jedź na diagnostykę to podepną i sprawdzą co tam żeś wygrzebał ciekawego :ok:
_________________

 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 26 Lip 2016, 16:35   [MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?

Jak tylko znalazłem ten temat, od razu poszedłem do auta sprawdzić jak to wygląda u mnie (także silnik 1.3 i teoretycznie chyba 59KM). Po demontażu rury z przepustnicy okazało się że przy maksymalnym wciśnięciu gazu otwiera się ona zaledwie tak

Szybko zapadła decyzja o usunięciu tego ogranicznika jednak ja zdecydowałem się na zeszlifowanie tego plastikowego elementu który się opiera o ogranicznik, zamiast odcinania samego ogranicznika.

Z odcięciem nie było żadnych problemów, linkę delikatnie podciągnąłem żeby zniwelować luz. Już się zacząłem cieszyć że wszystko będzie dobrze aż do momentu gdy sprawdziłem jak się teraz otwiera przepustnica. Otóż otwiera się nadal tak samo ;-| Ręcznie da się ją otworzyć aż do pełnego otwarcia ale ewidentnie ogranicza ją linka, tak jakby przy wciśnięciu go w podłogę, za mało linki on ciągnął, jakby sam pedał był "za krótki" i była by za mała dźwignia. I teraz pytanie co z tym zrobić? Pod pedałem mam taki metalowy "schodek" który uniemożliwia całkowite wdepnięcie gazu do podłogi i szczerze mówiąc wolał bym go nie likwidować (bo nie wiem czy on jest przykręcony czy przyspawany, czy jakoś inaczej zamontowany). Z tego co patrzyłem chyba nawet całkowita likwidacja go chyba nie wystarczyła do pełnego otwarcia przepustnicy. Ma ktoś może jakiś pomysł co na to poradzić? Mi jedyne co przychodzi do głowy to tylko podłożenie czegoś pod mocowanie samego pedału gazu by umożliwić mu większy zakres pracy.
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 1 Sie 2016, 14:21   [MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?

No to mały update dla potomnych ;) po przejrzeniu różnych aukcji z przepustnicami do 1.3 zauważyłem jedną istotną różnicę - a mianowicie ten plastikowy element przepustnicy do którego przyczepiona jest linka gazu.

I jak się okazało w tym leżał problem. Samo ucięcie ząbka o którym była mowa tak naprawdę nic nie zmieniło. Dopiero wymiana tego plastikowego elementu podniosła moc do (podejrzewam) tych 70 koni.

Różnica jest znaczna. Przede wszystkim teraz przepustnica otwiera się całkowicie a reakcja na gaz jest znacznie szybsza :luzik:
 
 
rafalszczypinski 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 26 Paź 2016, 09:27   [MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?

Kolego blackdriver - podpowiesz gdzie szukać nowej "magicznej" wersji tego plastikowego elementu?
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 27 Paź 2016, 08:45   [MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?

Samego tego plastikowego elementu sądzę że nie kupisz. Ja kupiłem na allegro całą przepustnice za 30 zl. Stan przepustnicy nie ma znaczenia, może być uszkodzona, pordzewiała a nawet wybrakowana ;) przy wyborze kierowałem sie wyłącznie ceną i oczywiście tym plastikiem - musi byc maly,tak jak na ostatnim zdjeciu które dodałem . Z całej przepustnicy potrzebujesz tylko ten plastikowy element i (jeśli dobrze pamiętam) 2 spreżynki które przekład się razem z tym mocowaniem linki.
Ostatnio zmieniony przez blackdriver 27 Paź 2016, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafalszczypinski 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Rafał
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 26
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Paź 2016, 11:13   [MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?

Jeśli dobrze zrozumiałem kupić należy przepustnicę do Fiesty 1.3 tyle że w wersji 70KM? Czy do innego modelu?
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 27 Paź 2016, 21:29   [MK6] Duratec 1.3 58 KM - można coś więcej wycisnąć?

Zgadza się, kupujesz przepustnice do fiesty 1.3 czyli np tą
http://allegro.pl/ford-fi... ... 11589.html
 
 
wsol 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Luboń
Wysłany: 9 Paź 2017, 19:32   

blackdriver, Odświeżę temat po prawie roku. Przymierzam się do wymiany dźwigni przepustnicy w świeżo nabytej "słabiutkiej" Fieście. Chciałbym zapytać o wrażenia i spostrzeżenia po prawie roku od montażu nowej dźwigni w Twym autku?
 
 
blackdriver 

Wersja: Basic
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 10 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Paź 2017, 20:51   

Wrażenia w dalszym ciągu pozytywne. Uważam że ta modyfikacja była wręcz niezbedna bo wcześniej wyprzedzanie tym autem było zbyt ryzykowne. Po wymianie tego elementu przepustnicy auto wreszcie zaczęło się zbierać a i nawet moja dziewczyna na starcie spod świateł zostawia w tyle mocniejsze auta :-P
Naprawdę, nie zastanawiaj się tyko zmień ten element a zobaczysz że jaza nie tylko będzie bezpieczniejsza ale i będzie dawała więcej frajdy :)
 
 
wsol 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Luboń
Wysłany: 9 Paź 2017, 21:15   

No to zabieram się do roboty. Już namierzyłem odpowiednią przepustnicę :)
 
 
wsol 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Fun
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Luboń
Wysłany: 16 Paź 2017, 21:41   

Przeróbka dokonana - przełożona część dźwigni przepustnicy i 2 sprężyny oraz mocowanie linki przy przepustnicy - od razu linka bardziej "po ludzku" pasuje. Autko żwawsze zdecydowanie, wzrost osiągów widoczny choć wiadomi 60 a 70 KM to nie to co 100 a 150 :) Polecam wszystkim posiadaczom 1.3 "osłabionych" dla Niemiaszków by ubezpieczenie mniejsze mogli płacić :) Mnie sprawna przepustnica z przesyłką kosztowała 50,- pln - zostawiłem ja sobie z "oszczędnościową" dźwignią na wszelki wypadek :)
 
 
aadik 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 07 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 7 Cze 2018, 12:20   

Witam, odgrzebuje temat, posiadam forda fieste mk6 1.3 44kw i jazda tym autem to jakaś katorga, proszę wstawcie zdjęcie, które części przy przepustnicy trzeba wymienić, chętnie zwiększyłbym moc:), mam jeszcze pytanie jakie macie spalanie w mieście ? pozdrawiam aadik
 
 
rafał87 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3/58KM
Dołączył: 27 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 27 Lip 2019, 08:43   

A nie lepiej od razu wymienić całą przepustnicę?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Lip 2019, 09:02   

Już kiedyś to było pisane,,, ograniczenie mocy uzyskiwane jest przez zablokowanie pełnego uchylenia przepustnicy, wykonując "Zeszlifować metalowy wypust który ogranicza (najlepiej przed wyciągnięciem zobaczyć jak to działa)." uzyskujemy pełne uchylenie, i ta dodatkowa moc pojawi się tylko kiedy przekroczymy wciśnięcie pedału gazu poza wcześniejszy ogranicznik,,, auto nie będzie żywsze, zrywsze i tak dalej,,, będzie miało ciut więcej jak depniesz do podłogi,,, czyli po mieście raczej będzie jeździć jak wcześniej, może więcej palić jeśli ktoś się zdecyduje deptać w podłogę,,, sprawa ma się troszeczkę inaczej jeśli dodatkowo został zdemontowany pierścień dławiący który sprawia że auto dostaje ciut mniej powietrza,,, brak pierścienia powoduje że auto ma ciut więcej powietrza przy każdym położeniu przepustnicy (a nie dopiero po przekroczeniu usuniętej blokady pełnego otwarcia) wiec jego dynamika minimalnie może się poprawić,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Link do strony na której można sprawdzić VIN
Freeman Przed zakupem 0 1 Sie 2014, 19:04
Freeman
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.