Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Szkoda całkowita w InterRisk
Autor Wiadomość
Karol-Rumia 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 32
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 8
Skąd: RUMIA
Wysłany: 30 Mar 2012, 18:28   Szkoda całkowita w InterRisk

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Na początku marca miała nieszczęśliwą stłuczkę moim Fordem Fiesta 1,3 rocznik 94, przebieg spisany przez rzeczoznawce to 44 tys. km.. Wjechała we mnie mnie kobieta i auto zostało uszkodzone tak, że rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą.

Firma w której ubezpieczona była winna wypadkowi to InterRisk.
Otóż auto wyceniono na koszt 1300 zł (wg mnie to kwota bardzo mała, choć mogę się mylić) i 200 zł to co z auta pozostało.. Tak więc chcą mi przyznać marne 1100 zł z odszkodowania, auto nigdy nie wcześniej nie było "bite" ani nic z tych rzeczy stan dobry powiedziałbym co najmniej choć to nie ma większego znaczenia..

Oczywiście chce się odwołać od danego mi odszkodowania, czy ktoś wie może co w tym odszkodowaniu ująć i jak się odwołać oraz czy jest szansa na zdobycie większych pieniędzy z ubezpieczalni? Z góry dziękuję za pomoc :)
 
 
Karol-Rumia 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 32
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 8
Skąd: RUMIA
Wysłany: 31 Mar 2012, 11:14   

Czy jest ktoś w stanie coś doradzić?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 31 Mar 2012, 19:12   

chyba nie doczytałeś...
wrak wart jest tyle i to Ci mogą sprzedać nawet, a reszte wypłaca wg cennika np. info-expert. oczywiście minus koszty manipulacyjne
auto z poprzedniego wieku ile może być warte?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Mar 2012, 20:55   

Szkoda całkowita jest ustalana wtedy gdy naprawa (oczywiście oryginalnymi częściami) jest nie ekonomiczna.

Więc samochód jest teraz wart trochę ponad 1 tysiąc złotych. A pomyśl jakie byłyby koszty naprawy z oryginalnymi częściami blacharskimi. O wiele więcej niż samochód był wart w stanie przed wypadkiem.

Tak mi się wydaję. Niech mądrzejsi się udzielą.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Mar 2012, 21:04   

Koledze chodziło chyba o to, że wiek to jedno, a przebieg i stan techniczny to co innego.
Nieraz się dopłaca niemałe pieniądze za to, że auto ma mniejszy przebieg i takie tam - a przy takim wieku tyle kkm to naprawdę grosze - choćby z tego tytułu wartość auta powinna nieco podskoczyć (cuda to nie będą, nie łudźmy się, ale zawsze coś). Wszak te książeczki są robione dla zakładanych jakichś tam rocznych przebiegów i wątpię, żeby były tam przypadki <5kkm/rok :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Mar 2012, 22:30   

Karol-Rumia, podstawowa sprawa to auto nie nadaje się do naprawy, czy jedynie według ubezpieczyciela się nie nadaje,,, a wyklepiesz za 400,,, ?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szewski 

Model: Inne auto
Wersja: CL
Silnik: Inny
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 39
Skąd: aaa
Wysłany: 1 Kwi 2012, 11:40   

Możesz próbować podnieść wartość pojazdu przedstawiając ubezpieczycielowi faktury za dokonane wymiany części,opony etc.
 
 
 
Karol-Rumia 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 32
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 8
Skąd: RUMIA
Wysłany: 1 Kwi 2012, 18:09   

Auto nie nadaję się do naprawy. Tak szkoda przekroczyła wartość pojazdu przed szkodą dlatego przyznano mi szkodę całkowitą, jednak wydaję mi się że wg cennika auto powinna wynosić większą wartość, a uwzględnione jest to chyba wyposażeniem, wiekiem pojazdu, przebiegiem oraz stanem technicznym przed szkodą (czyli czy kiedyś było bite).. itd itp

Czy przedstawienie faktur za wymiany to jedyna możliwa opcja podniesienia wysokości odszkodowania?
 
 
Karol-Rumia 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/58KM
Wiek: 32
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 8
Skąd: RUMIA
Wysłany: 17 Kwi 2012, 23:11   

Przekonuje wszystkich do pisania odwołań.
Tak jak wcześniej napisałem, na początku ubezpieczalnia zaproponowała mi kwotę 1100 PLN za szkodę całkowitą, jednak po odwołaniu przyznano mi kwotę o 850 złotych więcej, a więc 1950 PLN, która dzisiaj wpłynęła na moje konto. Nieco więcej czasu, jednak chyba warto.. :ok:
 
 
stephen 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: FX Silver
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Sie 2012, 13:24   problem z odszkodowaniem

Racja, jeśli człowiek się nie zgadza z decyzją TU trzeba się odwołać, a jak to nie skutkuje - trzeba iść do sądu - sąd zdecyduje kto ma rację. Znacie firmę MTU? zaniżyli mi odszkodowanie za moją fiestkę, nie mówiąc o problemie z uzyskaniem auta zastępczego z oc sprawcy. Odwoływałem się - nie pomogło, wziąłem prawnika z Mobile Cash Kraków, bo innej rady na nich nie było.. i skończyło się w sądzie moją wygraną.
 
 
szewski 

Model: Inne auto
Wersja: CL
Silnik: Inny
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2008
Posty: 39
Skąd: aaa
Wysłany: 1 Wrz 2012, 19:29   Re: problem z odszkodowaniem

stephen napisał/a:
Racja, jeśli człowiek się nie zgadza z decyzją TU trzeba się odwołać, a jak to nie skutkuje - trzeba iść do sądu - sąd zdecyduje kto ma rację. Znacie firmę MTU? zaniżyli mi odszkodowanie za moją fiestkę, nie mówiąc o problemie z uzyskaniem auta zastępczego z oc sprawcy. Odwoływałem się - nie pomogło, wziąłem prawnika z Mobile Cash Kraków, bo innej rady na nich nie było.. i skończyło się w sądzie moją wygraną.


Sezon na kryptoreklamę ?.
 
 
 
matrix-1990 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Maciek
Wiek: 33
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 570
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Wrz 2012, 13:46   

dawno mnie nie było :)

znając życie będę stał w poniedziałek przed podobnym problemem, więc już się mentalnie przygotowywuję do tego, że mi wystawią szkodę całkowitą i będą chcieli wypłacić jakieś grosze. Z tego co czytałem na jakimś forum można właśnie albo się odwołać, albo poprosić o przesłanie kalkulacji jak wyceniali wartość auta, i ewentualnie poprosić jakiegoś niezależnego rzeczoznawcę który wyceni auto w razie gdyby ubezpieczyciel chciał oszukać
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Odszkodowanie za wypadek - szkoda całkowita
Lokmen Ubezpieczenia i rejestracja aut 3 29 Sty 2005, 18:23
Lokmen
Brak nowych postów szkoda całkowita
stafcio Ubezpieczenia i rejestracja aut 40 24 Lut 2009, 10:49
Gość
Brak nowych postów Szkoda całkowita
warta
molu Ubezpieczenia i rejestracja aut 10 16 Lut 2011, 14:22
TomQ
Brak nowych postów Szkoda całkowita (MK6)
cywek Ubezpieczenia i rejestracja aut 15 18 Maj 2011, 16:45
cywek
Brak nowych postów MK3 - Szkoda całkowita
semek Ubezpieczenia i rejestracja aut 16 22 Maj 2012, 20:42
Marcinowaty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.